0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Чужбински покупки
« -: Ноември 01, 2007, 12:43:05 pm »
Та тъй, девойки, отпочвам темата за паразуването  на коледни подаръци чрез поръчка в чужд сайт. Според мен въпросите , които най-напред трябва да избистрим са:
1. Кой точно сайт за изберем за пазар.
Лично на мен ми харесва
www.kinderbutt.de - доставката е 20?, отделно има четири отделни сайта и може да се включат и покупки на други стоки, различни от бебешки асортимент.
2. Механизъм на поръчката - доколкото изчетох материалите в бг-мамата при обща поръчка всички пари се изпращат на един човек, със заявка какво точно си си избрал, той прави , плаща и получава поръчката и след това стоките се разпределят между заявителите. Ако има други предложения в тази насока - давайте.
3. Ако решим въпроси № 1 и 2 идва според мен най-сложния? Кой ще се заеме със организацията? Лично аз незнам бъкел немски, то убу има траслатори, ама с чужди пари не ми се ексепиментира. Мога да помагам за организацията иначе каквото ми кажете.

Това е от мен.
*
Re: Чужбински покупки
« Отговор #1 -: Ноември 01, 2007, 14:57:26 pm »
 Нета в момента ми е много бавен, zа да раzгледам сайта на kinderbutt. Обаче вчера като се рових, намерих тоzи сайт www.jako-o.com, които съЩо прави доставки в БГ и май пак беШе zа 20 ?. Хубавото е, че може на англиийски еzик да се чете и поръчва. Раzгледайте и него. В момента не мога да сравня цените на един и съЩи продукт в 2та сайта.
*
Re: Чужбински покупки
« Отговор #2 -: Ноември 01, 2007, 17:32:14 pm »
Доставката от jako-o е 12,50?, но ми се струва по-беден асортимента в сравнение с kinderbutt. Иначе кой zнае колко голяма раzлика в цените няма.

Адреса на сайта директно на английски.
Re: Чужбински покупки
« Отговор #3 -: Ноември 02, 2007, 00:01:40 am »
Момичета,
извинявам се за намесата, поразгледах www.kinderbutt.de, в Германия могат да се намерят същите неща на доста по изгодни цени. За доставка до Бг обаче не знам как стоят нещата.
Странно ми е, няма ли ги тези неща в Бг, та трябва да се поръчват от Де, аз си мислех, че всичко вече може да се намери и в Бг.
Аз ще поръчам тук онлайн комбинираната активна гимнастика Делукс на Чико за 39,99Е, в Бг гледах, че се продава за 100лв.
колкото до немския, викайте :D, насреща съм.
Поздрави

Re: Чужбински покупки
« Отговор #4 -: Ноември 02, 2007, 00:45:09 am »
В България всичко има, но точно там е работата, че цените са двойни. От всички сайтове, които съм разглеждала, в САЩ е най-евтино, особено с валутния курс на долара напоследък. Но се съмнявам да доставят в България. Така, че ако някой има приятели или роднини там, които ще си идват за празниците, могат да поръчат някои неща. Просто идея :wink:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Чужбински покупки
« Отговор #5 -: Ноември 02, 2007, 07:54:26 am »
Лейдито-специално в този сайт поне нещата , които ги им в Бг са на същите цени, според мен не е изгодно да се поръчва от там. По-добре от МАТЕЛ, че идват в рамките на седмица.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Чужбински покупки
« Отговор #6 -: Ноември 02, 2007, 10:37:04 am »
Мини, кой е тоя МАТЕЛ  :) - нещо не го познавам
*
Re: Чужбински покупки
« Отговор #7 -: Ноември 02, 2007, 13:00:41 pm »
МАТЕЛ не са ли дето произвежадха Барби?
*
Re: Чужбински покупки
« Отговор #8 -: Ноември 02, 2007, 13:02:17 pm »
Baby, koi amerikanski sajtove si gledala?
*
Re: Чужбински покупки
« Отговор #9 -: Ноември 02, 2007, 13:11:51 pm »
Ето малко чуждестранни линкчета и от мен

http://www.mothercare.com
http://www.walmart.com

И едно от БГ, аз лично често пазаря от ТУК
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Чужбински покупки
« Отговор #10 -: Ноември 02, 2007, 13:20:24 pm »
walmart не виждам да пращат до Бг  :?
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Чужбински покупки
« Отговор #11 -: Ноември 02, 2007, 14:19:24 pm »
http://www.toysrus.com/
този е любимия ми американски
за съжаление нямат доставка извън щатите, но ако имате кой да ви ги изпрати оттам, си заслужава.

от http://www.kinderbutt.de/ май нищо не ми хваща оkото досега :(


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Чужбински покупки
« Отговор #12 -: Ноември 02, 2007, 15:01:27 pm »
http://www.mattelshopping.at/_plentyMarkets/Artikelliste/ToShowQQArticleCharacterList/CharacterIdQQ1/CharacterNameQQ/catQQ0-0-0-0-0/

ето го австрийския МАТЕЛ- доставката е 20 евро за 7 продукта плюс едно евро за всеки отгоре, стоките са разделени във възрастови категории, само че и той не е с много голям асортимент
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Чужбински покупки
« Отговор #13 -: Ноември 02, 2007, 15:18:27 pm »
Абе да си кажа, че и аз не харесах нищо, а като цени чак да са много по-евтини от тук, ми не са. Доста играчки разглеждах покрай РД-то, цените са сходни, то като си сложа 40 лв. доставка разликата от 2-3 евро се обезмисля :wink:
Например ринговете на фишър прайс, които мисля да купя сега тук са 21 лв, а в някой от тези сайтове бяха 9 евро, 3 лв. разлика.
*
Re: Чужбински покупки
« Отговор #14 -: Ноември 02, 2007, 16:46:20 pm »
http://www.toysrus.com/
този е любимия ми американски
за съжаление нямат доставка извън щатите, но ако имате кой да ви ги изпрати оттам, си заслужава.

от http://www.kinderbutt.de/ май нищо не ми хваща оkото досега :(

ох, не ми се започва с американските, че става страшно - но почти никой не доставя до тук  :? - иначе няма такива цени като там, за избор да не говорим, нито пък за качество, особено на дрехите...
*
Re: Чужбински покупки
« Отговор #15 -: Ноември 02, 2007, 16:48:21 pm »
Чеф 40 лв. доставка, ама нали това е идеята като се съберем повече и доставката ще ни излезе стотинки  :D

На мен ми направиха впечатления цените на количките, доста по евтини са от предлаганите в Бг.
Не ми остава много време да ровя, но като открия нещо което си струва ще дам инфо.
Аз все още немога да разгледам всичко от дадените сайтове.
« Последна редакция: Ноември 02, 2007, 16:50:38 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Чужбински покупки
« Отговор #16 -: Ноември 02, 2007, 16:57:51 pm »
Чеф 40 лв. доставка, ама нали това е идеята като се съберем повече и доставката ще ни излезе стотинки  :D

На мен ми направиха впечатления цените на количките, доста по евтини са от предлаганите в Бг.
Не ми остава много време да ровя, но като открия нещо което си струва ще дам инфо.
Аз все още немога да разгледам всичко от дадените сайтове.

Разгледах играчките в http://www.kinderbutt.de/ и това което ми направи впечатление е че няма голяма разлика с цените в БГ. Ето това искам да купя за коледа:

В сайта цената е 35Е, а в Бг сайтовете е 75 лева.
*
Re: Чужбински покупки
« Отговор #17 -: Ноември 02, 2007, 17:12:43 pm »
Цвети, именно и аз това казвам, че разликата е минимална, за 3-5 лв. не си струва цялото усилие по поръчки, доставки и т.н., та дори и при разделена доставка :wink:
*
Re: Чужбински покупки
« Отговор #18 -: Ноември 02, 2007, 17:51:27 pm »
Ами Цветенце споменаваше някакъв сайт, в който цените бяха доста по-различни... не мога да намеря в коя тема беше. Предполагам, че тя ще се включи.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Чужбински покупки
« Отговор #19 -: Ноември 02, 2007, 18:13:47 pm »
www.toysrus.de
Тук също може да намерите доста неща
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю