0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Секцио или раждане по естествен път
« Отговор #40 -: Октомври 24, 2007, 20:58:08 pm »
Определено съм за секцио. Намирам раждането по естествен път за варварско и унизително за жената.
:lol: Никога не съм се чувствала по-жива, по-истинска и по-щастлива от този момент! Нито за секунда не съм била "унизена", напротив! Нагласата при раждането е много важна. Тръгнах с нагласата, че това е най-щастливият ден в живота ми и точно така си и беше! Пожелавам на всички от сърце съвсем скоро да се почувстват точно така "унизени"! А избор според мен не стои - каквото прецени лекарят, това е!
Re: Секцио или раждане по естествен път
« Отговор #41 -: Октомври 24, 2007, 21:46:59 pm »
И аз да се включа-Най- добрия начин е естествения, Но!!! Винаги има НО.Ако жената е млада и в плодотворна възраст, първескиня и с протекла нормална бременност с добри показатели и без никакви усложнения , то дори при бебе 4550(както сам се родила аз) то започва нормално раждане.при глава на плода 18 см в диаметър то се прави епизиотомия или малък разрез към крака , които майка ми не е усетила дори ,,,Естествено следват вътрешни и външни шевове , които казва , че не личат отдавна(за външните), брат ми е родила също нормално 4300 и то седалищно и без епидурални инжекжии , които травмират гръбнака и са предпоставка за по нататачни проблеми с гърба.Когато нямаш чуствителност от краста надолу има и риск да стишнеш или задушиш плода,,, твърдо сам против секциото , освен ако не е напълно наложително!Имам достатъчно коремни интервенции , за да знам какво е болка и морфин!Само тва и трябва на една жена , която е станала майка в тоя момент...Моя съученичка роди нормално при 4 диоптъра , високо кръвно и голям плод!Няма никакви проблеми!Друг е въпроса (без да обиждам никoй) , че днешните жени са глезени и ги е страх , което е нормално, но голямо участие в създаването на страх имат и докторите , които ламтят за повечето пари от секциото!Като ти кажат , че имаш тесен таз , анемична си , на повече от 26 години си и си ниска,,,или <<голям плод,,-жената е готова на всичко за бъдещото си дете...така много жени са родили секцио и то при 2900 големина на бебето...правете си изводи.

*
Re: Секцио или раждане по естествен път
« Отговор #42 -: Октомври 24, 2007, 21:47:39 pm »
Определено съм за секцио. Намирам раждането по естествен път за варварско и унизително за жената.
:lol: Никога не съм се чувствала по-жива, по-истинска и по-щастлива от този момент! Нито за секунда не съм била "унизена", напротив! Нагласата при раждането е много важна. Тръгнах с нагласата, че това е най-щастливият ден в живота ми и точно така си и беше! Пожелавам на всички от сърце съвсем скоро да се почувстват точно така "унизени"! А избор според мен не стои - каквото прецени лекарят, това е!

Точно така! Много е важна нагласата.
И не смятам, че съм се пънала като животно, а като жена, която ще даде живот. Беше хубаво! Често ми се случва да се връщам назад и да го преживявам отново в мислите си.

Този въпрос е "дъвкан" няколко пъти. Изказвания от рода, че родилата със секцио жена е по-малко майка или пък, че естественото раждане е варварско не ги споделям.
Ако ми предстои да раждам, няма да се вълнувам от резултатите в подобни анкети, не мисля, че резултатите от тях имат някакъв смисъл. Ще се доверя на лекаря си и на моята вътрепна нагласа.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Секцио или раждане по естествен път
« Отговор #43 -: Октомври 24, 2007, 22:12:33 pm »
Не е коректно да се редактира анкета, след като вече в нея са гласували десетки утастници.

Всички подобни теми се изпълват с глупости. Чак се чудя как е възможно жени, които знаят толкова много за стерилитета, да се изказват драматично неподготвени за раждането.

Заключвам темата.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу