0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
                                 ЦЕНТЪР ЗА ПСИХОЛОГИЧЕСКИ КОНСУЛТАЦИИ
                                                                      И
                                                  ФОНДАЦИЯ "ИСКАМ БЕБЕ"
 

    "Майчинството е велико щастие за всяка жена.За да може мечтата  Ви да   стане ралност,направете първата крачка днес!"

                 ЗА ПЪРВИ ПЪТ У НАС СТАРТИРА ПСИХОТЕРАПЕВТИЧНА ПРОГРАМА ,НАСОЧЕНА КЪМ          ЖЕНИ  С РЕПРОДУКТИВНИ ЗАТРУДНЕНИЯ

Животът- това е кръг от раждане до раждане.
Когато погледнем децата си ,ние разбираме ,че се е случило най- важното в живота ни -и това сме го направили ние!
Когато видим внуците си ,ние разбираме защо сме родили децата си-кръгът се затваря!
И тогава.........,тогава имаме усещането ,че вечността е в нашите ръце.
В древността  се  е считало ,че подготовката  за раждането на човека и сценария на неговия жизнен път,се полагат три поколения  преди неговото раждане,а самото ни присъствие  в света започва една  година преди  това. Ние обичайно изчисляваме своя живот  от мемента на раждането.Това означава ,че ние не отчитаме много  обстоятелства,които определят нашия  жизнен път,изборите,които правим  и отношения  с другите хора.Не рядко се чувстваме така ,като че ли слепешката вървим по нечии друг път и у нас възниква усещането ,че ако отворим очите си ще можем  да променим  посоката.Осъзнаването и разбирането  на нашето раждане  и порастване ,ни дава възможност  да изберем  своята  пътека  в живота и да я направим такава ,каквата на  нас ни харесва.

Причини за психогенно безплодие.

Жената има желание за дете,но някъде в дълбините на нейното подсъзнание ,където съзнанието не може да достигне,лежи причината,създаваща вътрешната "забрана" за настъпване на бременност.В тези дълбини  ,много често са скрити подтиснати желания ,травмиращи преживявания,болка ,страх,неосъзнати реакции.Психогенното безплодие е пример за това ,как боледува тялото,когато страда душата и лечението в такъв случай се извършва с психологически методи.


Психологическото безплодие се определя,като безплодие,което се запазва независимо от това,че при партньорите не са открити никакви отклонения в гинекологичния статус.По данни на Световната Здравна организация от 60 до 80 милиона двойки в света страдат от безплодие.
Семействата с репродуктивни проблеми в България са около 270 000-факт,който  ни кара да се замислим  за разширяването на  подходите и методите  в неговото преодоляване.

Ще ви предложим уникални методики ,които могат много да ви помогнат при лечение на безплодие -арт терапия,фототерапия,музикотерапия,методи за релаксация и др.

ТЕМИ НА КУРСА:
 
*Стабилизиране на емоционалното състояние.

*Профилактика на психосоматичните разстройства.

*Повишаване на самооценката.

*Намаляване на нивата на тревожност и депресия.

*Най важното-сърцето да намери онзи ключ ,който да отвори вратата на   майчинството.Главното е да вярвате в себе си ,в своя успех и да не губите надежда!


- Продължителност- 12 седмици -12 сесии /2 сесии месечно/  т.е. 6 месеца.
- Времетраене на една сесия около 3 -4 часа.
- Цена на целия курс 240 лева/сумата може да бъде платена и на две вноски/
 

За участие в групите е задължително предварително записване.Групите са от 7-11 човека.
В зависимост от интереса може да има  2 групи:
-от 14 часа  и от 19 часа съответно в събота.

Първата група започва работа на 03.11.2007г. в гр.Варна в сградата на  АГ-Варна.
 

Водещ на курса ще бъде Милена Божинова-дипломиран клиничен психолог,специализиращ в БАН и Русия.
За  повече информация :Валентина Иванова -0888/321349 и 0896/688645
                                          Милена Божинова -  0885/529356


Такива курсове  ще има в София и Сливен!




« Последна редакция: Октомври 25, 2007, 18:14:05 pm от valikir »


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Ще се замисля дали да не се запиша, защото аз съм от тия на които всички изследвания са о.к. а пак не става.От друга страна една по-сериозна почивка може би ще ми свърши същата работа като курса.
« Последна редакция: Октомври 30, 2007, 11:17:56 am от ultra »
*
Добра идея:)))
« Последна редакция: Октомври 30, 2007, 11:18:17 am от ultra »

Valikir благодаря за инфото :balk_69:.Хубаво е да се знаят такива неща 
« Последна редакция: Октомври 30, 2007, 11:11:27 am от ultra »
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Благородна инициатива е това! Да е жива и здрава Милена Божилова да ни помага още дълги години!!!
« Последна редакция: Октомври 30, 2007, 11:12:33 am от ultra »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Момичета много Ви моля,но много ,не пишете по други теми тук.
Тази е доста сериозна и нова за нас самите.
Това е една нова материя и нямам нищо против за коментари ,но не и за лични нападки.
Благодартя Ви много от името на всички заинтересувани! :lol:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Вале това което ще се прави е много добро!
Надявам се да "помогне" на много момичета.

« Последна редакция: Октомври 30, 2007, 11:22:25 am от ultra »

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!


Аз няма да мога да посещавам курса(програмата),но ще ми бъде много ценно,
ако тук прочета мнения на момичета които са били.
Нека след това да има дискусия!
Аз лично имам нужда от такава тема, от такава помощ защото стерилитета прави рани, дълбоки и болезнени.
Рани от от които не само боли сърцето, душата и тялото, но понякога се губи обичта!
Взаимността м/у двама които се обичат се погубва там някъде,
м/у натрапчивото желание за бебе и секса по план!
И се изискват неимоверни усилия за да се получи отново!
Тук във форума в много от мненията и м/у редовете открих много отговори за себе си,
за да превъзмогна много от това което стерилитета ни е причинил!

П:П:Преди да напиша първия си постинг тук съм чела няколко месеца.Информирах се за всикчо което засягаше мен и проблема ни.
Преживявах мълчаливо с момичетата успешни и неуспешни процедури!
Плаках и се радвах, мечтаех и се молех!
Тук получаваме подкрепа,а не се караме и не интригантстваме!
« Последна редакция: Октомври 30, 2007, 11:24:59 am от ultra »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Вали, попитай моля те, ако има възможност поне някаква информация да има по различните теми, систематизирано. Или поне ако някой си води записки да каже горе-долу по-важните неща. Освен това, както е предложила Мишана, да има нещо като дискусия. За всички нас е много важно разглеждането на стерилитета през точно тази призма.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Засега нямам информация на броя записани,но според мен не се е събрала достатъчна бройка за да започне курса.Трябва да  са поне 9-11 човека.Имам информация за 2  коитоимат желание,но до там.Има още няколко дни,дано се запълни бройката и съвпадне часът .Засега има по голям интерс за събота след 19 часа!
Чакам с листчето да ви запиша! :lol:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Чудя се дали имам нужда от това?
А ще ми помогне ли?

Ако намеря отговор - ще се запиша.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Тъй като темата е достатъчно важна, решихме, че е необходима редакция или изтриване на мненията, които създават напрежение между потребителите и генерират излишен спам.
Моля, не отговаряйте на това съобщение.
Странични мнения по темата няма да се толерират.
Ако има засегнати от решението - молим да се обръщате на лс до модераторите!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Кога ще има такъв курс в София?
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Тамара ,обади се на дадения телефон на Милена Божинова .Тя ще ти даде точен отговор! :lol:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Интересно е,бях писала ,че съм доста лабилна,обзема ме паника много често,суеверна съм,често в главата ми се въртят изпепеляващи мисли от рода "наказана съм да нямам деца"защото имам аборт на 20.Навита съм да посещавам курса но се стархувам се ,че ще се сблъскам с липса на професионализъм за пореден път, дано да не е така!!!     
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Искам да помоля ,който е решил вече за курса да присъства да ми пусне  на ЛС име и телефон за връзка.
Курсът стартира  след 18.11 по обективни причини!


Д-р Стаменов,обичаме ви!