0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #500 -: Юни 19, 2009, 14:26:21 pm »
Да, за Майчин дом. То еднозначно мнение няма за никой, но дали има риск ако се остави човек на течението?
Честно казано, не знам какво да ти кажа. Когато аз правих лапарото си там, платих за избор на екип, за да ме оперира Филипов, понеже е познат на наша близка. Е... все тая, не бях доволна. Не че имах проблеми след лапарото. Слава богу, възстанових се много бързо, нямах усложнения и т.н. Но трябваше да го гоня 4 дена по коридорите на болницата, за да ми разчете протокола и да ми каже какво ми има :x Да не говорим, че при открит проблем и при дадено разрешение от моя страна да действа, той не направи нищо.
Причините за това са малко особени, писала съм по този въпрос тук и не искам да се повтарям и да ви отегчавам. С това не оспорвам уменията му на хирург. Чувала съм, че е много добър в това. Просто на мен не ми допадна.
Извода? Нещата май опират до късмета. В Майчин дом все пак има много добри хирурзи, така че според мен, можеш да си спестиш избора на екип. Но най-добре се обади в болницата и попитай кои екипи извършват лапароскопии. След това ги провери тук и си направи изводите :)
Това е. В един момент нямаме друг избор, освен да се доверим на късмета. Гаранция за нищо никой не дава. :D
Успех ти желая и дано всичко е наред!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #501 -: Юни 25, 2009, 14:38:20 pm »
здравейте на всички! аз също минах по този път с лапароскопията и имам един въпрос на който искрено се надявам някой да ми отговори.днес ми махнаха конците и ме притеснява че сега стои като отвотена рана,която никак не изглежда добре,след колко време ще се затвори,предварително благодаря за отговорите ви.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #502 -: Юни 25, 2009, 14:55:26 pm »
 joki ,защо не попита доктора.Аз имам 2 лапароскопии ,но като са ми махали конците не е изглеждало така ,като отворена рана.За колко време се затваря напълно не мога да кажа, но не беше много.По-добре попитай, иди да те прегледат,така ще си по-спокойна.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #503 -: Юни 25, 2009, 15:09:47 pm »
благораря ти luni4ka за отговора,днес към 14,30ч.ще хода до доктора,наистина ме нпритеснява не изглежда никак добре,вече михаха 7 дни от както ми правиха лапарото,до като ми биаха конците изглеждаше по добре,но в момента в който ги махнаха раната вече си я виждам отворена тази при пъпчето.дано да се оправи.пак ще пиша като се варна от доктора.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #504 -: Юни 25, 2009, 15:12:22 pm »
Да,пиши.Бъди спокойна!


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #505 -: Юни 25, 2009, 15:36:12 pm »
Здравейте момичета, искам и аз да попитам нещо. На 23.06 ми беше лапарото, отстранили са ендометриозна киста от единия яйчник. Днес ми е втори ден от лапарото, а корема ми е подут и твърд. Не спазвам диета, не мога и да отида до тоалетната по голяма нужда  :oops: Това нормално ли е?
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #506 -: Юни 25, 2009, 15:48:23 pm »
Почти винаги след такава интервенция коремът остава подут.А газове имаш ли?
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #507 -: Юни 25, 2009, 15:51:12 pm »
Съвсем малко, и то след като пих еспулмизан  :(
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #508 -: Юни 25, 2009, 15:53:38 pm »
Мандолинка, нормално е. Не се притеснявай. Корема ти е подут от газа, който вкарват. И аз бях така. И с ходенето по голяма нужда имах проблем. Страх ме беше да се напъвам :oops: Една сестра тогава ми каза да пия сок от разхлабващ плод, например круша или нещо такова.Вероятно имаш и газове, което също е нормално.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #509 -: Юни 27, 2009, 14:57:58 pm »
оф, съвсем ме гони нервата:( А кои лекари обикновено се въртят в този график?:(
Моята лапароскопия беше на 25.06. в Майчин дом при д-р Начев.Платих 450лв. за избор на екип и по 4.80лв. на нощ.Това всичко е по здравна каса.От предварителните изследвания само кръвна група не минава по касата.Прочетох графиците за операции в отделението на 9 етаж за цялата седмица от 22.06 до 26.06-всички лапароскопии бяха при Начев и Божилов,но не знам дали всички са с избор на екип или не и дали всяка седмица е така.Не знам дали помогнах с нещо,но това е което съм разбрала.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Здравейте момичета, искам и аз да попитам нещо. На 23.06 ми беше лапарото, отстранили са ендометриозна киста от единия яйчник. Днес ми е втори ден от лапарото, а корема ми е подут и твърд. Не спазвам диета, не мога и да отида до тоалетната по голяма нужда  :oops: Това нормално ли е?
Както вече са ти писали нормално е.Моето лапаро беше на 25.06.Ям по малко, пия много чай от лайка и сок от праскова.Снощи хапнах малко сирене и диня и тази сутрин нямах никакъв проблем за голямата нужда,а по принцип съм проблемна.До колкото знаме динята има фибри и помага.В краен случай може да си вземеш от аптеката шоколадче за разхлабване или преди това пробвай активия.

бел. мод. Имаш бутонче "редактирай" което е активно до 2 часа след публикуването на поста ти. Моля използвай го!
« Последна редакция: Юни 27, 2009, 15:54:15 pm от Pesheck »
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #510 -: Юли 02, 2009, 18:35:15 pm »
Здравейте момичета ,предстои ми лапаро в АГ болница Селена -Пловдив ,може ли да получа някаква информация от вас отностно самата болница ( персонал и чистотата).Имам страницата на самата болница,изглежда доста добре,но ако някоя от вас е била там ,ще помоля за малко повече информация.
Предварително ви благодаря.


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #511 -: Юли 03, 2009, 12:58:05 pm »
Аз правих моето лапаро там през октомври. Стаите са с по 2 легла, баня, телевизор без монетен автомат. Престоя ти ще е толкова кратък, а и половината време ще го проспиш така или иначе :wink:. Чистичко е, на мен сестрите ми се сториха любезни. Носят ти вода, след като ти разрешат де, на сутринта ти донасят закуска, натурален сок и то идва време да си ходиш. Носи си чехли, кърпа, тоалетни принадлежности и това е.
Не се сещам за друго, но питай ако искаш.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #512 -: Юли 03, 2009, 20:18:03 pm »
Blagodarq Pesheck za otgovora, tova e dostaty4no ,poneve me interesuvashe samo dali e 4isto i dali personala e vejliv.Izviniavam se za latinicata no na tozi kompiutyr za syzalenie ne move da se instalira kirilica.
Pozdravi na vsicki i uspeh


*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #513 -: Юли 03, 2009, 20:29:19 pm »
Blagodarq Pesheck za otgovora, tova e dostaty4no ,poneve me interesuvashe samo dali e 4isto i dali personala e vejliv.Izviniavam se za latinicata no na tozi kompiutyr za syzalenie ne move da se instalira kirilica.
Pozdravi na vsicki i uspeh
Как да пишем на кирилица с KREDOR: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=488.0
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #514 -: Юли 04, 2009, 01:52:04 am »
здравей tina_72 аз бях в тази болница моето лапаро ми беше на 10 юни мн скоро на мен ми хареса там защото постоянно чистеха и сестите бяха мн мили и грижовни беще супер чисто има си телевизор а също и интернет ако имаш лаптоп може да си го вземеш:)вечерта преди операция ти носят лека вечеря бисквиди и кисело мляко а съшо така и сок и вода и това е общо взето наистина няма да усетиш престоя аз на 9 влезнах на 10 ми беше операцията и на 11 ме изписаха а теб кои ше те оперира? аз също така ми предстои инсеминация и там ще си я правя
« Последна редакция: Юли 04, 2009, 01:55:48 am от dpetcova »
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #515 -: Юли 04, 2009, 16:06:48 pm »
Здравей dpetcova,благодаря ти за отговора.Лекуващия ми лекар е д-р Даскало в при него правих цжетната снимка и сега ще правя и лапароскопията. В момента само чакам да ми дойде следвашия цикъл за да мога да му се обадя и да ми подаде датаза самата операция.Това е чудестно, че сестрите са мили и че е чисто ,това е много важно за да се чустваш комфортно.Още веднъж благодаря за отговора. Стискам палци да мине всичко наред с инсиминацията при теб.Би ли ми подала теб кой те оперeрира?


Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #516 -: Юли 04, 2009, 18:41:13 pm »
да ще ти кажа док.минев ме оперира и той ще ми прави инсето надявам се успешно да мине а на теб ти желая късмет и всичко да е наред ще стискаме палци само кажи кога е датата:)ще видиш всеки ден и по няколко пъти чистят банята и стаята аз не се чуствах в болница а все едно съм на почивка е ако изключим малко болките след манипулацията но без това неможе така ,че не се притесняваи няма нищо страшно.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #517 -: Юли 04, 2009, 21:29:15 pm »
Непременно ще напиша кога е дата само да дойде цикъла и да се обадя на д-р Даскалов за да ми назначи дата.Вероятно ще е след 22 юли.Поздрави и също стискам палци при теб да мине всичко успешно  :bighug:


Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #518 -: Юли 04, 2009, 21:33:25 pm »
благодаря ти миличка взаимно ще се поткрепяме:)дано вскичко да е наред и късмета да е с нас :bighug:
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #519 -: Юли 04, 2009, 21:40:48 pm »
Момичета, моля, не спамете, използвайте опцията лични съобщения.
« Последна редакция: Юли 04, 2009, 21:42:45 pm от Елфи »