0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Кървене по време на лечение на гъбички!
« -: Октомври 31, 2007, 19:43:02 pm »
 Здравейте!  Много съм притеснена от нещо неестествено , което се случва при мен и ви моля за съвет или мнение по въпроса. Накратко:  В едно изследване от Плевен резултатът ми беше подчертано изразена кандидоза (candida albicans) , при което ми беше предложено лечение по определена схема. Започнах с промивки с Iodpovidone , сутрин и вечер , 3 дена. После -  Ginazol - крем , който се поставя дълбоко във влагалището и действа 1 седмица.Едновременно с това - Fluconazol , 1 капсула през устата и 72 часа след нея - още една. И ...получих някакво кървене , което наподобява кръв , но не е. това е вече 3 ден. Няма такъв описан страничен ефект в листовките на лекарствата.Въпроса ми е случвало ли се е на някоя от вас и изобщо нормално ли е това? Да продължавам ли по схемата или да спра до тук, според вас?Споделете вашия опит!
Re: Кървене по време на лечение на гъбички!
« Отговор #1 -: Октомври 31, 2007, 19:47:57 pm »
Трябва бързичко да се обадиш на лекаря си.
Re: Кървене по време на лечение на гъбички!
« Отговор #2 -: Октомври 31, 2007, 19:57:25 pm »
Трябва бързичко да се обадиш на лекаря си.
  За съжаление контактуваме по ел. поща , а той изследванията ми прати след 3 - 4 напомняния , та камо ли сега да чекам спешен отговор.Звънях в клиниката , но от там ми предложиха само да си запиша час за преглед, в свободен за него ден. А аз какво да правя до тогава? Питам и много се ядосвам. :x
 Искам да добавя , че на 17.10 ми дойде  цикъла и си мина съвсем нормално. Аз започнах лечението  3-4 дена след това , защото исках да е "на чисто" , а и никой не ми е казвал в кой период от цикъла да започна  , което според мен означава , че няма значение.
Re: Кървене по време на лечение на гъбички!
« Отговор #3 -: Октомври 31, 2007, 20:33:03 pm »
Пиши ЛС на Мели.
Re: Кървене по време на лечение на гъбички!
« Отговор #4 -: Ноември 01, 2007, 00:59:33 am »
Пиши ЛС на Мели.
Ей това нещо сериозно ме изплаши. Честно. Мислиш ли , че става въпрос за нещо сериозно и опасно? :?
Re: Кървене по време на лечение на гъбички!
« Отговор #5 -: Ноември 01, 2007, 06:21:38 am »
Не, просто ти трябва мнение на лекар.
*
Re: Кървене по време на лечение на гъбички!
« Отговор #6 -: Ноември 01, 2007, 08:01:58 am »
Лекар да те види, ние тук и да говорим, няма да помогнем конкретно. Лечението на гъбички се прави и при двамата партньори, иначе ще си ги предавате един на друг като топче за пинг-понг. Добре е да се приемат и лактобацили, за да се възстанови нормалната флора след лечението. Възможно е да е хормонален дисбаланс, възможно е да си се наранила като си прилагала крема. Иди на лекар.
Alexandra
*
Re: Кървене по време на лечение на гъбички!
« Отговор #7 -: Ноември 01, 2007, 18:03:21 pm »
Здравейте!  Много съм притеснена от нещо неестествено , което се случва при мен и ви моля за съвет или мнение по въпроса. Накратко:  В едно изследване от Плевен резултатът ми беше подчертано изразена кандидоза (candida albicans) , при което ми беше предложено лечение по определена схема. Започнах с промивки с Iodpovidone , сутрин и вечер , 3 дена. После -  Ginazol - крем , който се поставя дълбоко във влагалището и действа 1 седмица.Едновременно с това - Fluconazol , 1 капсула през устата и 72 часа след нея - още една. И ...получих някакво кървене , което наподобява кръв , но не е. това е вече 3 ден. Няма такъв описан страничен ефект в листовките на лекарствата.Въпроса ми е случвало ли се е на някоя от вас и изобщо нормално ли е това? Да продължавам ли по схемата или да спра до тук, според вас?Споделете вашия опит!
Аз проведох същото лечение,предписано от д-рЕмин и сега вече съм в края на Лактофем.При мен нямаще никакви проблеми.Аз също предполагам,че си се наранила по някакъв начин,но по-добре да те види лекар.Колкото до лечението така трябва да направиш,че всеки един от етапите да не бъде прекъсван от менструация.И никакъв секс до започване на Лактофема,тогава може :)
Желая ти успех!Пиши как е минало всичко.
Re: Кървене по време на лечение на гъбички!
« Отговор #8 -: Ноември 03, 2007, 13:08:51 pm »
 Течението спря от самосебе си , без преглед и консултация при лекар. Продължавам с лечението ми по схема , но съм доста скептично настроена вече.           
Dgina , Clotrimazola със сигурност ще е преди МЦ , но Лактофем - а  може и да остане след цикъла. Не ти ли се струва много Лактофема да се използва на всеки трети ден от 3 до 6 месеца?
« Последна редакция: Ноември 03, 2007, 13:11:05 pm от fatalwoman »
Re: Кървене по време на лечение на гъбички!
« Отговор #9 -: Ноември 04, 2007, 11:56:38 am »
Лактофема е полезно нещо, освен че предпазва от гъби, пази и от други паразити, важно е да имаш достатъчно лактобацили, които да не допускат вдердните бактерии да се вихрят.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Кървене по време на лечение на гъбички!
« Отговор #10 -: Ноември 04, 2007, 19:44:51 pm »
Аз Лактофема го ползвах само един месец и край,защото нямам вече причина.Наистина 3 до 6 месеца е страшно много,а и доста скъпо :wink:
*
Re: Кървене по време на лечение на гъбички!
« Отговор #11 -: Август 05, 2008, 00:00:29 am »
Отдавна се колебая дали да подновя тази тема. Но тъй като терзанията ми или половинчатият ми опит може да е от полза за някого...
Години наред страдах от кандида, течения... Чести посещения при акушер-гинеколози, микробиологични изследвания на влагалищен секрет, множество рецепти и тонове изконсумирани лекарства. Един път прокървих по време на лечението против кандида и се наложи смяна на препарата с по-щадящ. Следващият път се появи розово оцветяване и от него... Това се обясняваше с чувствителност или изтъняване на лигавицата от честата употреба на глобули... Което е едната причина.
От днешна гледна точка бих посъветвала момичетата, които имат подобни оплаквания, с розовеещо течение по време на лечение, да поискат изследване на секрет за херпес симплекс втори тип (генитален). Защото е възможво да има проява на херпес във влагалището, което да не забележим. При наличие на херпес често картинката се усложнява, защото изявата му създава среда за развитие на гъбички и бактерии.
Ако искате такова изследване трябва да знаете, че вирусът не е устойчив във външна среда, на светлина, температура, и ако не е съхраняван правилно и изследванено не е направено скоро, резултатът може да е фалшиво отрицателен.
Съжалявам, ако с това обезпокоя нечии дух, но наистина, в случай че има такова нещо е добре да се знае и да се предприеме терапия. Не ви пречи да обсъдите този въпрос с акушер-гинеколозите си. И дано да го нямате!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Кървене по време на лечение на гъбички!
« Отговор #12 -: Август 05, 2008, 00:24:51 am »
 Когато има херпес симплекс не се ли наблюдават някакви външни проявления?
*
Re: Кървене по време на лечение на гъбички!
« Отговор #13 -: Август 05, 2008, 07:19:54 am »
Чакай, че ме стресна и мен! :?
Имах Кандида, откриха ми я пролетта (след като миналата година се лекувах по същата гореизброена схема).Но сега беше станало просто нетърпимо-сърбежи, парене, страшно течение, често възпаление на срамните устни..ужас!Д-р Андреева ми изписа само Гиназол.Поради лични причини се забавих с лечението и го направих наскоро чак.(защото беше станало наистина нетърпимо).Само за ден, ден и половина всички възможни гадости изчезнаха-парения, сърбежи, течение и прочее.Обаче започнах да кървя леко, което продължи доста дълго-почти 2 седмици....
Сега ме хвърли в тъч!Да взема като пускам новата цитонамазка да пусна и за херпес ли...И как точно се изследва това? :?
Re: Кървене по време на лечение на гъбички!
« Отговор #14 -: Август 05, 2008, 09:53:09 am »
Много се извинявам за лекото отклонение, но Лактофем ако може някой някъде да ми намери моля да драсне едно ЛС, благодаря :)
*
Re: Кървене по време на лечение на гъбички!
« Отговор #15 -: Август 05, 2008, 11:07:34 am »
Много се извинявам за лекото отклонение, но Лактофем ако може някой някъде да ми намери моля да драсне едно ЛС, благодаря :)
http://apteki-optima.com/index.php?cid=87&productID=16964
http://www.stingpharma.com/portfolio.php?query=&order=kod&page=4000&limit=200
*
Re: Кървене по време на лечение на гъбички!
« Отговор #16 -: Август 05, 2008, 22:46:03 pm »
Мимка, не искам да те хвърлям в тъч и не се хвърляй, моля те!  :) Просто има вероятност причината за това да е херпес, но не е задължително. Може да си е просто вследствие на лечението и въздействието върху лигавицата.

Иначе как се изследва - взима се цервикален секрет и се изпраща в лаборатория. Но ако си при д-р Андреева от Щерев, те ги пращат в Цибалаб, не ги изследват на място. Питай Андреева за това и дали е удачно да правите този вид.
Друг вариант е чрез кръвен тест за IgM и IgG антитела на Херпес симплекс ІІ тип. За да излезе IgM изследването трябва да се направи по време на оплаквания (първична инфекция или рецедив). IgG трябва да излезе, когато и да се направи.

fatalwoman , за съжаление това чудо може да се появи и вътре във влагалището, което ние само да констатираме като дразнене, парене, дискомфорт по време на секс, но реално не можем и няма как да видим. Не е сигурно дали и при преглед лекарят ще може да го види. А може в последствие да види само раничка.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Кървене по време на лечение на гъбички!
« Отговор #17 -: Август 05, 2008, 23:37:17 pm »
 Понеже аз съм пускала темата искам да допълня , че имах дразнене, парене , сърбежи, дискомфорт по време на секс , изразяващ се в леки остри болки.Отидох при д-ра и той диагностицира гъбичките. Никога преди това не съм имала неменструални течения , бяло течение или някои от изброените по - горе оплаквания, изобщо  никога до момента не бях имала каквито и да е гинекологични оплаквания.
 Не мислиш ли , че Херпес симплекс II , ако го е имало тогава щеше да бъде засечен от микробиологичното изследване?
 Определено мисля да направя това изследване, ей така , за мое успокоение.
ognyana , благодаря!
*
Re: Кървене по време на лечение на гъбички!
« Отговор #18 -: Август 06, 2008, 01:02:47 am »
  Не мислиш ли , че Херпес симплекс II , ако го е имало тогава щеше да бъде засечен от микробиологичното изследване?
 
Не! Микробиологичното изследване не върши работа.

Да поясня само - изследването на секрет за херпес има смисъл само в момент/период на оплаквания (между другото прави се и преди раждане, когато жената знае, че страда от херпес, за да се прецени дали раждането може да е нормално или да се планира секцио), иначе не. Във варианта да проверим дали сме носители, за предпочитане е кръвното изследване (така и така влиза в изследванията препоръчителни преди планиране на бременност).

  ognyana , благодаря!
Няма защо, fatalwoman:balk_21:
« Последна редакция: Август 06, 2008, 01:14:23 am от ognyana »
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!