0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: е.коли
« Отговор #20 -: Ноември 08, 2007, 14:30:25 pm »
пия амоксиклав.дали ще полу4а гъби и как мога да ги избегна?
целувки
Аз лекувах Е. coli с Амоксклав - при мен не подейства, още съм си с бактерията. При мен се наруши микрофлората - заедно с антибиотика пих вит.Б комплекс и слагах вагинално антибиотик Макмирор.
Re: е.коли
« Отговор #21 -: Ноември 08, 2007, 20:01:48 pm »
а правили ли сте антибиограма?защото на мен антибиограмата ми показа,4е амоксиклав би трябвало да подеиства в оби4аините дозировки.преди това пих ципрофлоксацин.но реших да пия и амоксиклав за всеки слу4аи.но откакто ги пия тези лекарства(може да си внушавам),но много 4есто пишкам.но се надявам да се излекувам.ако някои може да хвърли светлина по въпроса за цялото изследване-ще съм адски благодарна.какво озна4ава колонизация с е.коли?зву4и потресаващо...
*
Re: е.коли
« Отговор #22 -: Ноември 08, 2007, 20:15:54 pm »
а правили ли сте антибиограма?защото на мен антибиограмата ми показа,4е амоксиклав би трябвало да подеиства в оби4аините дозировки.преди това пих ципрофлоксацин.но реших да пия и амоксиклав за всеки слу4аи.но откакто ги пия тези лекарства(може да си внушавам),но много 4есто пишкам.но се надявам да се излекувам.ако някои може да хвърли светлина по въпроса за цялото изследване-ще съм адски благодарна.какво озна4ава колонизация с е.коли?зву4и потресаващо...


Момичета, извинявам се за глупавия въпрос  :? но с какво изследване се разбира това дали има човек такива бактерии - пишете за микробиология но къде и какъв лекар трябва да ми даде направление или какво точно се изследва.


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*
Re: е.коли
« Отговор #23 -: Ноември 08, 2007, 20:19:44 pm »
В темата се говори и за изследване на урина и влагалищна честота.
Урината се изследва в ХЕИ- трябва да ти дадат стерилно шише и не трябва да си вземала антибиотици преди това.
Влагалищната честота-взема се секрет от влагалището.
Re: е.коли
« Отговор #24 -: Ноември 08, 2007, 22:26:45 pm »
Взема се стерилино контейнерче може от ХЕИ или от друга лалаборатория. Сутринта ставаш измиваш се и пишкаш в него, като се взема средна струйка, това ще рече почваш да пишкаш и по средата на пишкането слагаш контейнерчето. Отиваш на гинеколог вземат ти секрет и ги носиш да се изследват. Урината не трябва да е престояла повече от 2 часа, не трябва да си пила и антибиотик най-малко 3 дни.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: е.коли
« Отговор #25 -: Ноември 08, 2007, 22:50:28 pm »
аз си правих микробиология на вагинален секрет.аз тъкмо прочетох,че е хубаво повреме на приема на антибиотик,да се  взима пробиотик,като бирена мая на хапове,за да се избегнат евентуални гъби.
по ирония на съдбата аз взимам такива,но заради кожни проблеми.смятате ли,че това ще помогне?
 и колко лактобацили по принцип има във влагалището?здравото имам предвид.
аз малко като удавник за сламка...но ще е прекрасно,ако лекувайки е.коли,не повредим нищо друго..
целувки
Re: е.коли
« Отговор #26 -: Ноември 08, 2007, 22:59:28 pm »
 ето ви естествените обитатели на влагалището и стуга с това шашкане.
Табл. 1 Микрооррганизми, поселяващи нормалното влагалище на жена в репродуктивна възраст     
Групи   Организми   Представяне (%)
Аероби:     
Грам (+) пръчки   Lactobacilli   45-85
   Diphteroids   14-72
   Gardnerella vaginalis   2-58
     
Грам (+) коки   S. epidermidis   34-92
   S. aureus   1-32
   Група Б Streptococcus   6-22
   Група D Streptococcus   32-36
   Нехемолитичен (не група D) Streptococcus   14-33
   ά -хемолитичен (не група D) Streptococcus   17-36
     
Грам (-) пръчки   Е. coli   20-28
   други, вкл. Klebsiella, Proteus, Enterobacter   2-10
     
Микоплазми    Mycoplasma hominis   0-22
   Ureaplasma urealyticum   0-58
     
Гъби      15-30
Анаероби:     
Грам (+) пръчки   Lactobacilli   10-43
   Eubacteria   0-7
   Bifidobacteria   8-10
   Propionobacteria   2-5
   Clostridia   4-17
     
Грам (+) коки   Peptococci   76
   Peptosterptococci   56
   Caffkya anaerobia   5-31
     
     
Грам (-) пръчки   Bacteroides bivius   34
   B. melaninogenica   18
   B. fragilis    0-13
   Fusobacteria   7-19
     
 Грам (-) коки      2-27
     
     
 
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: е.коли
« Отговор #27 -: Ноември 09, 2007, 09:17:53 am »
Много съм притеснена заради това, че не мога да се излекувам години наред от Е. коли. От нея имам цистит който ме тормози всеки ден. Изнервена съм, всяка сутрин търпя болки. Нямам температура нито пък кръв в урината, просто ме боли на входа на уретрата. Пила съм какво ли не. Правила съм антибиограма всеки път. Последното лечение беше с два антибиотика-пиех ги един след друг -Амоксиклав и Зинат. Свят ми се виеше от тия антибиотици, но ефект никакъв! Познавам вече всички лекарства за този проблем. Много странно ми звучи, когато някой каже "аз се излекувах". За хигиената няма смисъл да споменавам, че ми е просто безупречна. Но пък нямам никакъв имунитет.Опитвала съм да се лекувам и с Мечо грозде месеци наред. Не знам що за чудо е това при мен! Каква съм такава, че не се повлиявам от никакво лечение???
Re: е.коли
« Отговор #28 -: Ноември 09, 2007, 15:32:25 pm »
е-коли - според мен е ешерехия коли, а не ентерококи или греша?
*
Re: е.коли
« Отговор #29 -: Ноември 09, 2007, 17:20:54 pm »
Ешерихия коли е
Re: е.коли
« Отговор #30 -: Ноември 09, 2007, 23:08:43 pm »
Много съм притеснена заради това, че не мога да се излекувам години наред от Е. коли. От нея имам цистит който ме тормози всеки ден. Изнервена съм, всяка сутрин търпя болки. Нямам температура нито пък кръв в урината, просто ме боли на входа на уретрата. Пила съм какво ли не. Правила съм антибиограма всеки път. Последното лечение беше с два антибиотика-пиех ги един след друг -Амоксиклав и Зинат. Свят ми се виеше от тия антибиотици, но ефект никакъв! Познавам вече всички лекарства за този проблем. Много странно ми звучи, когато някой каже "аз се излекувах". За хигиената няма смисъл да споменавам, че ми е просто безупречна. Но пък нямам никакъв имунитет.Опитвала съм да се лекувам и с Мечо грозде месеци наред. Не знам що за чудо е това при мен! Каква съм такава, че не се повлиявам от никакво лечение???
Ти хубаво, че си изпила толкова антибиотици, а мъжа ти пие ли, него изследвате ли го понякога. Ходила ли си да си погледнеш бъбреците. Отиди при по-читав специалист, паралелно с лечението трябва да подсилваш имунната система Мечото грозде незнам за какво го пиеш, ама ти трябва цитросепт или есберитокс. Също так нещо за предпазване от гъби и за набавяне на лактобацили след лечението.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: е.коли
« Отговор #31 -: Ноември 09, 2007, 23:41:13 pm »
Момичета,амоксиклав е много силен антибиотик.
Една от съставките му съдържа КАЛИЙ!!!Което означава ,че ако не се приема поне с 1/2 литър вода всяка капсула/таблетка/ ,той се отделя чрез пикочната система ,но преди това става свързването му с други киселини (например уратната) и спомага за образуването на пясъчинки.Именно затова имате и подобни реакции от рода на често уриниране и парене при уриниране.За тези които вече са ги получили след употребата му,да си пият по 3-4 чая на ден от мечо грозде и други билки с подобно действие.А и предупредете близките си на които им се налага да употребяват Амоксиклав или Аугментин за тази "странична реакция".
Re: е.коли
« Отговор #32 -: Ноември 11, 2007, 00:19:30 am »
много ви благодаря за тази инфо за амоксликлава.макар че аз го свьрших преди 2 дни.не го пих с толкова вода,но днес вече пишкам почти нормално.макар че има някаква странна миризма урината,но предполагам това е от лекарствата.дано да няма следващ пьт,но ще знам за това за количеството вода.а такьв чаи нямам вьзможност да пия,поне не тези дни.благодаря,4е сте толкова отзивчиви и бьрзи.целувки
*
Re: е.коли
« Отговор #33 -: Ноември 11, 2007, 15:03:11 pm »
за да не ми се появяват гъбички (каквито и да е) при употреба на антибиотик ( независимо какъв) пия паралелно и НЕСТАТИН .При мене действа ( т.е. не ми се появяват гибъчки), но може да се консултирате и с фармацефта когато си купувате антибиотик!
*
Re: е.коли
« Отговор #34 -: Декември 08, 2007, 14:24:16 pm »
 
Цитат
Ти хубаво, че си изпила толкова антибиотици, а мъжа ти пие ли, него изследвате ли го понякога. Ходила ли си да си погледнеш бъбреците. Отиди при по-читав специалист, паралелно с лечението трябва да подсилваш имунната система Мечото грозде незнам за какво го пиеш, ама ти трябва цитросепт или есберитокс. Също так нещо за предпазване от гъби и за набавяне на лактобацили след лечението.

Ледена Луна,
извинявам се, че толкова късно отговарям, но нямах възможност.
Мъжът ми няма никакви оплаквания, но профилактично прави изследвания /урина, кръв и сперма/ и нищо няма при него, всичко му е ОК. Иначе досега бях в болница, лекувах възпаление в малкия таз??? Между другото имам Нефролитиаза.
В болницата ми взеха влагалищен секрет, резултът е перфектен, но незнам дали е достоверен, защото по това време бях на антибиотици-венозно. Имам чувството, че още не съм се излекувала ...

Много благодаря за съветите! Ще поразпитам за Цитросепта и Есберитокса!
За лактобацилите съм ползвала Флоражин.

« Последна редакция: Декември 08, 2007, 15:08:16 pm от mery I »
*
Re: е.коли
« Отговор #35 -: Февруари 05, 2008, 12:10:13 pm »
  Момичета ,и на мен ми откриха е. коли .На предишна среща док ми спомена ,че ще ми изпише антибиотик и свещички ,и че трябва да се лекувам след М .Е,сега док ми изписа един антибиотик(Аксеф 500),не ми изписа свещички,и аз се чудя трябва ли да чакам да ми дойде и да ми свърши за да започна да пия антибиотика?По моята логика заради свещичките би трябвало да не се лекувам по време на М. Моля за повече информация,има ли значение по кое време на МЦ се пие антибиотик?
  За гъби си купих една таблетка Микомакс,нали правилно съм постъпила?! :)
Re: е.коли
« Отговор #36 -: Февруари 05, 2008, 15:29:04 pm »
Мери, резултатите ти не са реални, това не се прави по време на вземане на антибиотик, а 7 дни най-рано след спирането. Трябва да повториш.

МОИТЕ САМОЕДСКИ СЛЪНЧИЦА
*
Re: е.коли
« Отговор #37 -: Февруари 05, 2008, 17:02:34 pm »
Мери, резултатите ти не са реални, това не се прави по време на вземане на антибиотик, а 7 дни най-рано след спирането. Трябва да повториш.
Абсолютно съм съгласна Georgia, защо обаче го взимат тоя секрет при условие, че съм натъпкана с антибиотици??? Сега пък се боря с гъбички от тях! :)
*
Re: е.коли
« Отговор #38 -: Февруари 05, 2008, 17:11:08 pm »
Svejo,  можеш да си пиеш антибиотика след като ти мине цикъла, но нищо не пречи да го започнеш и по време на мензис, ако се чувстваш дискомфортно. За Микомакса - правилно е - на мен ми е изписан също. За свещичките - те са основно съпътстващи антибиотичното лечение - действат противовъзпалително и против болка.
*
Re: е.коли
« Отговор #39 -: Февруари 05, 2008, 18:11:01 pm »
Здравейте момичета, искам да ви попитам нещо, свързано със свещичките с лактобацили. значи, пих ципрофлоксацин (за цистит) и си слагам Гинопеварил (има за още 8 дни), едновременно с това пия витамини - В коплекс; вит .Е. след като приключа с цялата тая олелия ще трябва да продължа със Флоражин. Та въпросът ми е: флоражинът веднага след последната свещичка Гинопеварил ли да го започна, или да изчакам да ми мине М и тогава да слагам 12 дни Флоражин?