0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #20 -: Октомври 31, 2007, 16:44:53 pm »
И аз като теб не виждам нищо лошо момичета без проблеми да пишат в „Опити за забременяване”.
И да абсолютно съм съгласна с теб, че преди това е редно да попрочетеш и чак тогава да попиташ.

Коринка реагира твърде остро и за съжаление не всеки знае наистина за цигарите и алкохола :( Не всеки осъзнава колко е опасно. Не всеки знае за фолиевата киселина. За това и казах „браов” на Беба- поинтересувала се е и е взела мерки за здравето на детето си. Друг е въпросът беше ли удачно да се пуска подобна тема, ама пак казвам който иска да отговаря.

Маргарет и мен ме подразни, дори повече от Коринка, много повече - беше грубо .....

Ахаммм да послушаме Заека - повече толерантност моля - от всички!

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #21 -: Октомври 31, 2007, 16:49:17 pm »
Говорили сме много за четенето - ако един човек не е научен да чете, то той няма да се научи колкото и да ни се иска на нас.
Да права си явно. Вместо да се замисли защо й заключиха темата и да попрочете, тя пусна нова...
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #22 -: Октомври 31, 2007, 16:52:22 pm »
Не знам момичета,  аз като цяло останах  с убеждението, че може да пише всяка жена  желаеща да зачене.Може би понеже срещам теми като:
Бременност и домашен лщбимец, болки в гърдите, тестове за бременност, първи симптоми на бременност, и още мн. други, които не са заключени / и между другото си ги чета с интерес/ съм решила така .  Не съм искала да засегна никого за това и не си пуснах темата в “Стерилитет при жената ” примерно, там наистина нямаше да е никак на място. И понеже виждам че има различно тълкуване на  рубриката  “Опити за забременяване” се чудя дали да пиша там . Иначе съм много доволна от ‘зчатие’.В темата си  пропуснах да кажа,  че след решението ми да ставам майка , “ровенето ” в  сайта също стана не маловажна  част от ежедневието ми. Много неща научих и чух за първи път именно тук . Така се чувствам подготвена за много от ситуациите, които съпътстват една бременност и не винаги са приятни както ни се иска на нас.  Сега ме е страх  да питам за каквото и да било, че може пак нещо да объркам и да ми  се накарат, пък и ирония ми дойде в повече. А само като си помисля , че  снощи разказвах на приятелка, какъв хибав форум  има  и как хората си помагат и се подкрепят и как се радвам че ще мога да споделя този  важен за мен момент от живота си................... както и да е . Успех на всички!
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #23 -: Октомври 31, 2007, 16:54:33 pm »
и още мн. други, които не са заключени

Ти не разбра ли, че като ти заключих темата, всъщност защитих теб?
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #24 -: Октомври 31, 2007, 16:57:33 pm »
Извинявайте, ама си има бг мама и искам бебе. Не може още да не си започнал опитите за бебе и вече да ръсиш тема след тема пълна с фитнес глупости.
В противен случай каква е разликата между двата форума?

Анджък!
Е, затова се възмутих. Защото има предостатъчно форуми за безпроблемни и т.н.
Да, съгласна съм, че като й е за пръв път може да не знае проблемна ли е или не (дай Боже, да не е!!!).
Но!
Да не пуска тъпи теми за диети кардио и т.н в безгрижно чуруликащ стил а ла Марта Вачкова и Ко...
Много моля, да не бъда изядена с парцалите заради опити за цензура от моя страна. Такива изобщо няма.
САмо и единствено стоя зад изнервените и отчаяни жени с репродуктивни проблеми, за които форумите на Зачатие са спасение....
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #25 -: Октомври 31, 2007, 17:25:34 pm »
Кори, всички ние стоим зад тях, но можем да бъдем малко по-внимателни. Момичето не казва от кога прави опити, колко време и т.н. А ние веднага я емнахме. И какво излиза сега - че сме форум, дето като се регистрираш и попиташ нещо глупаво и те гонят :? Такава ли слава искаме за Зачатие??? Аз поне не. Искам ако дори един е прочел и е разбрал за какво е тоя сайт наистина да каже - там цари атмосфера на доброжелателност и взаимопомощ, а не - тея вещици какви са. В Опити не пишем само ние, а момичета, които тепърва тръгват по трънливия път. Нека не ги гоним, а да им помогнем да намерят правилните лекари, правилните изследвания, а не да се лутат като пате в кълчища и да губят време. Затова сме тук си мисля :(
Зайко :balk_21:
Беба, виждам че си почела из сайта, значи имаш горе долу представа от тематиката, насоките и различните теми. Много от тези, които си цитирала са информативни. Хубаво е, че се информираш, много е важно да се знаят тези неща. Просто помисли преди да пишеш и някак по-внимателно поднеси въпросите си. Тук има много хора, които ще ти отговорят, без да има проблем. Сайта е много полезен и наистина има нужда всяка една млада жена да знае с какво може да се сблъска или при бременност какви изследвания да направи. Така че - чети, пиши, но се съобразявай с тематиката и начина на изразяване.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #26 -: Октомври 31, 2007, 17:30:46 pm »
Заставам зад всяка дума на Ганка и Таня.

Може би трябва да напишем някъде с червени букви при влизане във форума - тук помагаме!

Винаги съм се водела от принципа - ако мога да помога - ще пиша, ако не - няма.
Не ми е работа да дърпам уши, няма и да го направя.
Ще помоля всички пишещи остро по темата да не забравят от къде са тръгнали.
Да, може би момичето е трябвало да пише в мамата или биберон или където и да е. Трябва ли да получи ритник?
Моля, не да не се държим като членове на тайна секта - сайта е публичен и всеки може да пише в него.
Мога, стига да искам.
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #27 -: Октомври 31, 2007, 17:41:31 pm »
Момичето не казва от кога прави опити, колко време и т.н.
Казва, казва - ще започне след средата на ноември, а сега мисля сме края на октомври.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #28 -: Октомври 31, 2007, 17:42:54 pm »
Момичето не казва от кога прави опити, колко време и т.н.
Казва, казва - ще започне след средата на ноември, а сега мисля сме края на октомври.
Фокси, това вече е издребняване. :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #29 -: Октомври 31, 2007, 18:08:04 pm »
Не се карайте, че ще ми заключат и тази тема  :D.По скоро дайте да се уточним къде да пишем. Аз не искам да си сменям форума, понеже тук намирам най- подробна информация. В "На чашка кафе и на халба бира" ли?  Там разгледах, и ми се видя  с по общи теми. Знам че положението на много от вас деликатно и не искам да засягам никого.   
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #30 -: Октомври 31, 2007, 18:10:21 pm »
Беба, ти пак можеш да си пишеш тук, по всичко, което те вълнува. Просто трябва да внимаваш да не допускаш същата грешка. Разгледай, прочети, поинтересувай се. Ако нещо не можеш да се ориентираш или не знаеш какво да правиш - питай ако трябва на лични и тогава пиши. Пожелавам ти късмет и да не вървиш дълго по трънливия път!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #31 -: Октомври 31, 2007, 18:10:57 pm »
При всяко зареждане на страница от форума се изписва, че:
Зачатие e българският портал за профилактика и преодоляване на стерилитета, репродуктивно здраве и семейно планиране, който съдържа много полезни материали и съвети, връзки с ресурси, свързани с лечението на безплодието и новите асистирани репродуктивни методи.
Е извинявайте, ама някои новодошли прекаляват.
Противник съм на превземането на форума от безпроблемни - за тях са създадени бг-мамата, розали, мама и бебе, там да си мяукат.
Дори и да родят такива персони и да се прехвърлят в Дългоочакваната - ми кво да си кажа с тях?!? То ще стане като в кварталната градинка.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #32 -: Октомври 31, 2007, 18:18:14 pm »
При всяко зареждане на страница от форума се изписва, че:
Зачатие e българският портал за профилактика и преодоляване на стерилитета, репродуктивно здраве и семейно планиране, който съдържа много полезни материали и съвети, връзки с ресурси, свързани с лечението на безплодието и новите асистирани репродуктивни методи.

Мацко, а това къде го забравяш? Да не говорим, че голяма част от цитираните от теб особи след като родят не припарват тук. Стига де, вие съвсем ме втрещихте днес 8O
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #33 -: Октомври 31, 2007, 18:27:54 pm »
Леле колко са агресивни някои от вас направо се изумявам. Аз от доста години пиша във един форум за здравословни проблеми от друго естество и не си спомням да съм била свидетелка на такова арогантно отношение към някой от новодошлите. Ако не е на място темата му казваме на къде да се ориентира и му пожелаваме успех в лечението. Колко пъти да кажа че съжалявам и че не съм искалада обидя или засегна някого.
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #34 -: Октомври 31, 2007, 18:33:38 pm »
Колко пъти да кажа че съжалявам и че не съм искалада обидя или засегна някого.

Извинението се приема. Заключвам и тази тема.

Беба, успех!