0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Трентал, пентоксифилин?
« -: Ноември 02, 2007, 09:17:35 am »
Здравейте момичета,

имам въпрос относно Трентал или Пентоксифилина - има ли някоя от вас, която да има опит с тези лекарства и евентуално може ли да се очаква подобрение, изписани са за намаляване на NK, месец - два преди инвитро процедура.

Благодаря ви предварително и се надявам някоя от вас да се включи по темата....

 
Re: Трентал, пентоксифилин?
« Отговор #1 -: Ноември 02, 2007, 09:52:22 am »
Аз не съм ги чувала. Предполагам, това са търговски наименования, имаш ли идея медицинската им група коя е? Или пък механизъм на действие?
Благодаря ти, Бени!







Re: Трентал, пентоксифилин?
« Отговор #2 -: Ноември 02, 2007, 12:26:28 pm »
Здравей FreshBreeze,

благодаря ти че се включи толкова бързо, това е линка към пентоксифилин: http://www.actavis.bg/NR/rdonlyres/8A50E534-37DB-4D25-B4F4-0DA7C777306C/0/Pentoxifyllin_BG.pdf. За Трентал почти нищо не намерих....

Предписаха ми или пентоксифилин - 1-2 месеца преди инвитро процедура, предписаха ми го за намаляване на NK клетките, но в листовката не препарата няма такива указания ,освен да не е споменато иминомодулиращото действие. Моите NK клетки са 15 % при норма 12.....не съм сигурна, нито имам опит, нито прочетох нещо по - особено за този продукт и до каква степен може да намали NК клетките и какво мога да очаквам от този пепарат.

Бих искала да се консултирам с Д-р Конова, да разбера неиното мнение, но пък не ми го предписа тя, така че може би няма да ме консултира.....затова ми се искаше да споделят с мен всички или някой, който го е ползвал.

Благодаря! :D
*
Re: Трентал, пентоксифилин?
« Отговор #3 -: Ноември 02, 2007, 13:23:12 pm »
Доц. Конова няма да ти откаже консултация-даже може да и пишеш на мейла!