0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rak na testisite
« Отговор #20 -: Януари 15, 2005, 14:05:28 pm »
В общата история, ще си позволя да бъда цинична и да кажа, че явно това е най-малкият ни проблем засега. Вече започнах да приемам факта, че може да останем и без деца. Това, което ме притеснява повече е, че той рухна психически. Опитвам се всячески да му помогна да го преодолее, но трябва време. И сега, повече от всякога, той ме търси като опора. Много му е тежко, не може да го приеме. И се съмнявам, че въобще ще го направи. Никога не съм го виждала такъв.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Rak na testisite
« Отговор #21 -: Януари 15, 2005, 19:10:26 pm »
Нормално е, важното е да си до него. Да оздравее. Дори да не става за баща, може да се ползва друг донор при инсеминация, ти можеш да си износиш бебето и никой не е необходимо да знае, освен вас двамата. Поговори му за тази възможност, той сигурно освен за живота си се страхува и за това. Накарай го да мечтае, най -големият имуностимулатор са положителните мисли. И не отлагайте прегледите и операциите.
Rak na testisite
« Отговор #22 -: Март 31, 2005, 17:05:48 pm »
След като направи скенера, рентгена, ехографията и маркерите през април, от това облъчване ефектът ще е 100% негативен за сперматогенезата и ще трябва пак нещо да пие.
Идеи какви въпроси да задавам на доФтора му?
Rak na testisite
« Отговор #23 -: Март 31, 2005, 18:58:04 pm »
http://tcrc.acor.org/fertility.html
Ако някой се интересува.
Rak na testisite
« Отговор #24 -: Април 08, 2005, 11:40:12 am »
Днес се оплака от болка в левия тестис, имал я от вчера.
Мели, възможно ли е да е станала някаква беля и там?????
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Rak na testisite
« Отговор #25 -: Април 08, 2005, 12:29:56 pm »
Цитат на: novalexa
Днес се оплака от болка в левия тестис, имал я от вчера.
Мели, възможно ли е да е станала някаква беля и там?????


Не вярвам, вероятно го боли по съседство. Но, нали знаеш, пак на доктор. Няма спасение.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Rak na testisite
« Отговор #26 -: Април 08, 2005, 12:39:32 pm »
Това мъжете са опасна работа, ако не съм с него няма нищо да попита... Ще го накарам колкото се може по-скоро да отидем до София. Но да видим дали нашият хирург ще се съгласи да напише талон за скенера :roll:  :roll:
Rak na testisite
« Отговор #27 -: Април 13, 2005, 14:56:15 pm »
ИМАМ ДОБРИ НОВИНИ!
Всичко е чисто: няма увеличени лимфни възли, чист е белия дроб, и другият Т. е "идеален", както се изрази доктора.
Доц. Тончев каза да отидем за контролен преглед през октомври. "Нали си станахме като роднини" - много сърдечен и разбран човек! :lol:
Сега ще чакаме резултатите от маркерите и кръвната картина.
Не знам дали ме разбирате какъв КАМЪК ми падна от сърцето...
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Rak na testisite
« Отговор #28 -: Април 13, 2005, 14:58:24 pm »
:lol: Браво. :lol:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Rak na testisite
« Отговор #29 -: Април 13, 2005, 15:28:00 pm »
Поздравления!
 :goodluck:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Rak na testisite
« Отговор #30 -: Април 13, 2005, 15:28:36 pm »
Мила Алекс, ако знаеш само как се радвам за вас !!!
 :balk_46:  :goodluck:
Rak na testisite
« Отговор #31 -: Април 13, 2005, 15:34:24 pm »
:thankyousign:  :thankyousign:  :thankyousign:
Черпя по едно всички! :beerdr:
Rak na testisite
« Отговор #32 -: Юли 05, 2005, 14:00:15 pm »
Аз нали си скучая всеки ден, и така профилактично се чудя при кой доктор да отидем най-напред - та, на 15 юли сме на преглед при д-р Иво Донков, уролог. Биографията му е доста интересна и пълна, надявам се да ни "просветли" и да даде някакви указания за бъдещето ...
Rak na testisite
« Отговор #33 -: Юли 05, 2005, 14:23:27 pm »
Novalexa, стискам палци  - само хубави новини и мноооого здраве занапред!

Пиши, като мине прегледа!

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







Rak na testisite
« Отговор #34 -: Юли 18, 2005, 09:45:09 am »
Значи, много съм разочарована от моя т.н. "мъж". Не пожела да дойде на прегледа, дори и днес, по настояване на рентгенолога, да отиде да му видят лявата страна и черния дроб.
Та, двете с майка му отидохме на срещата. Този човек е толкова внимателен и обяснителен, че направо съм във възторг. Близо час продължи консултацията.
Според него, място за притеснения няма, видно от хистологията - че по кордата е нямало бластомни елементи. Каза, че е грешка, че преди операцията не са направени туморни маркери и скенер, за да има основа за сравнение сега. От тогава досега, като цифри, маркерите, специално АФП-то е нарастнало двойно. Написа схема за по-нататъшните прегледи и изследванията.
Работи с рентгенолога д-р Спиридонов, който пък разглежда снимките. Той каза, че сме ги направили при най-добрите в тази област - проф. Лесев и доц. Захари Тончев. И там нямало място за притеснение. Може да изискаме препаратите за повторно изследване, да им се направи стажиране. И според двамата, стадият е първи, но трябва да се потвърди със сигурност.
Попитах за болката в другия тестис и те настояха да отиде да го видят. Да, ама не. Донков каза, че съществувала някаква зависимост при разпространението - от ляв на десен не се предавало, но от десен на ляв - да. Това ме притесни и си мислех, че дървената глава все пак ще се съгласи да отиде, но не би.
Това е в общи линии. Сега остана майка му да говори пак с него, но се съмнявам, че ще има резултат. Мога само да се моля всичко да е наред.

Ето, написах половин дневник.
Rak na testisite
« Отговор #35 -: Юли 18, 2005, 14:37:36 pm »
Новалекса, радвам се за резултатите от срещата :D

Твоят мъж не е прав, ама дано да е в някой по-особен период и да се освести скоро и да не се прави на разсеян :wink:  Добре че е случил на свестна жена и свестна майка, които ще му помогнат да се съвземе, ако нещо се е скапал :wink:

Наистина горещо ви желая успех и мнооого здраве!
Благодаря ти, Бени!







Rak na testisite
« Отговор #36 -: Юли 19, 2005, 09:31:18 am »
Фрешче, май наистина е в някакъв период :lol: Благодаря ти за пожеланията!
Вчера е отишъл с майка си и баща си на уговорения преглед.
Доста време го е преглеждал - черен дроб, бъбреци, левия тестис. Всичко е чисто, малко бил наедрял останалият, но това било нормално. Казал му е още да отслабне - спорт и плуване.
УСПОКОИХ СЕ!
Сега наш`то момче се е размислило за почивка :wink:
*
Страх ме е!
« Отговор #37 -: Юли 19, 2005, 10:57:28 am »
Опитвам се да мисля позитивно, но изпитвам страх от неизвестното!
След като прочетох всичко дотук, имам предположения че и нашата диагноза ще бъде подобна, защото приятелят ми има същите признаци!
Най лошото е че Страховетена хората се сбъдват!
Утре ще ходиме на преглед при д-р Кацаров!
Rak na testisite
« Отговор #38 -: Юли 19, 2005, 11:49:14 am »
Габи, може да е киста или нещо друго, не е задължително да е тумор.
Навременната консултация и преглед са съвършено необходими. Ако трябва, отидете и при друг лекар.
*
Rak na testisite
« Отговор #39 -: Юли 19, 2005, 12:37:24 pm »
Зная че е така. Той е опериран преди 2 години от херния, и при операцията казаха че са му махнали и някакви ако не се лъжа "липоми". Сега има подутина от другата страна, явно пак му е излязла херния но огледално на първата. Освен това отвреме на време получава и болки в тестисите, но Категорично отказва да ходи на лекар......
Утре ще ходим поради дългите неуспешни опити за"бебеправене" на консултацияи с андролог, защото имаме и една доста лоша спермограма и явно при него проблемите са  по - големи!
Дано не е нещо страшно, защото    незная как щему се отрази!  :cry: Как ще ни се отрази въобще!
Благодаря ти за подкрепата!