0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Дайте съвет с диагноза Астенозооспермия
« -: Октомври 26, 2007, 13:33:09 pm »
Здравейте на всички!Първо да Ви се оплача.С моята приятелка сме вече 7 години заедно/като нито веднъж не сме се пазили в опити за бебе правене/ миналата година правихме Икси процедурата във Варна но за съжаление неуспешно./всичко си плащахме сами-защото не бяхме по здр.каса/Преди да започнем Иксито минахме през всички прегледи на доктори и т.н.Проблема се оказа както и си го мислех тайно-че е в МЕН./знаех си без преди това да съм правил спермограма-защото преди моята половинка имах още две сериозни връзки който не сме се пазили но нямаше резултат/Моля всички с мой проблеми да ми пишат тяхните опити с моята диагноза Астенозооспермия.Вече не издържам а и нямаме втора възможност да опитваме пак Икси процедурата.Притеснен съм да не изгубя и тази половинка-щом не мога да имам деца.Вината е в мен 100%/а и всички желаем да създадем поколения.Нали това е животът?А ето и моята точна спермограма.
Полово въздържание:5 дни
Обем:3мл.
pH-8.3
Вискозитет:нормален на 30 мин.
Сперматозоидна концентрация-47млн./мл
Сперматозоиди с нормокинеза:31%
Сперматозоиди с хипокинеза:6%
Сперматозоиди с акинеза:63%
Левкоцити на поле-1 при увеличение 800х
Аглутинати на поле:5-6 при увеличение 800х
Заключение:Астенозооспермия
Моля всички да си кажат мнението си.Какво да правя вече не ми се ходи доктори-отчаян съм и дали ще имам някога дете?Питането ми е също:Какво да направя и да опитам че да стане по естествен начин-какво зависи от мен?Много въпроси станаха но съм объркан до полуда.Благодаря на всички който се включат.
Re: Дайте съвет с диагноза Астенозооспермия
« Отговор #1 -: Октомври 26, 2007, 15:44:53 pm »
Здравей. Къде прави спермограмата? Направи я в специализирана клиника по стерилитет-това първо. И второ -съветвам те да си намериш добър уролог-андролог-задължително. Препоръчвам ти д-р Милен Кацаров. И се успокой-мъжа ми беше със същата диагноза -дори по-лоша нормокинетичните при нас бяха само 12%, но след операция от разширена вена на тестиса(това се оказа че е причината), спермограмата ни доста се подобри и сега съм бременна  :lol:
П.П. Не се отчайвай, а си намери добър лекар и действай.
*
Re: Дайте съвет с диагноза Астенозооспермия
« Отговор #2 -: Октомври 26, 2007, 20:44:46 pm »
Я се стегни малко, това 4е не можеш да имаш деца по естествен на4ин, не зна4и 4е няма да стане с малко "помощ" от съвременната технология...нито пък зна4и, 4е приятелката ти ще те зареже-това пък от де го измисли 8O
Напиши от кой град си, за да те насо4им към къдърен специалист, който да сбъдне ме4тата ви.
Поздрави
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Дайте съвет с диагноза Астенозооспермия
« Отговор #3 -: Октомври 28, 2007, 11:01:30 am »
Здравей!
Предполагам за шока, в който си в момента. Зная, че за всеки човек, който не може да продължи поколението- дали жена или мъж света се срива, защото това именно е смисъла на живота. Разбира се има начин за донорство, ако приятелката те обича достатъчно ще се съгласи с това въпреки всичко, ако те остави просто не те обича достатъчно. Това не е невъзможно- моя приятел е имал брак от 4 г. и мн сериозна връзка от 5г. и двете са приключили поради тази причина- не може да има деца. Много жени, а и мъже, които могат по естествен начин да имат дете биха избрали по- лесния вариант от това да обикалят страната за изследвания, да станат полу- лекари за да са осведомени за всичко, което се случва. "БЕБЕ" ако приятелката ти не те обича достатъчно ,ние не можем да ти помогнем. За другото бихме ти подали ръка.
Аз лично те съветвам за д-р Даскалова, това е истински професионалист освен като лекар тя е и уникален човек. Аз лично съм възмутена от д-р Кацаров, вероятно е добър специалист, но аз не го препоръчвам. Диагнозата е достатъчно тежка и е важно начина, по който ше ти бъде обяснена и поднесена. истинския лекар знае как.

Освен спермограма, какви други изследвания си правил?
По-добре е да запалиш свещ, отколкото да проклинаш тъмнината!

