0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
"лека" стимулация при Владимиров?
« -: Октомври 26, 2005, 13:43:12 pm »
Привет на всички!
Понеже и аз се озовах в списъка за инвитро при Владимиров, исках да ви питам нещо. Аз съм почти пълен лаик по отношение на АРТ, за разлика от някои други проблеми. С две думи: диагноза при мъж ми - лека астенозооспермиа (но не е проблем за естествено забременяване), а при мен - двустранно непроходими тръби. След консултация с доктора стигнахме до два варианта:
1. инвитро на естествен цикъл;
2. Инвитро матуризация с леееека стимулация.

Обаче сега ми е интересно какво трябва да значи "лека стимулация, при която се вадят 4-5 яйцеклетки". С какво? (Лали, мернах в твой пост нещо подобно?!)
И другото, което не ми е ясно. понеже се бяхме поприготвили с мъж ми за инвитро на естествен цикъл и съответно сумата, която трябва да приготвим за това според док е 1050 лв. и за лекарства още около 300-400. Вярно, че ни каза, че това са паричките без изследванията. Ама вчера платихме 170 лв за кръвни, а в петък в Плевен за имунология ще трябва да си приговим още 240, та малко се постреснах. Имате ли представа каква сума (трябва потърся назаем) приблизително ще ни трябва за втория вариант?


*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
"лека" стимулация при Владимиров?
« Отговор #1 -: Октомври 26, 2005, 13:54:42 pm »
За мен леката стимулация беше Клостилбегит.
Резултатиге дотук са добри - три фоликула.
*
"лека" стимулация при Владимиров?
« Отговор #2 -: Октомври 26, 2005, 13:58:27 pm »
Хм, явно ще трябва да си го питам направо него...
Благодаря ти все пак :P


*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
"лека" стимулация при Владимиров?
« Отговор #3 -: Октомври 26, 2005, 14:02:40 pm »
Щом проблемът е мъжки фактор, настоявай за лека стимулация.
Аз ако не бях толкова възрастна /и вече няма нужното качество на яйцеклетките/ щях да опитам на естествен цикъл.
Аз лично настоявах за по лека стимулация.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
"лека" стимулация при Владимиров?
« Отговор #4 -: Октомври 26, 2005, 14:09:02 pm »
Via, аз пролетта правих лека стимулация за инсе при д-р Владимиров. Беше с Меногон. С около 16 инжекций произведох 6 прекрасни фоликула. Нямах блокаж на хипофизата.

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
"лека" стимулация при Владимиров?
« Отговор #5 -: Октомври 26, 2005, 14:12:14 pm »
Цитат на: via
Хм, явно ще трябва да си го питам направо него...
:P

Това е правилният начин да получиш точно инфо

*
"лека" стимулация при Владимиров?
« Отговор #6 -: Октомври 26, 2005, 14:13:17 pm »
Уф, ами аз съм супер раздвоена, защото първоначално тръгнах с идеята за без стимулация. Ама сега някак като ми каза "лека" стимулация, и все пак 4-5 яйцеклетки, нещо взех сериозно да се замислям.
По принцип фактора е "тубарен", не толкова мъжки, но като цяло ни каза, че сме подходящи за проба на естествен цикъл. Брей ако не беше това увеличение на броя яйцеклетки по 5......
Лали, успех ти желая в реализирането на мечтата!


*
"лека" стимулация при Владимиров?
« Отговор #7 -: Октомври 26, 2005, 14:20:04 pm »
Оги (нали може на "ти", че аз си те чета и те чувствам близка), на мен обаче ми спомена за блокажа на хипофизата. Не че знам какво трябва да значи точно, ама досега все съм ходила "предварително подготвена" и затова питам толкова. А какво се случва като се оплодят всичките яйца? Замразяват ли ги тези, дето са в повече?
Може да се засечем с тебе там :D
Аз съм в понеделник в 12 на преглед:)


*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
"лека" стимулация при Владимиров?
« Отговор #8 -: Октомври 26, 2005, 14:23:05 pm »
Помисли го от друга страна. Стимулацията е наистина лека. Но при 4-5 фоликула шанса ти е 4-5 пъти по-голям. Когато правиш цялата гимнастика само за 1 фоликул (както е при естествен цикъл), то рисковете са по-големи. Всички, включае и ти, треперите на този самичък фоликул. Не забравяй, че и докторите и ембриолозите са хора, а не машини. Те също се случва да сгрешат понякога. Ами, ако му се случи нещо на този едничък фоликул, кво ще ти върнат?!

