0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
упорита афта
« -: Октомври 29, 2007, 12:23:44 pm »
От месец се боря, уж минава, после пак се появява. така вече няколко пъти.
Купила съм си едно мазило, малка тубичка Индекстол, като намажа няколко пъти и тя минава ( може и трябва по - дълго да третирам?) и след седмица - пак, на същото място.
Сега не се повлия от това мазило, даже се поизприщи около афтата и се поду мястото.
Не съм имала херпес никога и се чудя да не е пък това. Ама херпесите като съм виждала по други хора са отвън на устните, а моето е раничка по-скоро на лигавицата.

Нещо ефикасно да предложите?
*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Re: упорита афта
« Отговор #1 -: Октомври 29, 2007, 12:44:09 pm »
Моята лигавица е много чувствителна. Появяват се авти когато ям нещо недобре измито, когато ми е отслабнал организма, дори когато дъвча дъвка. Чувала съм че се получават и след продължителен прием на аспирин. Лекувам ги като се жабуря със Сандрин.
*
Re: упорита афта
« Отговор #2 -: Октомври 30, 2007, 10:31:55 am »
Veselia, благодаря!
Но явно няма да ми се размине, ще се ходи на лекар, че положението стана страшно :(
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: упорита афта
« Отговор #3 -: Ноември 02, 2007, 14:30:28 pm »
Цветенце, най-упоритите афти, които съм имала съм ги третирала със сода бикарбонат. Намокряш си малко пръста, топваш после в сода и притискаш към мястото. Смъди и боли, но минава след това в рамките на ден или два. Ако го третираш няколко пъти през деня.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: упорита афта
« Отговор #4 -: Ноември 04, 2007, 16:02:04 pm »
Абе мина, ама беше много гадно, пробвах със няколко купени по препоръка в аптеката препарати, но то стана още по зле, дали много мазах, но един огромен участък около афтата + и на горната устна там дето се допират направо изгоря, лигавицата така се разрани, поду, едни люспи кожа падаха. Ходих при стоматоложката и тя ми предписа с какво да мажа + самоинициативно промивах със смрадлика, та така за няколко дена мъки сега по се живее, зараства, но бавно.
*
Re: упорита афта
« Отговор #5 -: Януари 10, 2015, 18:34:59 pm »
Не знам дали е правилно да пиша тук или трябва нова тема :wink:

В началото на седмицата извадих мъдрец и точно където ми беше бита упойката ми излезе ужасна афта. Доста е болезнено и не знам какво да мажа, за да мине. Правих гаргара с ракия, с вода за уста, мазах със сода, но си стои упорито.

И още един въпрос - има ли връзка между херпес и афта? По документи съм носител на Херпес симплекс тип 1, но никога не съм имала херпес на устните?
*
Re: упорита афта
« Отговор #6 -: Януари 10, 2015, 19:45:42 pm »
Афти от моя опит се преборват най-лесно с Ваготил или Индекстол.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: упорита афта
« Отговор #7 -: Януари 10, 2015, 20:17:01 pm »
Мерси, ще проверя в аптеката, че бабините начини не спомогнаха. Вторият ми въпрос остава в сила :)