0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1060 -: Ноември 30, 2010, 17:01:19 pm »
Здравейте, да кажа и аз за моята лапароскопия. Направих я на 23,11 в "Света Марина" в Плевен при проф. Горчев. Правиха ми и фенестрация на яйчниците и проверяваха тръбите - едната е малко трудно-проходима. Много съм доволна от всичко - отношението, условията. Искам да питам някой знае ли как се прави регистрацията в сайта - да не би от клиниката да я правят.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1061 -: Декември 02, 2010, 08:08:17 am »
на кой сайт?
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1062 -: Декември 03, 2010, 18:22:00 pm »
искам да питам момичетата които са им правили лапароскопия и са имали шоколадови кисти около 8см,моят проблем е такъв,на вас махнаха ли ви яйчника?доктора ми каза че ще ми го запази,но има 1 месец до манипулацията,и започвам да си вкарвам някакви филми...както и след такава киста,забременяли ли сте успешно?
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1063 -: Декември 03, 2010, 18:30:01 pm »
и още нещо тази така наречена шоколадова киста,към ендометриозата ли спада и какво означава това?
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1064 -: Декември 03, 2010, 20:03:59 pm »
и още нещо тази така наречена шоколадова киста,към ендометриозата ли спада и какво означава това?
Не искам да те плаша, но ако от хистологията се потвърди, че имаш шоколадва киста означава, че имаш ендометриоза. И по-всяка вероятност ще се наложи да преминеш лечение с "Диферелин" или "Золадекс"...Това не означава, че няма да можеш да забременееш, да - по-трудно е принципно, често се стига и до ин витро, но има момичета, които веднага след лечението са забременявали и то по естествен начин. Успех!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1065 -: Декември 03, 2010, 20:17:55 pm »
това е че аз съм на 21 години и дори след лапароскопията,мисля чак след 3, 4 години да имам дете,това с отлагането,намаля ли вероятността от забременяване? а това лекарство какво представлява и колко време се пие?
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1066 -: Декември 03, 2010, 21:48:04 pm »
това е че аз съм на 21 години и дори след лапароскопията,мисля чак след 3, 4 години да имам дете,това с отлагането,намаля ли вероятността от забременяване? а това лекарство какво представлява и колко време се пие?
Не са лекарства, а инжекции, които се бият веднъж месечно веднаг след лапароскопията и ти спират цикъла за три или шест месеца, докторът ще прецени какъв ще бъде периодът. През това време няма да имаш цикъл, ще те обливат горещи вълни, ей такива работи, но се изтърпява, не е болка за умиране. Неприятното на ендометриозта е, че рецидивра, тоест появява се отново и отново. Не при всички момичета е така,но в повечето случаи отново се появяват кисти или на същия яйчник или на другия. На мен преди три години ми отрязаха част от единия яйчник заедн с кистата, и тя беше големичка, малко по-малка от твоят, така и не успяах да збременея, а сега ендометриозата е засегнала и другият яйчник, но поне китата е малка и ми предстои ново лапаро през януари-февруари.     
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1067 -: Декември 04, 2010, 11:15:05 am »
И аз вече имам дата за операция - 10.12! Ще я прави д-р Ненов от Шейново. Много съм притеснена, защото досега не съм оперирана и имам доста страхове. Дано всичко мине нормално.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1068 -: Декември 04, 2010, 11:36:30 am »
преди всяка операция има притеснения, дори и да е най-елементарната. Хубавото е, че бързо минава и след това се чувстваш по-добре :)
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1069 -: Декември 04, 2010, 13:55:57 pm »
Дано наистина мине добре! Най - много ме притеснява нощта преди операцията, защото ще ме приемат предния ден и не знам цяла нощ как ще издържа на притеснението... :?
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #1070 -: Декември 08, 2010, 15:39:44 pm »
Здравейте момичета,
Мина и моята лапароскопия, сега да напиша и малко инфо за всички на които предстои. Абсолютно нищо страшно няма. При мен лапароскоията беше оперативна - изрязана киста и са махали и ендометрични огнища. Предстоя в болницата ми беше 3 дни - първия ме приеха, втория ме оперираха , на третия ден сутринта ме изписаха, т. е стои се 1 нощ след операцията, а ако обещаеш, че ще си спазваш диетата може и нощта преди операцията да си я изкараш в къщи. Като се събудиш имаш катетър и евентуално дренаж ( аз лично дренаж нямах ). Малко неприятно е събуждането след упойката, но не е нещо ужасно - просто не можеш да се движиш и те дразни светлината, но знаеш, че вече всичко е зад гърба ти и кротко си чакаш да мине действието от упойката ( то става след около 1 час ) Аз лично си бях внесла GSM-а в реанимация ( разрешават, но трябва да е изключен ), и даже успях да звънна;-))).
Ако имате някакви въпроси - питайте и желая УСПЕХ на всички!