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
"лека" стимулация при Владимиров?
« Отговор #9 -: Октомври 26, 2005, 14:26:16 pm »
Да, разбира се, че на "ти" ще си говорим. Тук всички сме си като едно семейство.
За блокажа си питай доктора, а иначе ДА-замразяват бластоцистчетата, които са в повече.

*
"лека" стимулация при Владимиров?
« Отговор #10 -: Октомври 26, 2005, 14:31:49 pm »
Мерси:)
Ще пиша какво се случва, защото всъщност само мъж ми и вие знаете за това така жадувано приключение:)


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"лека" стимулация при Владимиров?
« Отговор #11 -: Октомври 26, 2005, 15:36:24 pm »
Цитат на: Lali
За мен леката стимулация беше Клостилбегит.
Резултатиге дотук са добри - три фоликула.


бравос бе! и да не се пофалиш... :)
много хубаво си реагирала на клостилеца :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
"лека" стимулация при Владимиров?
« Отговор #12 -: Октомври 26, 2005, 15:37:47 pm »
Ами преди малко се върнах. :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"лека" стимулация при Владимиров?
« Отговор #13 -: Октомври 26, 2005, 15:40:50 pm »
via, ще те посъветвам така, както съм съветвала и други питащи същото:
за пари и цени си питайте докторите! това е най-меродавният източник на информация. като ви кажат цифри, можете да дойдете тук да ги сравним, ама ние не можем да знаем какво докторът ти разбира под "лека стимулация" и доколко тя би била лека в твоя случай, че да ти направим калкулация за нужната сума...

наистина недоумявам защо се срамувате да питате докторите за цени? в крайна сметка, това е частна клиника, ясно е, че си плащате по ценоразписа, какво има неудобно?

колкото до ходенето до Плевен, мисля, че това стана някаква мода тук...
за първи път правите инвитро, нямаш показания за имунологични изследвания, за какво са ти тези изследвания?
имам чувството, че народа тук е останал с впечатление, че имунологичните изследвания са задължителен елемент.
няма такова нещо...
ти защо реши да ги правиш, след като явно с парите не сте много добреи ще търсиш заеми?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
"лека" стимулация при Владимиров?
« Отговор #14 -: Октомври 26, 2005, 18:03:20 pm »
Здрасти, Jam!
Ами реших да мръдна и до Плевен, защото след толкова много лутане от лекар на лекар се заех сама да си правя план какво предстои и как да бъде направено. По принцип досега бягах от инвитрото, надявайки се, че чудеса стават. Е, търпението ми е на изчерпване, а мъж ми явно най-накрая узря за идеята, че и на нас ще ни трябват АРТ и не искам да губя време. Искам обаче и да си осигуря оптимума от изследвания, които да гарантират, че инвитрото ще бъде успешно. Поне доколкото е възможно това. Някак си ми се струва, че няма да  си простя, ако възложа много надежди, а не стане. В много от случаите за имунологичните изследвания се сещат чак след първия или втория неуспешен опит, а според мен би трябвало първо да се отхвърлят всички възможни причини за провал и след това да се действа... Поне не съм си назначила сама и този вид изследвания, де. Кореспондирах си с доц. Конова и по нейна препоръка е хубаво да бъдат направени. Владимиров е на мнение, че такова изследване може само да помогне.
Колкото до леката стимулация, наясно съм, че всеки организъм реагира различно, че лекарствата и ефектите от тях са различни, наясно съм, че точна калкулация не може да бъде направена. Въпросът ми беше дали на някого от вас също е бил предлаган вариант с инвитро матуризация, как е протекла процедурата и изобщо някакви предположения какво би означавало лека стимулация. Аз попитах доктора за цената и ми отговори, че вероятно ще е около 3000лв. Но предпочитам да съм наясно колко може да бъде "тавана", за да се подготвя предварително, а не в процеса на инвитрото да се чудя откъде да намеря пари.
Във всички случаи за точната информация ще си питам пак него.
Та така.
И, Jam, благодаря ти за отговора :D