0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #960 -: Септември 04, 2010, 10:00:48 am »
Марси, не се отчайвай предварително. При инсеминациите може някоя от тях да завърши успешно, никой не знае. А ще преживееш неуспеха, човек не знае колко сили има... Оше повече, че не трябва да го приемаш толкова трагично, при ин-витрото ще имаш много по-голям шанс, особено в твоя случай, според мен и ще успееш :D
По слънчевата страна на улицата
*

    sineokata79

  • *
  • 11
  • мама на две принцеси и леля на двама принца
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #961 -: Септември 09, 2010, 00:53:17 am »
Здравейте,момичета.
Имам хидросалпинг на дясната тръба.Предстои ми лапароскопия за премахване на тръбата в Плевен.Нищо не сме уточнявали повече с моята гинеколожка,защото е в отпуска до 14.09. Каза ми само, че ще е по ЗК, но ще трябва да си избера екип и да дам около 300-400 лева на ръка.Нито ми каза имена, нито в коя клиника.От Варна съм и не съм запозната с лекарите там :(
Има ли момичета които са правили лапароскопия в Плевен? Как стоят нещата с избор на екип и всъщност бихте ли ми препоръчали такъв?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #962 -: Септември 09, 2010, 02:00:13 am »
Щом си от Варна, защо ще ходиш чак в Плевен за лапаро? Във Варна е един от най-добрите лекари за лапароскопия. Проучи повече възможностите.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    sineokata79

  • *
  • 11
  • мама на две принцеси и леля на двама принца
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #963 -: Септември 09, 2010, 08:59:09 am »
sixsens,нямам финансова възможност за лапароскопия във Варна.Нито един от най-добрите специалисти тук не работи със ЗК.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #964 -: Септември 09, 2010, 09:23:38 am »
За съжаление, където и да отидеш, в която и да е болница се плаща за избор на екип. В другия случай и във Варна и София и навсякъде отиваш с направление от личния лекар и те планират за операция, но е божа работа кой оператор ще ти се падне!Всичко е късмет.
Имам позната, която нямаше възможност да плати за избор на екип за оперативна лапароскопия, беше като с моя проблем непроходими тръби, отиде в Шейново ей така който се падне и към днешна дата е бременна!
Но аз лично не бих се оставила в ръцете на който и да е, страха е голяма работа!
Успех ти желая Синеока! :D
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #965 -: Септември 09, 2010, 09:39:29 am »
Проф. Горчев работи в Плевенската болница по ЗК, но до колкото знам за него се чака 3-5 месеца. Освен за избор на екип, за друго нищо не би трябвало да плащаш. А и престой в отделението, мисля беше по 4.80 на ден.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #966 -: Септември 09, 2010, 11:40:52 am »
Не знам избора в Плевен колко е, но на мен в МД София ми взеха 780лв, съвсем легално с фактура!Което не е никак малко!!! :(
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #967 -: Септември 09, 2010, 16:17:53 pm »
На мен в Тутракан ми поискаха единствено 5лв за леглопрестой на ден, нито лев повече, а братя Бойчеви са големи професионалисти. Много съм доволна и щастлива, че попаднах на тях. Чаках точно месец за операцията.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #968 -: Септември 09, 2010, 22:03:43 pm »
Ауууу, в МД доста са вдигнали цените. Аз преди 2 години там платих 450 лв за избор на екип.
Синеока, това което казват момичетата е вярно, дори и по каса да е лапарото, ако искаш конкретен лекар се плаща за избор на екип. Но разбира се, ти си знаеш най-добре.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    sineokata79