Каква диета трябва да се прави,на мен ми дадоха да ям ос6те на 1би ден боб с наденици :)и аз си ги изядох.Исках да питам дали е нормално на 6тия ден още да усещам болка и тежест ж корема всеки п като ставам от леглото
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1071 -: Декември 08, 2010, 19:17:02 pm »
На мен вече оперирани момичета ми казаха, че е по - добре да се ядат повече течни храни, без тежки яденета. Но в Шейново при всички случаи приемат в деня преди операцията. Моята лапароскопия за съжаление се отложи, защото д-р Ненов е болен... :(
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1072 -: Декември 09, 2010, 00:13:36 am »
benibubu , нормално е да имаш тежест и болки, не се притеснявай, до няколко дни ще отшумят. Няма някаква специална диета, просто в деня на лапарото не е добре да се ядат тежки храни, особено предизвикващи газове. Препоръчват се бисквити, солети, течности. Целта е да не се раздразни стомаха. На другия ден вече може да се храни човек нормално.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1073 -: Декември 09, 2010, 14:41:15 pm »
мерси,вярно почнаха  да отминават.планувам да замина за България сега сам в франзия я,как мислите пътуване с кола 3000 км дали е удачно,много искам за празниците да сам си в къщи.Искам да попитам някои имал ли е запек след лапаро или само аз се ма4а с това,лекаря ми изписа да пия тардъферон,но видях че предизвиква запек чудя се дали да го спра?
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1074 -: Декември 09, 2010, 16:05:23 pm »
Аз почти месец след лапарото ми имах проблем с ходенето до тоалетна, а по-странното беше, че не ми се ходеше - по няколко дни не се сещах за там, а корема ми се надуваше много ...! Звънях на доктора ми да питам, той каза - е, сега докато се намести вътре всичко, така ще бъде. Ще ти мине.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1075 -: Декември 09, 2010, 17:55:13 pm »
Аз почти месец след лапарото ми имах проблем с ходенето до тоалетна, а по-странното беше, че не ми се ходеше - по няколко дни не се сещах за там, а корема ми се надуваше много ...! Звънях на доктора ми да питам, той каза - е, сега докато се намести вътре всичко, така ще бъде. Ще ти мине.
Успокои ме благодаря ти,аз ще питам все пак като успея да си видя доктора,но тои по принцип е пален шемет и за всичко казва че е нормално,затова питах и вас.Аз така си бях и преди операзията не ходех по цяла седмица и си мислех, че след операцията няма да е така, Мерси още веднъж,добре че го има форума  :bighug: :bighug:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1076 -: Декември 09, 2010, 19:10:45 pm »
Привет, Мимка ти е отговорила за запека, нормално е наистина.
Относно пътуването - не мисля, че ще е проблем. Все пак ще спирате от време на време :lol:Повечко почивки и раздвижване и всичко ще е ок.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1077 -: Декември 10, 2010, 13:03:48 pm »
Супер тръгвам и никои не може да ме спре.вие ходили ли сте на някаква физиотерапия,пили ли сте нещо след операцията.Аз преди лапарото сам оперирана 2 пъти, само 4е отворена и след втората ходих на физиотерапия,през цялото време имах болки, но не ми я спяха,а сега 4ета в форума, че е трябвало да се спре.както и да е минало е. но не знам как мога да предотвратя пак да ми се получат тия псевдо кисти и сраствания,с билки ли терапия ли,ако имате идеи давите.Док каза,че няма гаранции и нищо да не пия и взимам.и понеже сам с половин яйчник и непроходима тръба направо да се записвам за инвитро.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1078 -: Декември 10, 2010, 15:48:10 pm »
на мен след лапарото ми казаха разходки. още на следващия ден след изписването почнах. измарях се бързо първите 1-2 дни, но бързо отмина чувството на болка и дискомфорт.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1079 -: Декември 10, 2010, 22:34:39 pm »
искам да питам момичетата които са им правили лапароскопия и са имали шоколадови кисти около 8см,моят проблем е такъв,на вас махнаха ли ви яйчника?доктора ми каза че ще ми го запази,но има 1 месец до манипулацията,и започвам да си вкарвам някакви филми...както и след такава киста,забременяли ли сте успешно?
Здравей Mimenceee, аз съм едно от тези момичета, които са минали през лапароскопия за изваждане на шоколадова (ендометриозна) киста. Моята беше 5х5 см. Не се тревожи, всичко ще мине, по-изнервящо и притеснено е след самата операция в очакване на доктора, който ще те уведоми какво е направил и какво е състоянието ти. Шоколадовата киста е ендометриоза, но това се доказва на 100% единствено след лапароскопията, всичко предходно е само предположение. На мен самата операцията ми мина успешно, оперирах се в Щейново, д-р Велев и съм изключително доволна. След операцията ми назначиха лечение хормонално, и  след това забременях спонтанно, много набързо...преди 10-ина дни видях 2 чертички на теста за бременност! Не се притеснявай излишно, всичко ще мине добре! Стискам палци  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: Ако те притеснява и интересува нещо, питай! Успех!