0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rak na testisite
« -: Октомври 12, 2004, 10:52:54 am »
Zdraveite :) ,

moze li da mi pomognete da saberem malko material po vaprosa :?:

Az pone ne otkrih nikade tema za tozi dosta seriozen problem.

Rak na testisite
« Отговор #1 -: Октомври 12, 2004, 13:02:26 pm »
информацията е предимно на английски или немски, както ти ми каза.
за всеки случай предлагам това
www.cancer.gov
www.tcrc.acor.org
www.hcd2.bupa.co.uk/fact_sheets/Mosby_factsheets/testicular_cancer.html
www.cancerlinksusa.com/testicular
www.urologychannel.com/testicularcancer/index.shtml
www.tc-cancer.com
www.nlm.nih.gov/medlineplus/testicularcancer.html
www.mskcc.org/mskcc/html/445.cfm
www.cancerbacup.org.uk/Cancertype/Testes
www.medicinenet.com/testicular_cancer/article.htm
ще се опитам и да преведа нещо, ако има нужда
Rak na testisite
« Отговор #2 -: Октомври 12, 2004, 17:59:26 pm »
Blagodaria ti za otgovora,
no 4estno kazano se interesuvah pove4e ot info na balgarski.
Smiatam, 4e balgarskite saitove sa po razbiraemi za nas.
Vse pak ako se interesuva niakoi ot nemski, da si kaze moga da napi6a niakolko.

Rak na testisite
« Отговор #3 -: Октомври 13, 2004, 11:04:04 am »
tova e taka, no pri cqloto mi jelanie da namerq takyv sait, opitite mi ostanaha bezplodni! :cry:
ako pusnesh da tyrsish v Google na bylgarski - izlizat obshti neshta,nqma konkretni danni i sluchai.
az pisah dva pyti do edin bylgarski sait -
http://www.bzk.bg/nozolog3.php?vector=n_contents&zone=19
ne che ne sym dovolna ot otgovorite,no ne sa konkretni.
qvno nqma koi da obyrne po-seriozno vnimanie i na tozi problem. :x
Rak na testisite
« Отговор #4 -: Октомври 19, 2004, 09:50:46 am »
така и не получих отговор на моя въпрос :cry:  :cry:  :cry:
както и да е.
тази седмица трябва да мине на скенер, написали са му направление за това нещо, но лекарят, който гледа в нашата болница е казал, че не иска да дойде  :evil:  :evil: защо, не знам. това ме вбесява още повече...
Kakvo to4no te interesuva
« Отговор #5 -: Октомври 19, 2004, 14:21:34 pm »
Zdravei,
ne badi  :( ,
pisi mi PM ili na maila kakav vapros ima6 i 6te go zadam v edin nemski forum,
toi e mnogo pose6tavan :)