  • *
  • 11
  • мама на две принцеси и леля на двама принца
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #969 -: Септември 13, 2010, 20:05:29 pm »
Благодаря ви момичета за отговорите и съветите.
Наистина искам да попадна на сигурен човек и в сигурни ръце.Защото все съм вярвала сляпо на лекари и затова съм в това положение  :( То не бяха предположения,диагнози купища изследвания но...както и да е.
За Плевен бях чела много добри отзиви от форуми.Лекарката като ми каза, че не и се иска да ме оставя във Варна за лапарото,а да ме прати в Плевен...аз веднага се съгласих.Но сега като помисля май ще остана тук.Ще запазя час за най-добрия специалист.Нямам време за губене,нямам и финансова възможност.Само един огромен страх!!! От това дали всичко ще е наред...дали няма да излезе и нещо друго.Толкова години се боря,сили и нерви не ми останаха.Тъкмо се успокоих, че се идва  края на мъките и хоп... вчера направихме спермограма-резултата е много много лош :(
Да мине тази лапароскопия и ако ДАЙ БОЖЕ всичко е наред,ще се ориентираме към инвитро.
Пожелавам на всички късмет!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #970 -: Септември 14, 2010, 10:38:24 am »
кураж, само това мога да ти кажа. и ние от много време искаме бебе, но преди няколко вечери бях посърнала, мъжа ми ме гушна и каза - и нашия ред ще дойде, така че го казвам и на теб същото  - и вашият ред ще дойде да станете родители :)
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #971 -: Септември 14, 2010, 11:19:52 am »
Здравейте момичета!
Имам киста на яйчника и ми предстои лапароскопия на 04.10. при д-р Валентин Марков във Военна болница гр. Варна. Той също работи със ЗК, но трябва да си платя консумативите- 360лв.

Синеокова, понеже на мен това ми е втората лапароскопия и обмислях много нещата, а за д-р Марков съм чувала много добри неща и за това реших да се оперирам при него. Ако искаш мога да ти дам тел. за връзка, нищо не губиш ако отидеш да те прегледа.
Успех на всички!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #972 -: Септември 14, 2010, 16:13:55 pm »
Хмм, щом си плащаш консумативите, значи не е много-много по каса :wink: Когато процедурата се минава по пътека от ЗК се заплаща САМО престой в болницата и евентуално избора на екип /ако правите такъв/. Никакви консумативи не се таксуват, хубаво се интересувайте да не ви метнат някъде.
Успех, момичета.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #973 -: Септември 15, 2010, 12:04:28 pm »
Sixsens, и аз зададох същият въпрос на доктора, но той ме увери, че тоя консуматив не го поема ЗК :?. Не знам какво да кажа, но вече ми е все едно, искам да се свършва вече това нещо, колкото може по-скоро.
« Последна редакция: Септември 15, 2010, 12:07:19 pm от green_baobab »
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #974 -: Септември 15, 2010, 12:08:41 pm »
По ЗК не се плаща нищо, освен избор на екип ако има такъв!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #975 -: Септември 15, 2010, 13:44:00 pm »
Дааа и аз мога да го кажа със 100% сигурност! :wink:
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #976 -: Септември 15, 2010, 13:48:05 pm »
Аз си платих консумативите, но това което ми казаха е, не че трябва да ги купя, ами просто конеца с който те разполагали бил много дебел и щял да ми остави белези, така че ако искам да отида да си взема по-хубав и ми дадоха едно листче с консумативи. Понеже не ми се разправяше ги взех всичките - излязоха около 12 лв.

26.09.2019
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #977 -: Септември 15, 2010, 13:54:05 pm »
Вие момичета ме объркахте и то много :ask:.
Сега ще се обадя и ще отложа операцията :balk_77: няма да им се дам.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #978 -: Септември 15, 2010, 14:21:31 pm »
Хмм, щом си плащаш консумативите, значи не е много-много по каса :wink: Когато процедурата се минава по пътека от ЗК се заплаща САМО престой в болницата и евентуално избора на екип /ако правите такъв/. Никакви консумативи не се таксуват, хубаво се интересувайте да не ви метнат някъде.
Успех, момичета.
Моята лапароскопия също беше по ЗК с избор на екип, но се сетих, че в последствие ме накараха да платя някакъв консуматив - ендобаг или нещо такова, незнам точно как се казва. Наложило се да екстрахират с него кистата, за да не се разпилее и да причини големи бели. Д-ра ми обясни, че не е консуматив, който се използва винаги при лапаро, но се налага понякога - при дермоидни , ендометриозни кисти и пр. Затова се и заплащал допълнително.Е, все пак не беше 360 лв. :?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #979 -: Септември 15, 2010, 14:42:46 pm »
Абе то и аз си купих конците, ама както казваш - не са 360 лв. Мен тази сума много ме смути.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!