0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Секцио или раждане по естествен път
« Отговор #20 -: Октомври 24, 2007, 17:14:41 pm »
Раждането-нормално или секцио си е един от най-важните моменти в живота на жената
А ако жената няма това щастие да го изпита никога???

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*
Re: Секцио или раждане по естествен път
« Отговор #21 -: Октомври 24, 2007, 17:17:59 pm »
Дори и да не го е изпитала пак може да бъде майка.
Re: Секцио или раждане по естествен път
« Отговор #22 -: Октомври 24, 2007, 17:55:00 pm »
Тинкито,
Самите доктори препоръчват раждане по нормален механизъм, освен ако няма показания за секцио. Например: седалищно предлежание, плацента превия и др.
Гласувах за раждане по естествен път с епидурална аналгезия.

Имам такъв въпрос:
Защо при двуплодна в днешно време се прилага планирано секцио?
Ще питам Мазнейкова в петък, но ми е любопитно, дали вие не знаете нещо.
« Последна редакция: Октомври 24, 2007, 17:57:52 pm от Милена б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Секцио или раждане по естествен път
« Отговор #23 -: Октомври 24, 2007, 18:18:52 pm »
Ако не беше двурогата матка и това, че бебето ми не се обърна, никога нямаше и да помисля за секцио. Било то варварско и унизително раждането по естествен път. За мен е най-хубавото нещо да оставим природата да си свърши работата. И кърмата ми щеше да тръгне нормално, и аз нямаше да се чувствам като пребито псе, и нямаше да рева, защото не мога да си нахраня бебето, защото не мога да мръдна от операцията и никой не идва да ме погледне. Така че - ако има възможност, ако не е противопоказно нормалното раждане - то аз съм за 100 % естествено. Но вярвам в преценката на лекарите си и се съобразявам с тяхното решение!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Секцио или раждане по естествен път
« Отговор #24 -: Октомври 24, 2007, 18:28:03 pm »
Не гласувах с отговор.
Защото не мисля, че аз трябва да решавам как да родя.Лекарят е този, който взима това решение.
Раждала съм нормално и секцио, и двата метода си имат + и -.

Алката, раждането не прави една жена майка,а грижата, любовта и всеотдайността при отглеждането на едно дете.Това е щастието.
Като раждах големия ми син, болката беше толкова силна, че помислих, че умирам, а самото излизане на бебето не гопомня защото мисля, че бях като в транс.Щастието от появата на сина ми Илия дойде мааалко по-късно. :)


We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Секцио или раждане по естествен път
« Отговор #25 -: Октомври 24, 2007, 18:31:58 pm »
Родих по естествен начин и ако не се налага никог не бих раждала секцио! Една нощ сънувах, че ще раждам и ме глсят за секцио - определено беше кошмар.

Определено съм за секцио. Намирам раждането по естествен път за варварско и унизително за жената.

 8O
*
Re: Секцио или раждане по естествен път
« Отговор #26 -: Октомври 24, 2007, 18:32:20 pm »
Раждането-нормално или секцио си е един от най-важните моменти в живота на жената
А ако жената няма това щастие да го изпита никога???
Ако визираш себе си, аз пък да кажа, че ще имаш да вземаш!
На бас, че много скоро и съвсем неочаквано ще ни зарадваш с хубава новина! :lol:
Желая ти го с цялото си сърце!
*
Re: Секцио или раждане по естествен път
« Отговор #27 -: Октомври 24, 2007, 18:34:28 pm »
Раждането-нормално или секцио си е един от най-важните моменти в живота на жената
А ако жената няма това щастие да го изпита никога???
Ако визираш себе си, аз пък да кажа, че ще имаш да вземаш!
На бас, че много скоро и съвсем неочаквано ще ни зарадваш с хубава новина! :lol:
Желая ти го с цялото си сърце!
И ти ли? Щото аз ще пия цяла каса хайникен по случая - само розата да го цепи баса.
По темата: секцио за мен е правилното и сигурно решение.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Секцио или раждане по естествен път
« Отговор #28 -: Октомври 24, 2007, 18:35:57 pm »
Дали ще имам възможност да избирам как да родя??? :wink:

Като дойде - ще му мислим.

