0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

кога се заключват темите?
« -: Октомври 31, 2007, 14:17:37 pm »
Здравейте, пуснах тема която беше заключена, а аз така и не разбрах защо. :ask: Беше за подготовка на организма преди зачеването.Във форума " Опити за забременяване
Обща дискусия по проблемите на двойките, при които по различни репродуктивни причини не се получава зачеване. Методи за определяне на овулацията, менструален календар, температурни графики, слузен метод, тестове за овулация и бременност, сексуални контакти, необходими изследвания за партньорите, съвети, подготовка за бременността и др." .
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #1 -: Октомври 31, 2007, 14:43:52 pm »
Не е нужно да разбираш... явно това е форум само за жени с проблемно забременяване...
Бременните и опитващите от скоро трябва да си пишем въпросчетата на лист пред ком-па, за да не ни обвинят,че сме жестоки, нагли и т.н. и за да не ни заключват темите...

Темата която пусна е хубава и важна...

Понеже четях тук как двойки опитват с години, не вярвах че аз ще успея за няколко месеца... в резултата на това пуших като издънена печка в началото на бременността си и сега ми е много гузно за това...
Ако не ме беше страх,че ще ме нападнат както сега теб може би щях да обсъдя с някое момиче това и да спра предварително...
Всички знаем какво може да се случи при недостиг на Фолиева киселина, при хламидия ,при  спин и какво ли още не...
Тъпо е да си мълчим ,защото някой опитва от години и тези проблеми му се струват далечни...
Всички знаем и колко родители губят родени и неродени дечица поради незнание или невнимание... ама тук е по важно да си подтискаме естествено възникващите въпроси, за да не реши някой че не уважаваме достатъчно неговите проблеми...
Браво и за хранителниья режим!
Аз съм едва във втори месец а качих 6 кг. 8O , знам че ще се намери тук момиче да каже" аз да забременея, пък не ми пука колко килограма ще кача" е и аз така си мислех, но не съм подмятала на никого в сайта... Сега когато съм бременна, вече ми е важно колко ще кача... и съжалявам ,че не се сетих да направя като теб...
Успех ти пожелавам, както и на всички от айта! :wink:

Re: кога се заключват темите?
« Отговор #2 -: Октомври 31, 2007, 14:55:13 pm »
Здравейте, пуснах тема която беше заключена, а аз така и не разбрах защо. :ask: Беше за подготовка на организма преди зачеването.Във форума " Опити за забременяване
Обща дискусия по проблемите на двойките, при които по различни репродуктивни причини не се получава зачеване. Методи за определяне на овулацията, менструален календар, температурни графики, слузен метод, тестове за овулация и бременност, сексуални контакти, необходими изследвания за партньорите, съвети, подготовка за бременността и др." .
Къде в твоята тема видя дискусия по проблемите на двойките, при които по различни репродуктивни причини не се получава зачеване. Че вие дори не сте започнали още.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #3 -: Октомври 31, 2007, 15:03:16 pm »
 :good_post:

Ами да се извиня и аз тогава Фоксче...
Тук явно опитват да забременяват само двойки с репродуктивни проблеми, щото темата "опити за забременяване" ми се вижда само една , няма такава за двойки без репродуктивни проблеми, а ако има те моля да ми я кажеш,а също и тази за "бърза бременност" а не за след дълги опити, та да си задавам там питанките за в бъдеще и за да не ми се ядосват тук момичетата, че се оплаквам от това или онова, както онова момиче с повръщането преди време ...
И ти благодаря предварително!

*
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #4 -: Октомври 31, 2007, 15:16:41 pm »
За подобни теми има Бг-мама и др. подобни сайтове!


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #5 -: Октомври 31, 2007, 15:17:39 pm »
Тогава ви се извинявам най-сърдечно и ще се пренасоча на там!

Re: кога се заключват темите?
« Отговор #6 -: Октомври 31, 2007, 15:22:45 pm »
Извинена си  :lol:

lb2f
*
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #7 -: Октомври 31, 2007, 15:33:20 pm »
Зайко помоли за толерантност, ама кой да чете .....

Май е добре обаче този въпрос да бъде наистина уточнен и ако е необходимо да се включи в правилата на форума. Имат ли право тук да пишат момичета като Беба? Имайте предвид, че повечето от темите в „Покажете си графиката” са именно на момичета които пробват от няколко месеца, но пък това не пречи на Денис, чинно да им отговаря, нали. Иска се много здрави нерви, всеки ден да правиш това, всеки ден да обясняваш кога как и защо се вдига или пада температурата. Денис имаш моето уважение ти си невероятна наистина (сега се опитвам да ти помагам, дано нямаш нищо против).

Торерантност, нека започнем с Беба и после с другата страна:
Беба е щастлива вълнува се от първите си опити, нормално и аз бях така и май и всички тук, нима не помните ... Беба имай обаче уважение към околните и внимавай как задаваш въпросите си (не говоря за конкретната тема).
Другите момичета, които се нахвърлихте - ами като не ви харесва такава тема, нито я четете, нито отговаряйте. Имах такъв период, в който подобни теми ме разтройваха и сега се чудя, за какво съм се ядосвала без капка смисъл. Сега за съжаление научих много неща, много информация и искам да помагам, искам да помогна с каквото мога, и на който мога. Ако Вие не сте готови да го направите - ами просто недейте. 

Хайде сега всички помислете, кой защо и как реагира.
И наистина е време да се реши този въпрос - ще пишат ли в зачатие, момичета които нямат репродуктивни проблеми?

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #8 -: Октомври 31, 2007, 15:47:33 pm »
И наистина е време да се реши този въпрос - ще пишат ли в зачатие, момичета които нямат репродуктивни проблеми?

Предвид идеята за какво е създадено "Зачатие", аз въпреки че не съм в позиция да решавам, смятам, че не е удачно тук да пишат момичета без проблеми.  И ние нямаме полза (и нямам предвид изгода) от тях, и те - от нас.  Има други форуми за това, защо трябва всички да пишат навсякъде, дори и когато не са целева група на даден форум...
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #9 -: Октомври 31, 2007, 15:49:31 pm »
Здравейте, пуснах тема която беше заключена, а аз така и не разбрах защо. :ask:

Защото темата се изроди. Пусни си нова, но моля те, внимателно си формулирай въпросите, за да не нараниш момичетата и момчетата тук.
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #10 -: Октомври 31, 2007, 15:54:52 pm »
Бременните и опитващите от скоро трябва да си пишем въпросчетата на лист пред ком-па, за да не ни обвинят,че сме жестоки, нагли и т.н. и за да не ни заключват темите...

Това е грубо! Нямаш право да говориш така за форума! Ако си недоволна от лошо отношение на конкретен потребител, можеш да се оплачеш на модератор.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #11 -: Октомври 31, 2007, 16:03:16 pm »
Аз пък искам да ви задам един въпрос за размисъл - Когато ние сме започнали опитите, знаели ли сме, че ще имаме проблемно забременяване? Защото аз такива жени почти не познавам. Всяка една от нас е тръгнала от някъде, какво значение има таргет групата на определен сайт??? Ей това не мога да го разбера? Тук се води "Зачатие". Ами къде да попита момичето за тези неща??? Ако не в "Зачатие"? Тя от къде да знае ще е проблемна ли или не? Ми хайде малко да седнем и да помислим - нали за това се борим - за превенция на стерилитета, за клинични пътеки и куп още други неща. А как да стане, като гоним потребители и се чудим за какъв скандал да се захванем :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #12 -: Октомври 31, 2007, 16:11:41 pm »
 :good_post:
Напълно съм съгласна Гане, това исках да изразя и аз в предната тема на момичето. Но втори път не се захващам да изразявам мнение, защото не се знае как ще се изтълкува ...
*
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #13 -: Октомври 31, 2007, 16:15:15 pm »
Аз пък искам да ви задам един въпрос за размисъл - Когато ние сме започнали опитите, знаели ли сме, че ще имаме проблемно забременяване? Защото аз такива жени почти не познавам. Всяка една от нас е тръгнала от някъде, какво значение има таргет групата на определен сайт??? Ей това не мога да го разбера? Тук се води "Зачатие". Ами къде да попита момичето за тези неща??? Ако не в "Зачатие"? Тя от къде да знае ще е проблемна ли или не? Ми хайде малко да седнем и да помислим - нали за това се борим - за превенция на стерилитета, за клинични пътеки и куп още други неща. А как да стане, като гоним потребители и се чудим за какъв скандал да се захванем :?
Абсолютно съм съгласна с Ганка.Точно това е и моето мнение.
*
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #14 -: Октомври 31, 2007, 16:18:10 pm »
Заставам зад всяка дума на Ганка.

Никога няма да заберавя как в Проблемно в дир-а изтипосах първия си постинг, че ми е дошло (след първият опит за бебе) ... Едва след като мина достатъчно време, осъзнах какво съм направила ..... още ме е срам за постъпката си, макар всички да ме приеха тогава много добре. Но още помня и болкта която изпитах, че бебто не стана. Може би рискувам да бъда линчувана, ама ще си го кажа - тогава ме болеше повече отколкото сега, сега просто свикнах, сега вече знам, че нищо не става така както го искаме, свикнах с онази болка и тя не е толкова силна (то това май е повече за емоционалният, за което се извинявам).

Полза от подобни въпроси ние наистина нямаме, но полза имат питащите. Нека бъдем по-добри, по-човечни. Има една поговорка „Хвърли зад теб, за да намериш пред теб”. Не си правя илюзия, че като отговарям на подобни въпроси бебето ще стане по лесно,. Не. Искам да вярвам, че след като аз помагам на някого, макар и виртуално, жестът все някога ще ми се върне и на мен. Имаше един филм „Предай нататък” май се казваше - рй това имам предвид!

Ако ще се решава дали в Зачатие да пишат момичета без репродуктивни проблеми и ако някой иска моето мнение, то май вече стана ясно - нека пишат, а да им отговарят момичета които вече са готови да го направят!

Това е от мен и съжалявам за многото лирични отклонения.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #15 -: Октомври 31, 2007, 16:23:58 pm »
Извинявайте, ама си има бг мама и искам бебе. Не може още да не си започнал опитите за бебе и вече да ръсиш тема след тема пълна с фитнес глупости.
В противен случай каква е разликата между двата форума?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #16 -: Октомври 31, 2007, 16:29:12 pm »
А бе това което пише Ганка е много вярно. Ама не е зле човек преди да пише да седне и да попрочете малко. Или поне аз така направих... преди да започна да пиша тук изчетох толкова много и извадих няколко стари теми. Дори не съобразих, че отговарям на въпрос от преди година да кажем

Беба представи си колко умно ще е да те попитам дали трябва да приуча мъжа ми да пуши в коридора и дали не забременявам, защото той не пуши. Твоят постинг беше в този стил.

Представете си влизате във форума на мерцедес и питате - момчета, вие имате ли 18, шофьорски книжки и знаете ли какво пише в правилника за движение по пътищата. Ми така де - кого да питаш, ако не тези, които имат коли...
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #17 -: Октомври 31, 2007, 16:32:02 pm »
Има си подфорум Опити за забременяване. Там пишат и питат момичета без проблеми. И не виждам нищо лошо в това.
Таня, мен не ме боли от момичетата, които нямат проблеми. За разлика от тебе и преди не ме е боляло. Просто се дразня когато някой "нахълта" смело във форума и задава въпрос, коментиран милион пъти. Прочети, поогледай се, пък тогава питай. Това е моето мнение.
Коринка реагира малко остро, но и темата не беше добре поднесена. Предполага се, че всеки знае за вредата от алкохола и цигарите, за фолиевата също е писано много. Нищо ново не видях. И въпрос не видях.
Подразни ме поста на Маргарет. Чак обидно ми стана.
Маргарет, ако попиташ дали е добре да пушиш "като издънена печка" докато опитваш да забременееш, много е вероятно да не ти отговоря много мило. Но мечо Пух е казал, на глупав въпрос - глупав отговор.

Заека е права за едно, нужна е повече толерантност и от двате страни  :balk_50:

lb2f
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #18 -: Октомври 31, 2007, 16:40:34 pm »
Просто се дразня когато някой "нахълта" смело във форума и задава въпрос, коментиран милион пъти. Прочети, поогледай се, пък тогава питай. Това е моето мнение.

И аз това имах предвид.  Ако се огледа човек и попрочете, може и да разбере кое е удачно да се пита, на кое е отговаряно, кое може би не е добра идея...  Но, хора всякакви, ако не бяхме шарени, сигурно щеше да ни е скучно.  Аз лично първите няколко месеца само четях, едва след това се осмелих да пиша.  И сега не пиша често, нямам самочувствие на капацитет, който да се изказва категорично.  И да се конфронтирам не обичам.  Това също е причина да не пиша често, че като са рязки коментарите не ми е комфорно.  Но, не беше това темата - извинявам се за отклонението.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: кога се заключват темите?
« Отговор #19 -: Октомври 31, 2007, 16:43:52 pm »
Говорили сме много за четенето - ако един човек не е научен да чете, то той няма да се научи колкото и да ни се иска на нас.
Може да се каже - това си е работа на модераторите все пак - момиче, редактирай си поста, защото тук има тънкообидни дами. Или да му се отговори нормално и да се обясни за какво иде реч тук. А не от всяка реплика да се прави скандал. То от толкова много хормони, нормално да "изтрещи" някоя от нас.
Хайде сега пак да си сравним нещата - колко от бъдещите мами или вече такива знаят какво се прави преди бременност, по време на такава и след нея? Защото ако погледнем там оттатък, в другия форум ще забележим фрапиращи неща, от които сме се възмущавали винаги и за които сме се старали да станат редовна и реална практика в нашата държава. Момичетата в проблемно на мамата са добре информирани, просто защото вървим по един и същи път. Всеки един от нас трябва да е информиран какво аджеба се случва и защо така се случва.
Ако нямаме желание да помогнем - ми по-добре да замълчим и да продължим напред. Или да използваме бутона - информирай модератор. Те затова са тук. Да преценят как точно да се справят с това.
И моля ви се, замислете се, това не е нашето място вече. Това тук е скандалджийник, който с всеки изминал ден става все по-скандален и труден за понасяне. А не място за взаимопомощ и добро отношение. Човешко...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю