0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1000 -: Октомври 10, 2010, 18:03:56 pm »
Аз затова казах "ако" :wink:
Както вече писах, цветната снимка се прави с рентген :wink:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1001 -: Октомври 11, 2010, 07:17:18 am »
добре де миличка може и да си права но на мен мие правена преди години и цветна снимка (хистероскалпингография  HSG) и да ти кажа като се събудих сега след упойката имах същото чувство и същата болка като преди и може би за това си мисля че е същото щото така поне док ми обясни а може и аз да не съм го разбрала правилно. :)
*

    sineokata79

  • *
  • 11
  • мама на две принцеси и леля на двама принца
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1002 -: Октомври 14, 2010, 21:51:42 pm »
Здравейте момичета.
Днес се върнах от Плевен.Вчера ми беше лапароскопията,доста страх брах заради упойката,но всъщност след нея беше кошмара :( Махнали са ми и двете тръби :( За съжаление и двете са били с хидросалпингс.Физически и психически съм много зле.Болките са силни но най-вече ме боли от това че загубих способноста си завинаги да стана майка по нормален начин :(
Прегръщам ви силно!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1003 -: Октомври 14, 2010, 22:04:50 pm »
sineokata79, в началото шока наистина е голям, и на мен ми отстраниха двете тръби преди няколко месеца, но момичетата ми помогнаха да продължа напред. Има и ин витро, начин, с който да се сдобием с чаканата рожба, така че не унивай. За болките пий фламексин, прахчета, по-силно от аулина, аз съм много доволна от него. има скус на лимон.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1004 -: Октомври 14, 2010, 22:17:17 pm »
Много се страхувам, предстои ми лапароскопия.
Имам хидросалпингс на едната тръба... другата ми е силно нагъната... сигурно и мен ме очаква подобно нещо...
Важно е, че все пак има начин да стане бебето...
Пък в крайна сметка с хидросалпингс и тръби пак няма как да стане.!!!

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1005 -: Октомври 15, 2010, 00:37:42 am »
Да,ако има хидросалпингс по добре да се отстрани тръбата.И горе главите момичета свиква се с мисълта за Инвитро,но това не е никак малко така,че смело на пред.За всеки шока от начало е голям,но с помощта на момичетата от форума всичко минава по леко и знаеш,че никога не си сам.Аз след две лапароскопии в уверявам че само страхът е голям.Успех на всички ви.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1006 -: Октомври 15, 2010, 15:36:10 pm »
Здравейте момичета
Аз също съм с две отстранени тръби,защото и двете бяха с хидросалпинкс.Да ви кажа честно, въобще не съжелявам,че ги махнаха,защото след това Инвитрото ми беше успешно,а ако си бях с тях още щях да чакам щъркела stork-boy
Така че, горе главата,ако пречат по-добре да ги няма,защото с тях и с хидросалпинкс, и Инвитрото не е успешно.
Успех и не губете вяра
« Последна редакция: Октомври 15, 2010, 15:49:26 pm от zuza_15 »
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1007 -: Октомври 15, 2010, 15:54:56 pm »
ИМа нещо, което ме пиртеснява от известно време..
Четох, че докторите ИЛИ са добри оператори при лапароскопия ИЛИ са добри доктори по репродуктивни проблеми. Моята лапароскопия ще е в Надежда... И се замислям дали не трябваше да е другаде?!?!
Дайте коментари, плс.

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1008 -: Октомври 15, 2010, 16:48:33 pm »
Надежда е добър избор. Всъщност, лекарят извършващ лапароскопия трябва да е И добър оператор, И добър репродуктивен специалист.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1009 -: Октомври 16, 2010, 13:39:19 pm »
Здравейте момичета.
Днес се върнах от Плевен.Вчера ми беше лапароскопията,доста страх брах заради упойката,но всъщност след нея беше кошмара :( Махнали са ми и двете тръби :( За съжаление и двете са били с хидросалпингс.Физически и психически съм много зле.Болките са силни но най-вече ме боли от това че загубих способноста си завинаги да стана майка по нормален начин :(
Прегръщам ви силно!
горе главата миличка ще видиш че всичко ще бъде наред ще си имаш бебче и всичко лошо ще е зад гърбът ти!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1010 -: Октомври 17, 2010, 00:00:28 am »
Здравейте момичета.
Днес се върнах от Плевен.Вчера ми беше лапароскопията,доста страх брах заради упойката,но всъщност след нея беше кошмара :( Махнали са ми и двете тръби :( За съжаление и двете са били с хидросалпингс.Физически и психически съм много зле.Болките са силни но най-вече ме боли от това че загубих способноста си завинаги да стана майка по нормален начин :(
Прегръщам ви силно!

sineokata79, хубавото в цяла ситуация е че все пак изход има. Това че бременността ви няма да е от сексуален контакт, по нищо не се различава от забременяване чрез АРТ. Магията на бременността не е това как си забременял, а това че си забременял и носиш живот в себе си.
Сега ти е трудно и тежко, но ще се съвсемеш и много скоро ще тръгнеш по пътя за Вашата рожба. Изберете си добра клиника по стерилитет и продължете напред!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1011 -: Октомври 19, 2010, 18:11:06 pm »
Единственото предимство е, а то и не е малко, че занапред няма нужда да се пазите с мъжа си, погледни от веселата страна. Има двойки, които толкова се пазят, а вие нямате нужда :)
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1012 -: Октомври 22, 2010, 12:46:50 pm »
Аз ще си правя диагностична лапароскопия, също много ме е страх , но се надявам единствено тръбите ми да са наред. Искам да попитам , при диагностичната лапароскопоя (защото не отивам с диагноза) , ако евентуално НЕДАЙ СИ БОЖЕ имам някакъв проблем , ще ми го отстранят ли или само ще поставят диагноза?
Цунки мунки по муцунки :)



*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1013 -: Октомври 22, 2010, 13:36:28 pm »
Аз ще си правя диагностична лапароскопия, също много ме е страх , но се надявам единствено тръбите ми да са наред. Искам да попитам , при диагностичната лапароскопоя (защото не отивам с диагноза) , ако евентуално НЕДАЙ СИ БОЖЕ имам някакъв проблем , ще ми го отстранят ли или само ще поставят диагноза?

Това трябва предварително да го обсъдиш с доктора. Ако има някакъв проблем с тръбите той да го отстрани, за да не се налага повторна операция.
Късмет!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1014 -: Октомври 22, 2010, 13:57:02 pm »
Ясно, оххх дано всичко да е наред и ако има причина поради която да не мога да забременея , да е минимална и поправима.
Благодаря и късмет и успех на всички във форума
Цунки мунки по муцунки :)



*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1015 -: Октомври 22, 2010, 17:53:27 pm »
Аз ще си правя диагностична лапароскопия, също много ме е страх , но се надявам единствено тръбите ми да са наред. Искам да попитам , при диагностичната лапароскопоя (защото не отивам с диагноза) , ако евентуално НЕДАЙ СИ БОЖЕ имам някакъв проблем , ще ми го отстранят ли или само ще поставят диагноза?

Това трябва предварително да го обсъдиш с доктора. Ако има някакъв проблем с тръбите той да го отстрани, за да не се налага повторна операция.
Късмет!
Да,както ти е казала Анмар-това ще го обсъдиш с доктора.И аз бях с диагностична,поради резултата от цветната снимка-запушена дясна,и леко проходима лява,и им казох ако има проблем да ги отстранят ако трябва за да не се налага 2-ра операция,но резултата беше прекрасен-проходими тръби.Дано и твоят резултат е такъв :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
   
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1016 -: Октомври 22, 2010, 23:22:47 pm »
Аз като съм с вече уговорен час за лапаро кога да го прокоментирам това до къде да стигнат, да си взема ли пак час за консултация?!?!

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1017 -: Октомври 23, 2010, 03:29:39 am »
Аз в деня преди самата операция докато чаках да ми дойде реда ме извикаха за уточнения отново и говорих първо с асистентката от екипа и аз й казох за тези работи-но ако не и бях казала тя нямаше сама да ми предложи.Не се притеснявай,всичко ще е на ред.Късмет ти желая и да не се налага да стига до нещо повече :D
   
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1018 -: Октомври 23, 2010, 09:15:12 am »
Благодаря, Zуzа. Желая същото на теб и на всички!!!

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1019 -: Октомври 25, 2010, 18:15:35 pm »
Здравейте :)
Преди около месец ми поставиха диагноза ендометриоза.Кистата е около 8 см и левият ми яйчник е изчерпан(това бяха думите на лекарите).Предстои ми лапаро,а веднага след това коремна операция.Знам,че темата тук е много стара,за това Ви моля....кажете ми имам ли шанс за забременяване?