Между другото гласувах за секцио.
Щото не вярвам да ми се размине, то над 35 години рядко раждат по ест. начин.
Трите ми приятелки родиха с операция.
Едната на 34, двете на 35.
« Последна редакция: Октомври 24, 2007, 18:53:42 pm от eganeva »
Re: Секцио или раждане по естествен път
« Отговор #29 -: Октомври 24, 2007, 18:37:28 pm »
Аз също съм за раждането по естествен път, но не и когато докторът, на когото имам абсолютно доверие, е на друго мнение.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Секцио или раждане по естествен път
« Отговор #30 -: Октомври 24, 2007, 18:53:02 pm »
Аз съм за секциото. Струва ми се по-доброто решение и исках така да родя. Освен това Валери ми помогна в този избор 8)


Re: Секцио или раждане по естествен път
« Отговор #31 -: Октомври 24, 2007, 18:54:36 pm »
И ти ли? Щото аз ще пия цяла каса хайникен по случая - само розата да го цепи баса.
По темата: секцио за мен е правилното и сигурно решение.
Ако се отнася за Алката бас....цепя го, че и бирата аз ще ти взема...две каси, не една  :lol: По темата, не че имам право да казвам мнение, но ако някога се наложи да избирам ще е секцио. Не че има нещо сигурно на този свят, но секциото като че е по сигурен за бебето, макар и инвазивен за майката. Може и да съм заблудена, но ще ми простите :)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Секцио или раждане по естествен път
« Отговор #32 -: Октомври 24, 2007, 19:16:00 pm »
Бих предпочела естествено раждане, но каквото каже лекарят. Дай Боже, само да имам шанса за такъв избор  :(


*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Секцио или раждане по естествен път
« Отговор #33 -: Октомври 24, 2007, 19:30:19 pm »
Гласувах с раждане по естествен път.Раждах секцио по мой избор. Страхлива съм много и реших, че за детето е по-сигурно и така.Но по принцип смятам, че природата си знае работата, а и секциото си е сериозна коремна операция.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Секцио или раждане по естествен път
« Отговор #34 -: Октомври 24, 2007, 19:44:02 pm »
А защо анкетата е обща. Според мен ако се раздели на нераждали, раждали по естествен път и секцио ще се види, колко от раждалите секцио ще кажат, че това не е добро решение.
Всеки знае кой е идеалният вариант и че при равни други условия...
Ама другите условия никога не са равни
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Секцио или раждане по естествен път
« Отговор #35 -: Октомври 24, 2007, 20:00:05 pm »
Аz гласувах zа естественото раждане. На 34 години родих леко, бърzо и беz упойка. Затова годините не винаги са реШаваЩи. Раzбира се, ако трябваШе да е секцио нямаШе да се противя, все пак докторът каzва как е по-беzопасно zа майката и детето.

Онова zа животинското и унижението Ще го пропусна... Явно се пиШе човек, който не го е преживял  :wink:.


Re: Секцио или раждане по естествен път
« Отговор #36 -: Октомври 24, 2007, 20:29:30 pm »
Аз не съм раждала,предпочитам нормалното раждане защото
след него въстановяването е по-бързо и въпреки това
ако на мен ми се наложи да раждам някога ще е секцио ,защото имам предходна операция на матката ,а не защото аз го искам.
Ми аз лично мога да поспоря по въпроса :P Родих секцио, на 2-я ден си ходех сама нормално и си гледах детето, на 3-я ни изписаха и в къщи си гледам детето сама, така че...
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Секцио или раждане по естествен път
« Отговор #37 -: Октомври 24, 2007, 20:42:05 pm »
няма да гласувам, защото дори и в 21 век, не аз а лекарят е този, който решава как и защо!

Марми... първо се подразних, след това ми стана мъчно за светогледа ти, съжалявам. безумно е, меко казано.

природата е съвършена! медицината е намерила начин да спасява майки и деца. днес злоупотребяваме с това.

признавам, че не бих родила близнаци вагинално. не бих родила вагинално след н-ти АРТ.
чудя се само, защо секциото се счита безопасно за плода? бебето се вади насилствено далеч преди отреденото му от природата, ей така раз-прас. винаги има нужда от повече време за адаптация. не получава жизненоважната за него доза адреналин по пътя към света, която възбужда жизнените му функции. буквално наследява купища бактерии-от инструменти, екип, апарати. амниотичната течност от дробчетата не се изтласква при преминаването му през вагиналния канал. в повечето случаи следва аспирация. сега прочетете темата за инфекцията в Тина Киркова.

не, не съм против секцио по показания!

не познавам медицинско лице избрало да роди секцио.

Re: Секцио или раждане по естествен път
« Отговор #39 -: Октомври 24, 2007, 20:52:21 pm »
А защо анкетата е обща. Според мен ако се раздели на нераждали, раждали по естествен път и секцио ще се види, колко от раждалите секцио ще кажат, че това не е добро решение.
Всеки знае кой е идеалният вариант и че при равни други условия...
Ама другите условия никога не са равни

Наистина би било по-добре така.Дълго се чудих как да построя отговорите.Ще опитам малка редакция,да видим какво ще се получи.По описания от Тамара начин,наистина ще добием най/точна представа.Благодаря,Тамара. :)