It's better to light a candle than curse the darkness!!!
*
Re: Дайте съвет с диагноза Астенозооспермия
« Отговор #4 -: Октомври 28, 2007, 11:34:04 am »
Здравейте.Благодаря Ви за отговорите.Искам да Ви кажа че Иксито което правихме беше при д-р Александров гр.Варна.Мисля че сме избрали доброто.По добро от това на дали има?И това което ме притеснява че никой не ми чете спермограмата и не си пише мнението по повод диагнозата.Мисля че това би ме успокоил ако видя мнения в форума дори с опит като моя .Дайте съвет!За къде с тази спермограма?
*
Re: Дайте съвет с диагноза Астенозооспермия
« Отговор #5 -: Октомври 28, 2007, 11:38:03 am »
Здравей. Къде прави спермограмата? Направи я в специализирана клиника по стерилитет-това първо. И второ -съветвам те да си намериш добър уролог-андролог-задължително. Препоръчвам ти д-р Милен Кацаров. И се успокой-мъжа ми беше със същата диагноза -дори по-лоша нормокинетичните при нас бяха само 12%, но след операция от разширена вена на тестиса(това се оказа че е причината), спермограмата ни доста се подобри и сега съм бременна  :lol:
П.П. Не се отчайвай, а си намери добър лекар и действай.
Здравей.Би ли ми написала как така се стигна до операция на мъжа ти?
Re: Дайте съвет с диагноза Астенозооспермия
« Отговор #6 -: Октомври 28, 2007, 17:45:11 pm »
Ами лесно  :lol: Направихме си спермограма(написах ти каква беше) и посетихме уролог-андролог (д-р Кацаров), който прегледа мъжа ми и каза че страда от варикоцеле -3степен (разширени вени на тестиса)и ни препоръча да направим операция. И така направихме я(тя е лека- козметична операция с местна упойка се прави и те изписват същия ден). Д-ра ни каза да изчакаме 6 месеца и да направим нова спермограма, но ние бяхме нетърпеливи и още след 3,5 месеца направихме спермограма-резултата беше подобрение близо 2 пъти -предполагам след това се е подобрила още ,но не сме правили спермограма след това. И на мен ми бяха казали че ставаме само за ИКСИ, после ни казаха , че ставаме за инсеминация, но накрая всичко си стана съвсем естествено. За това те съветвам да отидеш при ДОБЪР уролог-андрог ако можеш даже посети д-р Кацаров( той е един от най-добрите в тази сфера). Ако мога да ти помогна с друго пиши-ще се радвам да съм ти от полза.
И не се отчайвай- това само пречи-намери си лекар и всичко ще се оправи  :wink:
*
Re: Дайте съвет с диагноза Астенозооспермия
« Отговор #7 -: Октомври 28, 2007, 22:22:52 pm »
Беби, ти от кой град си, в форума има двойка с същата диагноза, ако искат нека се вклю4ат, но те в момента правят 2ро инсе, зна4и не е невъзможно, просто трябва да се консултираш с добър специалист, относно спермограмата ти- ние не сме лекари и не смятам 4е има какво да коментираме, за диагнозата-шанс за деца има.
Аз също препоръ4вам д-р Даскалова, ако тя прецени 4е има шанс, инсе можете да направите при съпруга и д-р Даскалов, за мен те са най-добрите, това е което мога да кажа аз.
Успех
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Дайте съвет с диагноза Астенозооспермия
« Отговор #8 -: Октомври 29, 2007, 08:36:14 am »
Освен спермограма, какви други изследвания са ти направени? Прегледи, лечение?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Дайте съвет с диагноза Астенозооспермия
« Отговор #9 -: Октомври 29, 2007, 16:59:39 pm »
Ние сме с такава диагноза, даже и още по-зле...
Сега се подготвяме за второ инсе, така че има шанс и за вас - просто трябва многооо да се вярва и да сте заедно във всичко.
Така, че горе главата - ти имаш 47 млн сперматозоидна концентрация - а ние само 21
Не съм доктор, де, ама има и по-лоши случаи от твоя. Кажи какво те интересува и ще ти кажа каквото знам
Поздрави :)
*

    Scarlet_

  • **
  • 98
  • Отнесена от вихъра
Re: Дайте съвет с диагноза Астенозооспермия
« Отговор #10 -: Октомври 29, 2007, 20:22:02 pm »
Здравей, беби!
Нашата спермограма е още по-зле, но не сме и помисляли да се отчайваме. Е, доста се постреснахме, защото не го очаквахме предвид това, че преди 10 месеца беше перфектна, но и през ум не ни е минало, че няма да имаме деца. Сега смятаме да я повторим на друго място и ако нещата стоят по същия начин ще идем на преглед при д-р Кацаров. Има много двойки успели при много по-лоша спермограма, така че не се отчайвайте, а действайте. Не съм спец, но съм чела за доста добри резултати след подходящо лечение.
Късмет ви желая и сили да се преборите!




