0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    megsun

  • *
  • 32
  • Impossible is Nothing
Спермограма: Повишен вискозитет...HELP ME!!!!!
« -: Октомври 28, 2007, 21:00:34 pm »
Мили дами,
моят съпруг се оказа с повишен вискозитет на спермограмата, а уж всичко беще супер... размахваше спермограма от 2002г., когато е имал гадже, което е имало проблем със забременяването... а май той е имал проблем, а не момичето..... Моля,помогнете ми, не знам какво да направя............

 :bighug:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Спермограма: Повишен вискозитет...HELP ME!!!!!
« Отговор #1 -: Октомври 29, 2007, 08:36:49 am »
Прати го да го прегледа уролог.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    megsun

  • *
  • 32
  • Impossible is Nothing
Re: Спермограма: Повишен вискозитет...HELP ME!!!!!
« Отговор #2 -: Октомври 29, 2007, 10:20:46 am »
Скъпа Мели,
много благодаря за професионалното мнение, което ми помогна да бъда още по-упорита в настояването си да се прегледа при уролог. Така, че отива на преглед в София тази седмица, днес ще му запазя час, но не знам при кого... искам да е при добър специалист уролог-андролог, видях от форума, че хвалят Д-р Кацаров, сигурно има и други добри лекари, но аз не знам имената им. Мели, ако можеш да ми препоръчаш някой ще ти бъда безкрайно благодарна.

Приятен ден и успешна седмица на всички!

     :grouphug2:
*

    megsun

  • *
  • 32
  • Impossible is Nothing
Re: Спермограма: Повишен вискозитет...HELP ME!!!!!
« Отговор #3 -: Ноември 05, 2007, 10:48:02 am »
Скъпа Мели,
направихме втора спермограма, минутите на втечняване понамаляха малко, но вискозитете пак е доста повишен. Съпругът ми беше на преглед в четвъртък при Д-р М. Кацаров и той му е открил варикоцеле и на двата тестиса. Чудя се вискозитета повлиява ли се от варикоцеле и ако не - каква може да е причината за този хипервискозитет (ІІ-та спермограма е с втечняване след 45-тата минута)?   
 Сега ще направим и микробиологични изследвания и мислим за дата на операция и дано това да помогне. Моля, момичета, ако знаете нещо повече по въпроса, Call me!

ПРИЯТНА И УСПЕШНА СЕДМИЦА НА ВСИЧКИ!
 
И НЕКА СИЛАТА ДА БЪДЕ С ВАС!!!!!!!