Ako iska6 pogledni: www.krebs-kompass.de

Rak na testisite
« Отговор #6 -: Октомври 28, 2004, 09:35:39 am »
От мен новините засега са добри. Вчера ходихме в Окръжна на скенер и доцентът е казал, че всичко е наред. Има само един проблем - на бележката са допуснали една печатна грешка, от която другият доктор /включително и който НЕ СЕ зачете хубаво/ си направи извода, че нещата са много зле. Отпрати ни, защото нямал време да се занимава с нас!!! И сега пак трябва да се ходи до там и да се обясни за грешката. Ходихме и в нашата болница при рентгенолога и хирурга и те го потвърдиха, че е печатна грешка. Просто едно НЕ се е лепнало за ЛИНИЯ и е станало ЛИНИЯНЕ ОТКРИХА увеличени лимфни възли и всички го четат, че са се открили увеличени
Rak na testisite
« Отговор #7 -: Октомври 28, 2004, 09:54:48 am »
последни новини от мен!!!!! и Маринов е потвърдил, че е грешка и че няма нищо лошо!!!!!! след шест месеца ще трябва само да направи нов скенер...
Rak na testisite
« Отговор #8 -: Ноември 16, 2004, 11:56:34 am »
след като прочетох материалите за крипторхизма и заушката, определено смятам, че от това ще да се е получил нашият проблем ... когато е бил в 6-ти клас е прекарал заушка...
*
Здрасти
« Отговор #9 -: Декември 04, 2004, 11:23:52 am »
Алекс, какво е казал доктора? Значи всичко е наред нали?
Стискам палци за следващия скенер! А кога ще може да се започне със бебеправене или вече може?
Целувам те и ти пожелавам успех!
Rak na testisite
« Отговор #10 -: Декември 04, 2004, 13:42:59 pm »
Ходихме на 2 декември в София, искат да му махнат лимфните възли от коремната област.
Иначе резултатите от скенера са добри, няма разсейки.
Казаха, че тази операция е препоръчително да се направи, за всеки случай. Него обаче го е страх и не иска. Лекуващият му каза, че ще направи консултация с хирург, който е правил такива операции. Може би след Нова година ще направи и изследвания на туморните маркери и чак тогава ще се решава какво да прави...
Много ме е страх и не знам...
Rak na testisite
« Отговор #11 -: Декември 04, 2004, 14:51:15 pm »
Лекси, радвам се за резултата, макар да не ти е спокойно. защо не иска да се оперира? Добре е да обсъдите това добре, мисля че накрая ще се навие, вс епак е добре да слуша лекаря си.
Успех!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Rak na testisite
« Отговор #12 -: Декември 04, 2004, 18:55:16 pm »
Една приятелка имаше рак на гърдата, махнаха гърдата и 11 лимфни възли под мишниците. Оттогава минаха 5 години и се смята, че се е спасила. Обаче тя беше много упорита, освен химиотерапията и лъчетерапията, които бяха задължителни тя се обърна и към нетрадиционната медицина/ след това/ - хомеопатия и здравословно хранене - твърдо, упорито и последователно.Мисля, че оцеля благодарение на това.
Rak na testisite
« Отговор #13 -: Декември 16, 2004, 17:53:14 pm »
Искаше ми се да попитам Мари73 какво представлява точно тази операция RPLND, защото нейният съпруг е опериран, но тъй като отдавна не се е мяркала, ще се наложи да попитам теб, д-р Мели :)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
RPLND
« Отговор #14 -: Декември 16, 2004, 19:47:40 pm »
Цитат на: novalexa
Искаше ми се да попитам Мари73 какво представлява точно тази операция RPLND, защото нейният съпруг е опериран, но тъй като отдавна не се е мяркала, ще се наложи да попитам теб, д-р Мели :)


Това е Retroperitoneal Lymph Node Dissection - оперативно премахване на разположените в ретроперитонеалното пространство лимфни възли. Ако нещо конкретно те интересува, питай.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Rak na testisite
« Отговор #15 -: Декември 20, 2004, 14:02:11 pm »
Така, ето резултатите от второто изследване на туморните маркери

AFP - 1,58 ng/ml - референтни стойности - 0.00 - 13.60

bHCG - 1,8 mIU/ml - референтни стойности - 0.00 - 3.00

LDH - 309 U/l - референтни стойности - 150.00 - 480.00

Изследванията са правени в лаборатория Санте.
Има ли и други референтни стойности, защото ми се струва, че предишните изследвания не бяха с такива граници...
Rak na testisite
« Отговор #16 -: Декември 20, 2004, 14:07:08 pm »
В един от сайтовете прочетох, че повишеното ниво на ЧХГ може да се дължи на пониженото количество на хормона тестостерон. Вярно ли е това? :roll:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Rak na testisite
« Отговор #17 -: Декември 20, 2004, 15:28:13 pm »
Алекс, туморните маркери не са диагностични, те показват само прогнозата по отношение на лечението, и то само проследени във времето.

В случая те интересуват референтните стойности на съответната лаборатория, иначе не можеш да сравняваш едни стойности с референциите на друга лаборатория.

Ако искаш, пусни едно питане и в клуб Медицина на дир.бг, ама с повече думи, там имам един колега, който е много наясно с туморите. Ще го помоля да коментира.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Rak na testisite
« Отговор #18 -: Януари 14, 2005, 13:19:15 pm »
Така, бяхме на консултация за операцията в Онкологията при доц. Нейков и в Александровска при д-р Кр. Янев. Нейков каза, че трябва да мине през онкокомитет да се видят документите и изследванията. Но каза, че на снимките на скенера се виждат "едни неща", които ги имало и на двете снимки.
Д-р Янев пък каза, че резултатите са много добри на втората снимка, но препоръча да се направи махането на лимфните възли. Дойде и д-р Милен Кацаров, който каза същото.
Сега просто не знам какво да правим... Попитахме дали може да се изчака един-два месеца - казаха, че може. Ще направим консултация и с проф. Панчев.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Rak na testisite
« Отговор #19 -: Януари 14, 2005, 15:51:28 pm »
Новалекса, моето лично мнение е, че животът и здравето са най-важни. Ако ти държиш на партньора си ще го приемеш такъв, какъвто е. Не отлагайте операциите. Алтернативни методи за дете, което да отгледате има.