Re: Дайте съвет с диагноза Астенозооспермия
« Отговор #11 -: Октомври 30, 2007, 08:34:38 am »
Здравей!
Радвам се, че един мъж може толкова спокойно да говори за тези неща. Моят съпруг преди 1 година преживя пълен срив и с много усилия, заедно излезнахме от дупката. Ние също сме с подобна диагноза, преди 1 година резултатите ни бяха много по-лоши от твоите. Започнахме веднага лечение при д-р Кацаров, операция от варикоцеле през януари 2007 г., контролната спермограма през юли беше с два пъти по-добри резултати от преди операцията. Миналата седмица направихме нова спермограма и резултатите са прекрасни - всички показатели са се покачили с 5-6 пъти. А преди това бяхме много под долната граница на показателите. Сега сме в граници!!! И ние не вярвахме, че може да стане, но е факт! Дори д-р Стаменов каза, че имаме вече шанс за естествено забременяване, най-много ако не стане да се приложи инсеминация. Разказах ти това, защото не трябва да се отчайваш - просто трябва да вървиш в правилната посока и да изпълняваш стриктно предписанията на лекарите. Аз лично ти препоръчвам д-р Кацаров, за нас той е истински професионалист и е много внимателен.
Във форума има момичета, забременели с много по-ниски показатели от твоите.
За д-р Даскалова - и аз съм възхитена от нея. Тя има харизма.
Ако мога да бъда полезна с още нещо, пиши ми на лични.
Успех! 
*
Re: Дайте съвет с диагноза Астенозооспермия
« Отговор #12 -: Октомври 30, 2007, 12:01:35 pm »
Освен спермограма, какви други изследвания са ти направени? Прегледи, лечение?
Здравей Мели.Само спермограма ми е правена това е.Нищо друго.Лечение не възможно.Това знам.Толква съм отчаен не знам какво да правя.Ти какво предлагаш?Благодаря ти предварително.
*
Re: Дайте съвет с диагноза Астенозооспермия
« Отговор #13 -: Октомври 30, 2007, 12:06:56 pm »
Ние сме с такава диагноза, даже и още по-зле...
Сега се подготвяме за второ инсе, така че има шанс и за вас - просто трябва многооо да се вярва и да сте заедно във всичко.
Така, че горе главата - ти имаш 47 млн сперматозоидна концентрация - а ние само 21
Не съм доктор, де, ама има и по-лоши случаи от твоя. Кажи какво те интересува и ще ти кажа каквото знам
Поздрави :)
Много ти благодаря за успокоението което ми даваш.Пиши ми моля те за инсе колко струва и вобще цялата процедура-вобще не съм компитентен.Надявах се с някакво лечение да се оправи всичко ама уви.Никой дори и д-р Александров Варна не ми преписа такова.За втори опит Икси и дума не може да става-поради финансова причина.На какво да се надявам не знам?

*
Re: Дайте съвет с диагноза Астенозооспермия
« Отговор #14 -: Октомври 30, 2007, 12:48:07 pm »
Направете нова спермограма с морфология по Крюгер. Консулнирайте се с андролог. Д-р Александров е много добър лекар, но е ембриолог. Той не може да ти назначи лечение.
При такива резултати, ако няма други проблеми, може дори естествено забременяване да настъпи. А инсеминацията е идеален начин да преодолеете намалената подвижност при това на приемлива цена (250-300 лв).
Ние сме с мнооооооооооого по-лоши резултати (1 млн/мл, 10 % подвижни и 2% морфология). Чакаме Малкия си принц след 3-ти опит ИКСИ.
Стягайте се, прегръщайте се и се борете.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Дайте съвет с диагноза Астенозооспермия
« Отговор #15 -: Октомври 30, 2007, 13:59:48 pm »
Направете нова спермограма с морфология по Крюгер. Консулнирайте се с андролог. Д-р Александров е много добър лекар, но е ембриолог. Той не може да ти назначи лечение.
При такива резултати, ако няма други проблеми, може дори естествено забременяване да настъпи. А инсеминацията е идеален начин да преодолеете намалената подвижност при това на приемлива цена (250-300 лв).
Ние сме с мнооооооооооого по-лоши резултати (1 млн/мл, 10 % подвижни и 2% морфология). Чакаме Малкия си принц след 3-ти опит ИКСИ.
Стягайте се, прегръщайте се и се борете.
Късмет.
По естествен начин-сериозно ли го пишеш или да ме успокоиш?Страхотно колко моного ме зарадва днес може би ще ми бъде първият спокоен ден.И как е възможно това?По естетвен начин?Моля те дай пример дай идея?Да не би да имаш предвид да пия витамини?Само това не съм правил?Благодаря ти за включването относно моя въпрос.За инсеминация си мисля като вариант но ............не зависи само от мен.Пиши нещо което зависи само от мен.Благодаря за отговора ти предварително.Извинявай че така ти пиша объркано но това показва колко аз съм объркан.
Поздрав от мен.
*
Re: Дайте съвет с диагноза Астенозооспермия
« Отговор #16 -: Октомври 30, 2007, 14:11:32 pm »
По естетвен начин?Моля те дай пример дай идея?
Ето тук можеш да прочетеш една история, започнала с резултати далеч по-лоши от твоите и завършила с големите бузи на една Принцеса. :D
За инсеминация си мисля като вариант но ............не зависи само от мен.Пиши нещо което зависи само от мен.
В борбата за дете няма Аз и Тя/Той, има Двама. Иначе всичко е безмислено. Това е борба на нерви, емоции, сривове и възходи и безрезервната подкрепа на партньорите е задължителна. Това, че има открит проблем при теб, въобще не изключва наличие на проблем при жена ти. Рано или късно ще стигнете до разговор по въпроса и, колкото по-скоро, толкова по-добре.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери