0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Чужбински покупки
« Отговор #20 -: Ноември 02, 2007, 18:31:22 pm »
www.toysrus.de
Тук също може да намерите доста неща
Гане, те не правят доставки zа БГ  :wink:.

http://www.toysrus.com/
този е любимия ми американски
за съжаление нямат доставка извън щатите, но ако имате кой да ви ги изпрати оттам, си заслужава.

Горният сайт на Гането е zа Германия, а тоzи е zа Англия www.toysrus.co.uk .  Големите играчки на Мелани са купени от таzи верига магаzини. Иzборът наистина е голям  8).
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Чужбински покупки
« Отговор #21 -: Ноември 02, 2007, 18:34:17 pm »
Ами освен да им направим ние доставката, друго не виждам в случая :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Чужбински покупки
« Отговор #22 -: Ноември 02, 2007, 19:59:02 pm »
Момичета, ето ви нещичко и от мен. Това е един от най-големите онлайн-магазини в UK. Има стоки от всички области на бита. Виждала съм, че в регистрационния им лист има и опция за България, което би трябвало да означава, че правят доставки и до нашенско. Поне можете да разгледате какво се продава.

Главният сайт:

http://www.ebay.co.uk/

Сайтът за бебешки стоки:

http://baby.ebay.co.uk/_W0QQ_trksidZp3907Q2em21

*
Re: Чужбински покупки
« Отговор #23 -: Ноември 02, 2007, 20:59:51 pm »
Ех, панаир на суетата!
И аз робувам ти! Горката!
Alexandra
Re: Чужбински покупки
« Отговор #24 -: Ноември 02, 2007, 22:56:02 pm »
Marie,

[още] :balk_602: :balk_602: :balk_602:
 :balk_47: :balk_47:

Re: Чужбински покупки
« Отговор #25 -: Ноември 03, 2007, 18:28:13 pm »
http://www.walmart.com/

http://www.toysrus.com/

са много добри американски магазини със страхотни цени, особено Walmart. Така, че ако имате приятели в Америка, можете да ги помолите да ви донесат по нещо.

Аз вчера купих ринговете на Фишърпрайс за 8 лева. Ако идвам скоро към България, мога да взема със себе си 2-3 бройки.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Чужбински покупки
« Отговор #26 -: Ноември 04, 2007, 10:24:14 am »
Някой ако е навит за покупки от сайта на Мател, да пише- аз май на там съм се ориентирала, може и аз да се организирам да я направя поръчката.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Чужбински покупки
« Отговор #27 -: Ноември 04, 2007, 11:06:53 am »
mini, би ли дала линк към сайта на Мател?

не е вярно, че в България има всичко. напротив, липсват или са хаотично и слабо представени големи фирми за играчки. особено за по-малките дечица.
дрешките са отчайващи - не е нормално да обикаляш като гламав купища дребни магазинчета из цяла София, за да попадаш тук на една бройка 96 номер в зелено, там на две бройки 74 номер в розово и "свършиха, няма номера, елате след 3 седмици", при това на невероятни цени.
понеже съм на тая вълна в момента, та знам какво говоря. всеки, на който са му носили дрешки от чужбина, е видял разликата в качеството и цената.

проблемът на тия он-лайн сайтове е, че там цените са по-надути, отколкото в реалните магазини в чужбина (в повечето случаи). цаката е да се чака промоция. Стефи знае нашата кола за бутане със свалящия се интерактивен панел за управление и игра на VTEch - страхотна марка с огромно изобилие играчки, която тук не се продава. е, купен е на промоция от сайта на фирмата за 20 евро! тук, много по-бедни и прости играчки от подобен вид са над 120 лева.

Гане, ако си идвате с колата, направо казвай на мъжа ти да закачи едно ремарке отзад и да започваме с поръчките :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Чужбински покупки
« Отговор #28 -: Ноември 04, 2007, 11:21:21 am »
http://www.mattelshopping.at/
Избора, както вече казах, не е огромен, но нещата са наистина доста по-евтини и ако се комбинираме за доставката става добре като цена- примерно, тоалетната която мисля да купя на Стефи тук е 95 лева, а в сайта 34.9 евро
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Чужбински покупки
« Отговор #29 -: Ноември 04, 2007, 11:37:19 am »
Гане, ако си идвате с колата, направо казвай на мъжа ти да закачи едно ремарке отзад и да започваме с поръчките :)
Направо с ТIR, та да има на всекиго по неЩо  :wink:.

