0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: е.коли
« Отговор #40 -: Февруари 05, 2008, 19:00:26 pm »
Флоражина- когато можеш, само не по време на мензис. Между другото Флоражина е много "меко" хубаво лекарство.
*
Re: е.коли
« Отговор #41 -: Февруари 05, 2008, 22:26:30 pm »
  Благодаря,Мери,Док ми каза ,че няма да ми изписва свещички,защото с този антибиотик нямало нужда.Незнам какво означава това... А иначе аз нищо не усещам ,като дискомфорт,просто искам да приключа възможно най-рано с тези неща.А М нещо ми закъснява и вече се изнервям..Та,тези свещички задължителни ли са?.
*
Re: е.коли
« Отговор #42 -: Февруари 06, 2008, 06:36:59 am »
Svejo, свещичките не са задължителни просто и те облекчават, но ако си слагаш само свещички напимер, без антибиотик-няма да те излекуват.
Re: е.коли
« Отговор #43 -: Февруари 06, 2008, 08:38:07 am »
По принцип е задължително лечението да се провежда паралелно.От деня в който почнеш с антибиотиците и да започнеш и с вагиналетите.Защото иначе няма смисъл.Ако лекуваш гадинките с антибиотици ,а не се грижиш да ги унищожаваш локално подсилвайки микрофлората си,то ти им създаваш подходяща среда за развитие без наличието на лактобацили и така се въртиш в един омагьосан кръг.И от опит искам да споделя,че ползвате ли какъвто и да е антибиотик за друго заболяване-ангина ,грип, бронхит и т.н.задължително ползвайте Макмирор.Поне при мен така се установи проблема-3 месеца бях стерилна,направих нова МБ преди лечение и беше чиста.След което пих 5 дена антибиотик и въпреки че взех 1 таблетка макмирор и се оттървах от гъбичките, се оказа че си натресох почти всички други коки и е-коли :oops: и при условие,че не съм имала полов контакт през съответният период.Така,че умната с антибиотиците ... и успех с лечението
*
Re: е.коли
« Отговор #44 -: Февруари 06, 2008, 10:41:57 am »
  Искаш да кажеш че моите е.коли са се появили заради антибиотика ,който пих миналя месец!Действително преди това МБ ми беше чиста!Много гадна работа.И сега въпроса ми е как да постъпя ,да почвам ли да си пия новия антибиотик без свещички ,или да търся да си купя!(Док ми каза ,че точно с този Аб нямало нужада от свещички.Като имам предвид цената ,съм почти склонна да му повярвам :) )днес щях да започвам лечението ,но сега се разубеждавам...Пък и незнам какво да търся в аптеката. :?
*
Re: е.коли
« Отговор #45 -: Февруари 28, 2009, 11:24:47 am »
По принцип е задължително лечението да се провежда паралелно.От деня в който почнеш с антибиотиците и да започнеш и с вагиналетите.Защото иначе няма смисъл.

iliyanas
, и на мен това ми звучи логично., а моя гинеколог ми каза да започна вагиналните една седмица след антибиотика  8O

Вече съм отчаяна от тези лекари.., само не мога да разбера некадърни ли са или заради пазарната икономика нарочно ни вкарват в омагьосани кръгове ?!  osi_8
Re: е.коли
« Отговор #46 -: Март 05, 2009, 11:33:12 am »
Здравейте,
 антибиотика и вагиналните вървят ръка за ръка,друг е въпроса че всяка бактерия изолира разл.антибиотик..т.е след като ти вземат пробата и установят каква бактерия имаш веднага микробиолога изследва и с какъв антибиотик се лекува(на самата проба се наслагва даден антибиотик за да се види от кой точно бактерията умира)НО след лечение с антибиотик микрофлората се нарушава...затова за да не се получат гъбички задължително паралелно с антибиотика се пие витмин Б комплекс и за възстановяване на микрофлората след лечението и хубаво да се пие НОРМАФЛОР.Това го знам от чичо ми който е микробиолог,но нали все пак знаете че всяко правило си има изключения :wink: