0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #540 -: Август 15, 2009, 14:45:59 pm »
Гарга, този в пъпа все още ми стои / лапарото ми беше април 2006/, но другите два, които са много ниско долу/ на окосмената част/ вече не се забелязват изобщо. Дори този в пъпа е толкова малък, че изобщо не го отразявам.
« Последна редакция: Август 15, 2009, 14:52:35 pm от Цеци »
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #541 -: Август 15, 2009, 15:08:00 pm »
Цеци, мерси за отговора. Мислех, обаче че долните два разреза не са в окосмената част  8O , а са някъде над нея и в страни (на нивото на апандисита ... ако мога така да го опиша).
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #542 -: Август 15, 2009, 15:35:24 pm »
Цеци, мерси за отговора. Мислех, обаче че долните два разреза не са в окосмената част  8O , а са някъде над нея и в страни (на нивото на апандисита ... ако мога така да го опиша).
Абсолютно правилно мислиш  :)


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #543 -: Август 15, 2009, 15:49:25 pm »
Ами моите са много ниско, точно от двете страни, там където започва окосмяването. Явно лекарят така е преценил в моя случай.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #544 -: Август 15, 2009, 15:56:14 pm »
Ами моите са много ниско, точно от двете страни, там където започва окосмяването. Явно лекарят така е преценил в моя случай.
Имама две лапароскопии, през март и юли. Страничните белези ми са около апандисита. Забелязват се само ако много се загледаш. Лично моите много бързо се заличиха :)
[/url]
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #545 -: Август 15, 2009, 18:31:50 pm »
Моите белези вече само аз ги намирам къде са, защото знам. Точно преди година ми беше лапароскопията. Страничните два не се виждат изобщо, а този на пъпа някак са го замаскирали като гънка към пъпа, още отначалото изглеждаше все едно че не е рязано там.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #546 -: Август 15, 2009, 19:10:01 pm »
А я да ви питам-понеже аз още не съм си видяла дупчицата на пъпа :? не съм махала лепенката още.Та да ви питам,чух че на някои развивали пъпчето и от там вкарвали камерата и после пак го завиват.Така ли правят по принцип?Аз честно казано си мислех че правят дупчица в едното крайче на пъпа.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #547 -: Август 15, 2009, 22:38:43 pm »
А я да ви питам-понеже аз още не съм си видяла дупчицата на пъпа :? не съм махала лепенката още.Та да ви питам,чух че на някои развивали пъпчето и от там вкарвали камерата и после пак го завиват.Така ли правят по принцип?Аз честно казано си мислех че правят дупчица в едното крайче на пъпа.
Това го намирам за фантасмагория, но пък знам ли, може и да е нещо ново.  :lol:

По въпроса - на пъпа седи, другите не.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #548 -: Август 16, 2009, 08:56:18 am »
Ами чесно казано незнам дали е фантасмагория и именно за това питам къде ви се намират дупчиците на пъпчето.Една приятелка ми каза че при нея са процедирало по този начин който споменах-каза че пъпа и бил по принцип издаден и затова действали така.Не искам да споря  :) то си личи естествено къде е дупчицата.
А коремчетата ви бързо ли спаднаха,или само моето е още подуто  :? А към това се прибавя и не ходенето до тоалета май  :? Ще трябва да взема нещо май  :?


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #549 -: Август 16, 2009, 12:02:32 pm »
Моята дупчица е в долната част на пъпа. Коремът ми беше подут около семица. За първото изхождане след манипулацията си помогнах с Дуфалак, след това не съм имала проблеми.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #550 -: Август 16, 2009, 12:07:42 pm »
На мен лявата дупчица не можеш вече да я видиш. Дясната много малко си личи, но от там е извадена тръбата и кръвната мола, която била с диаметър 2 см. Пъпчето ми е навътре. Там белега си личи, но наистина така е овъртян, че прелича на гънка. Операцията ми е преди 2г. Корема ми беше подут около 10 дни. Ползвах в началото Лаксена или Лаксатол.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #551 -: Август 16, 2009, 13:31:59 pm »
Благодаря ви момичета.Ще отивам и аз за дуфалак или пък някое чайче-дали ще е болезнено предвид тяхното действие :? вече четвърти ден не съм ходила и се притеснявам  :? първите дни почти не съм яла нищо но все пак не е нормално  :?
Забравих да спомена че пробвъх и с трици-което по принцип ми помага,но сега не смея да ям от тях много че и те подуват.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #552 -: Август 17, 2009, 08:35:22 am »
Моите дупки са на нивото на апендисита даже дясната е върху белега от апендисита ми.В папчети имам лек разрез от долната страна и седи като гънка.Коремчето можеби около седмица ми седя издут,а за ходенето до  :constipated: бая чаках докато отида но не съм взимала нищо.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #553 -: Август 17, 2009, 17:38:55 pm »
Здравейте момичета! Моята лапароскопия е назначена за 02.10.2009г. при доктор Персенска. Ще се наложи да ми остранят 1 тръба, а за другата все още не е ясно. Толкова бях втрещена като ми каза лекарката, че всичко друго ми изскочи от главата. Та въпроса ми е: някой знае ли каква е цената на процедура. Чувствам се мн неудобно да звъня за да питам за цена  :oops:
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #554 -: Август 17, 2009, 17:52:25 pm »
ileini,
цените в сайта на ЦРЗ "Надежда" в клиника "Малинов" са актуални. Виж там и добави ПКК - кръвна картина. Успех! Не се притеснявай - в сигурни ръце си  :D :D :D
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #555 -: Август 17, 2009, 18:08:31 pm »
ileini,
цените в сайта на ЦРЗ "Надежда" в клиника "Малинов" са актуални. Виж там и добави ПКК - кръвна картина. Успех! Не се притеснявай - в сигурни ръце си  :D :D :D
Освен ПКК вече искат и ренгенова снимка на бял дроб и сърце.
Общата сума е някъде към 830 лв, като ПКК и снимката мисля че може да ги направиш и на друго място и да си ги носиш като отидеш.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #556 -: Август 18, 2009, 09:30:10 am »
Благодаря за бързите отговори момичета! А смятате ли че е добре преди лапарото да отида на кални бани? Тъй като не мога да се примиря с факта, че може да се наложи да ми отстранят и двете тръби се чудя за какви ли не варианти за отпушване на тия тъпи тръби!!! Така ми се иска всичко да стане от самосебе си, да не се налага да се възползвам от фонда за тия процедури... Ех мечти, мечти...
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #557 -: Август 18, 2009, 09:59:50 am »
ileini, лично моето мнение е, че ако тръбите са за премахване е по-добре да ги махнеш, за да не пречат на ин витро. Ако положението е вече стигнало до необходимост от премахване, не вярвам кални бани или други подобни процедури да ти бъдат от полза.
Знам, трудно се приемат такива истини, но поне си при лекари, за които моето мнение е, че може да се довериш изцяло и не се налага да търсиш дори второ мнение по въпроса. Бъди сигурна, че ще направят най-доброто за теб. Ако другата ти тръба е в добро състояние ще ти я запазят. Желая ти да приемеш истината за състоянието си бързо, да вървиш напред, успешно лапаро, успешни процедури и да имаш резултата, който желаеш. Успех!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #558 -: Август 18, 2009, 10:53:01 am »
Благодаря ти Анмар. За съжаление другата тръба е със сраствания и е нагъната /ако не се изразявам правилно ме извини/. Така че и за нея няма големи шансове  :( Но пък в крайна сметка каквото ми е било писано... 
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #559 -: Август 18, 2009, 10:59:35 am »
Мила и аз една година се заблуждавах че като ходих на кални бани и на физиотерапия ,нещата ще се оправят но нееее.И моят съвет е да си направиш лапарото спокойно и знай че от всяка ситуация има изход  :bighug:


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."