0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бременност и Хепатит Б
« -: Октомври 26, 2007, 16:20:07 pm »
Здравейте.
Току що ходих да си взема резултатите от рутинните изследвания при бременност,и лекарят ми съобщи че имам антитела към Хепатит Б.Не проумявам как е възможно.Никога не съм боледувала.Изчетох всичко в интернет,и още повече се притесних.Питах лекаря дали е опасно за бебето,той каза че не било опасно.Само че на мене косата ми се изправи.Как да не е опасно,ами ако съм се разболяла миналия месец например?Какво ще стане с бебенцето ми?
В понеделник ще ходя пак да ми взимат кръв.Никой нищо не ми обяснява.Лекарят ми ако не го притисна до стената,не отговаря на никакви въпроси.Питах как са ми другите изследвания,изследвали ли са ме за листериоза,токсоплазмоза,и за какво още са ме изследвали/липсвали изследванията.Как така липсват 8O
Така се надявам този хепатит да излезе грешка.
Знаете ли нещо повече момичета,може ли да навреди на бебенцето ми ако скоро съм го прекарала?Направо съм в паника,много се притеснявам.
Моля ви,кажете ако знаете нещо по въпроса.
Извинявайте,ако звуча объркано.
*
Re: Бременност и Хепатит Б
« Отговор #1 -: Октомври 26, 2007, 17:04:32 pm »
Искаш да кажеш ,че си с положитилен австралийски антиген ли?
Това се получава най-често след неспазване на стерилност-при ходене на зъболекар и други инструментални манипулации.
Не значи че си боледувала от хепатит В а само ,че си носител на този вирус.
*
Re: Бременност и Хепатит Б
« Отговор #2 -: Октомври 26, 2007, 17:21:11 pm »
тинкито, аз нещо не разбрах :oops: болна ли си от хепатит Б или си носител?

Re: Бременност и Хепатит Б
« Отговор #3 -: Октомври 26, 2007, 18:36:14 pm »
Не съм носител.Не съм болна.Била съм болна,и сега имам антитела.Но ме притеснява че нямам представа кога съм била болна,и дали е било след като забременях. :?
*
Re: Бременност и Хепатит Б
« Отговор #4 -: Октомври 26, 2007, 18:40:29 pm »
Попитай за австралийски антиген ли става въпрос?
Хепатита особено В си е тежко заболяване-малко е вероятно да си боледувала и да не си разбрала.
« Последна редакция: Октомври 26, 2007, 18:42:04 pm от mpia »
Re: Бременност и Хепатит Б
« Отговор #5 -: Октомври 26, 2007, 21:26:55 pm »
Благодаря ти,ще питам.
Иначе може да съм се сдобила с антитела ако съм била ваксинирана,а аз определено не знам да съм.Рових да видя за ваксините ,и пише че в БГ ваксината срещу хепатит Б е станала задължителна за новородени след 1992г.А дали са ваксинирали по училищата по/големите деца след 1992 нямам представа.
Не знам,странна работа.
А Васермана включва ли изследване за хепатит Б,защото с мъжа ми си правихме преди да се оженим,и всичко си ни беше ок.
Възможно ли е да съм се разболяла,и да не съм разбрала?
*
Re: Бременност и Хепатит Б
« Отговор #6 -: Октомври 26, 2007, 21:28:34 pm »
Васермана е изследване за сифилис
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Бременност и Хепатит Б
« Отговор #7 -: Октомври 27, 2007, 00:10:07 am »
Възможно ли е да съм се разболяла,и да не съм разбрала?

според мен, не.
хепатит Б се предава по кръвен път. помисли има ли такава вероятност. изискай изседване на чернодробни показатели.
« Последна редакция: Октомври 27, 2007, 00:12:50 am от manhattan »
*
Re: Бременност и Хепатит Б
« Отговор #8 -: Октомври 27, 2007, 08:43:03 am »
може да се предаде и по полов път, но да се разболееш без да разбереш-мисля че не е въжможно.
Re: Бременност и Хепатит Б
« Отговор #9 -: Октомври 27, 2007, 17:56:52 pm »
Благодаря ви.
Е мислих мислих,не виждам никаква вероятност да съм се заразила нито по кръвен,нито по полов път,но човек никога не знае.
В понеделник ще повторим изследването,заедно с още изследвания,и се надявам да имам по/голяма яснота.
Благодаря.
Re: Бременност и Хепатит Б
« Отговор #10 -: Октомври 27, 2007, 18:20:44 pm »
Моят мъж случайно разбрахме, че е болен от Хеп Б и то повече от половин година след като се беше разболял. Просто леко му се повръщаше и решихме да иде на доктор. Незразбрахме от къде го е хванал, твърди че не е "кръшкал", а в този период не е имал лекарски и зъболекарски интервенции. Незнам дали щеше да се утежни, ако не бяхме отишли. Калеко ми и той го изкара без да го лекува, разбра в последствие, че е карал, е верно имаше последствия и върху други органи.

Само че незнам как се разбира, че имаш антитела за Хепатит
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Бременност и Хепатит Б
« Отговор #11 -: Октомври 27, 2007, 21:02:27 pm »
Аз наскоро си пуснах изследване за Хепатит В,питах в лабораторията защо на бременните се прави точно за В,а не за А или С и ми обясниха,че заболяването се предава по кръвен и полов път и се прави,защото е възможно да си го изкарал на крак и да не си разбрал.В такъв случай в кръвта оставали антитела,наличието на които се доказва с австралийския антиген.Незнам дали е опасно за бебето,ако теста се окаже положителен (моят е отрицателен)и именно за това се зачудих защо ми пускат това изследване едва месец и нещо преди термина 8O

*
Re: Бременност и Хепатит Б
« Отговор #12 -: Октомври 27, 2007, 21:05:34 pm »
Наличието на австралийски антиген не значи че си боледувал от Хепатит В а само че си носител на вируса.
Re: Бременност и Хепатит Б
« Отговор #13 -: Октомври 28, 2007, 02:16:24 am »
Със сигурност ми потвърдиха Юе не съм,носител,но имам антитела.Явно може да се изкара и ,на крак,.Надявам се поне да съм го изкарала много отдавна,а не след като забременях.Ужас.Това пък откъде се появи 8O