ЛоШото на Мател сайта е, че е само zа играчки и всичките са на Fisher Price. Аz съм фен на фирмата и цените им в сайта са наистина ниски (в сравнение с немските и английските цени). Подобни играчки, но на други фирми са с около 30% по-евтини. Но пък Fisher Price си е марка (макар че скоро имаШе скандал около тях с опасни zа децата играчки).
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Чужбински покупки
« Отговор #30 -: Ноември 04, 2007, 13:11:17 pm »
Джамка, за съжаление си идваме чак края на януари и то със самолет :( С колата зимата няма как да се приберем. Иначе за лятото, по става с поръчването на дрехи и разни други неща, ама зимата и аз съм ограничена.
Ние сега сме харесали на малкия една играчка на Фишер Прайс - говорещо кученце, което пораства до определена големина, казва името на детето и го учи на разни думички. Има голден ритривър и аз съм влюбена в тая играчка, ама не знам от моя как ще се приеме. Въпреки че мре за кучета и наскоро имахме инцидент с тях. Тук уж са възпитани кучетата, ама то с мойто чудо на глава излиза ли се... Така скочи върху една животинка, та ми изкара акъла, че и нейния... Та си мислехме, че такова нещо ще го повъзпита малко да не скача така на животните.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Чужбински покупки
« Отговор #31 -: Ноември 04, 2007, 14:22:38 pm »
Оттук поръчах аз в бг мамата
http://www.preissturz.at/

Цените бяха много по-ниски (едната играчка на Симона струваше 28.99евро - 96лв тук), НО все пак повечето неща, които избрах бяха на промоция. И като се има предвид, че 40те лв доставка си ги разделихме доста народ, си стана повече от изгодно. Само дето гледам,ч е се чака по месец и отгоре ( за Мател Мини писа само седмица), но в случая това не беше определящо за мен, щото поръчвах чак за Коледа.

И наистина не е вярно, че в Бг има всичко. За съжаление не е така.

Колкото до Фишър Прайс, много има харесвам играчките - здрави, хубаво измислени. Имаме доста от тях, но почти всички са ни носене от Щатите. Цените там нямат сравнение. Имам и дрехи от там - много качествени, красиви и на добра цена - комбинация, рядко срещана тук.

Аз съм по-скоро на вълна дрешки и нещо такова ми се поръчва за детето, но откъдето и да решите, сигурно ще се включа с някоя играчка, ако си струва.
*
Re: Чужбински покупки
« Отговор #32 -: Ноември 04, 2007, 19:14:09 pm »
Аз се чудя за Мател. Но не съм 100% сигурна, че си струва такава покупка за такова кратко време. Харесала съм една люлка, която в някои онлайн магазини е 80 евро, а в магазина на Мател в БГ е 384 лв. 8O Нямам думи просто!
*
Re: Чужбински покупки
« Отговор #33 -: Ноември 04, 2007, 20:26:31 pm »
Аз се чудя за Мател. Но не съм 100% сигурна, че си струва такава покупка за такова кратко време. Харесала съм една люлка, която в някои онлайн магазини е 80 евро, а в магазина на Мател в БГ е 384 лв. 8O Нямам думи просто!
Кажи zа коя люлка става въпрос? Ние миналата Коледа купихме на Мел таzи . Мога да я препоръчам с две ръце. Такава помоЩ ми беШе (все едно имаШ човек, който само да люлее детето)... Щом ревнеШе и хоп в люлката, укротяваШе се zа минути. А как сладко си спеШе там  8). Ама може да се полzва максимум докато детето стане 9 кг. (почти до годинката, zависи как растете). Заслужава си парите,а и вие сте оЩе малки, така че Ще я полzвате дълго  :wink:.
Та zатова те питах коя си харесала, че ако е от тоzи тип да не се zамисляШ. КупуваШ само акумулаторни батерии и нямаШ грижа  :D.
*
Re: Чужбински покупки
« Отговор #34 -: Ноември 04, 2007, 20:51:41 pm »
Таня, точно тази е. Мерси за инфото. Ще помисля още, че все пак 1 година е кратък срок за ползване.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Чужбински покупки
« Отговор #35 -: Ноември 04, 2007, 21:30:45 pm »
Аз се чудя за Мател. Но не съм 100% сигурна, че си струва такава покупка за такова кратко време. Харесала съм една люлка, която в някои онлайн магазини е 80 евро, а в магазина на Мател в БГ е 384 лв. 8O Нямам думи просто!
Кажи zа коя люлка става въпрос? Ние миналата Коледа купихме на Мел таzи . Мога да я препоръчам с две ръце. Такава помоЩ ми беШе (все едно имаШ човек, който само да люлее детето)... Щом ревнеШе и хоп в люлката, укротяваШе се zа минути. А как сладко си спеШе там  8). Ама може да се полzва максимум докато детето стане 9 кг. (почти до годинката, zависи как растете). Заслужава си парите,а и вие сте оЩе малки, така че Ще я полzвате дълго  :wink:.
Та zатова те питах коя си харесала, че ако е от тоzи тип да не се zамисляШ. КупуваШ само акумулаторни батерии и нямаШ грижа  :D.

и аз много съм я харесала тази люлка, но се чудя като се има в предвид, че сега бебка тежи 5,500, а се ползва само до 9 кг.  :( дали има смисъл да я взимам


*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Чужбински покупки
« Отговор #36 -: Ноември 04, 2007, 21:33:10 pm »
Аз вчера купих ринговете на Фишърпрайс за 8 лева. Ако идвам скоро към България, мога да взема със себе си 2-3 бройки.

аз понеже се чудя какви играчки да купувам на малката, за да се забавлява /че вече и активната гимнастика й омръзна/, можеш ли да пуснеш една снимка на тези рингове и за каква възраст стават.


Re: Чужбински покупки
« Отговор #37 -: Ноември 04, 2007, 21:55:26 pm »
Аууу, ужас какви са тея цени в Европа на играчките? Голяма скъпотия. В Америка същите тези играчки са почти 2 пъти по - евтини и то в долари. Съвсем без пари ще ви излезе ако поръчвате от тук, но лошото е, че трябва да се плащат мита.
« Последна редакция: Ноември 04, 2007, 21:59:39 pm от Melissa »

[/url]
*
Re: Чужбински покупки
« Отговор #38 -: Ноември 04, 2007, 22:43:46 pm »
Аууу, ужас какви са тея цени в Европа на играчките? Голяма скъпотия. В Америка същите тези играчки са почти 2 пъти по - евтини и то в долари. Съвсем без пари ще ви излезе ако поръчвате от тук, но лошото е, че трябва да се плащат мита.

В Щатите е най-евтино. Това е ясно. Но не правят доставки извън Щатите в повечето сайтове. Така че този вариант за нас отпада.
Живот и здраве, догодина по това време може да ми се усмихне щастието и да осъществя едно отдавна планирано пътуване до Лос Анджелис. Освен да тръгна с два три празни куфара и да нося, нося играчки насам :lol:

Междудругото, от австрийския сайт дето цитирах и дето май Мини писа, че е чакала месец, се оказа че моите неща са пристигнали за две седмици. Явно е въпрос на това какво имат в наличност...
*
Re: Чужбински покупки
« Отговор #39 -: Ноември 04, 2007, 22:47:29 pm »
Сиа, тази люлка мисля я гледах в продавалника, но не помня цена.
Това е нещо, което бързо му минава времето, година ми се струва твърде оптимистично, след 6-7 месец като стане като живак едно бебе, не виждам как можеш да го накараш да си седи кротко и да се люлее, поне моята Симона - абсурд. И като се има предвид, че на Фишър Прайс са здрави нещата, мисълта ми е, че май е изгодно тази покупка да е втора ръка.