0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #480 -: Юни 03, 2009, 17:18:48 pm »
уФ,ама и аз съм една ,сега видях ,че момичето писало колко кг е,малко по надолу.И като видях 58 кг ,съм просто шокирана...58кг причина за неуспех  :balk_88:,вече нямам думи.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*

    ta03

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #481 -: Юни 04, 2009, 01:05:40 am »
към Starlet, в интерес на истината платих 450 лв за избр на екип ,но след като лапаро-то се установи  че е неуспешно за мое голямо учудване док ми каза да сляза на касата за да ми върната парите, и верно ми ги върнаха!Но парите не са най-важното нещо тук все пак нали!!
*

    dpetcova

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #482 -: Юни 04, 2009, 01:24:23 am »
здравейте момичета аз съм нова тук но и аз имам проблем ще ми правят лапароскопия в пловдив а виждам че кг  са проблем а аз съм пълничка дали операцията ше е неуспешна :( мн се претисних от това което прочетох по горе но доки нищо не каза за кг значи може и да стане после ако е успешно всичко ше правим инсеминация някои правил ли е след лапарото инсе
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #483 -: Юни 04, 2009, 01:31:24 am »
Да настоявах да разбера, но той беше категоричен че трябма да смъкна кг и това е!!!Не знам може би е  така ,затова бих искала ако на някого му се е случвало да сподели!
здравей мила! Аз бих те посъветвала да се срещнеш пак с док и да поговорите .
Според мен 58 кг едва ли са причина да не се осъществи лапарото . Явно има и нещо друго! Нека да ти обяснят , все пак д-р Начев се води с добро име за лапароскопиите ( не си му първата пациентка ) и едва ли ще е  подходил вяло! (не го защитавам , само си казвам мнението)
Спри да пазиш диети и да се опитваш да "изчезнеш " ! Когато на мене ми правиха едното лапаро в Шейново , тогава оперираха и една жена , която беше доста пълничка и нямаше проблем (оперираха я от извънматочна бременност ). Ако искаш потърси д-р Попов в Шейново ! Препоръчвам ти го! Успех!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #484 -: Юни 04, 2009, 02:05:01 am »
здравейте,  на13.05.09 (фаталния 13-ти)и за бях вМД за лапароскопия, но не би!изчетох доста в този форум но като моят случай не срещнах!От д-р Владимиров ми беше препоръчен д-рНачев МД,бях при него на 04.03.09,прегледа ме и отсече че съм доста закръглена в областта на корема и трябва да отслабна, след 2 мес бях с 11 кг по- слаба иготова за лапароскопия и така на 11.05.09 постъпих в МД и на 13 в 10.30 ми беше операцията !Досега не ми е правена операция от нищо ! Не мога да ви опшща как се събудих от упойката имах чуството че никога няма да се събудя трябваха ми 3 часа да се съвзема -кошмар , но това не е всичко  док. дойде в реанимацията и ми каза : 'съжалявам не можах да премина през кормната стена -нищо не стана "все едно ме застреля! и сега хем съм с подут корем, хем съм с един конец и хем нищо не сме направили,моля някой ако има с такъв случай да сподели опит!
Миличко и аз съм с една такава "лапароскопия", отлично знам как се чустваш и как си се чуствала. При мен обяснението също беше - дебела коремна стена, аз съм 158 см висока и тогава бях ~65 кг. След три месеца обаче успяхме, бях смъкнала едва 3-4 кг.
След време на 4Д УЗИ, една Доцентка тук в Пд потвърви че наистина коремната стена ми била дебела.
Въоръжи се с търпение и оптимизъм, ако имаш възможност наистина заслабни малко в проблемната област и вярвай в успеха слеващия път.  :crossfingers:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #485 -: Юни 04, 2009, 13:49:21 pm »
към Starlet, в интерес на истината платих 450 лв за избр на екип ,но след като лапаро-то се установи  че е неуспешно за мое голямо учудване док ми каза да сляза на касата за да ми върната парите, и верно ми ги върнаха!Но парите не са най-важното нещо тук все пак нали!!

Да разбира се не са най-важното нещо парите, просто исках да видя как стои въпроса с коректността. Та по принцип и доста по пълни жени са им правени лапароскопии, а за това как описваш събуждането си мога само да съдя че нещо е станало с анестезията ти и са се стреснали и са прекратили операцията. Все пак потърси друго лекарско мнение и си направи лапарото ако трябва и при друг лекар, колкото и дебела да е коремната стена то тя не е проблем за извършването на лапарото. Успех ти желая!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #486 -: Юни 04, 2009, 21:22:13 pm »
ta03 ,смени го този доктор!Препоръчвам ти горещо д-р Попов от Шейново,един от най-добрите оператори е!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #487 -: Юни 07, 2009, 21:48:33 pm »
Здравейте момичета.На мен също ми предстои лапароскопия.Все още незнам кога но очаквам всеки момент да ми се обадят.По принцип знам че ден преди лапарото те викат за изследвания, но ми се иска да знам како точно изследват.Примерно ако ми искат микробиология/хламидия/кръвна група/спин/васерман си мисля дали да не си ги пусна по-рано докато чакам.Като цяло ми е интересно преди всяка операция какво точно изследват на кръвта?Преди моята лапаротомия за извънматочна ми взеха кръв но така и не разбрах какво са изследвали.Даже като ги попитах после каква ми е кръвната група не можаха да ми отговорят.
Желая успешни лапароскопии на всички.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #488 -: Юни 07, 2009, 22:24:43 pm »
Елина,
незнам дали  има смисъл да пускаш изследвания по-рано,защото повечето болници и клиники предпочитат да са направени в техните лаборатории.Ще ти кажа как беше при мен.
-влагалищен секрет за микробиология,вкл.хламидия;
-взимане на кръв за ПКК и кръвна група;
-урина;
-кардиограма;
-среща с анестезиолог;
-изследвания за Спин,Васерман,Хепатит В и С
Сори ако нещо съм пропуснала,паметта ми е леко къса  :lol:
*

    ta03

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #489 -: Юни 08, 2009, 15:46:38 pm »
Е ,момичета пак съм аз , на 05062009 бях при моя доктор и за съжаление в левия яйчник имам киста която расте и ще трябва задължително да направя отново опит за лапаро, какво ще кажете за доктор Георгиев от Тина Киркова някой  бил ли е при него?
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #490 -: Юни 08, 2009, 16:19:23 pm »
ta 03, не съм била при него, макар че беше един от препоръчаните ми от д-р Владимиров, знам обаче, че е много добър в този вид хирургия, една моя приятелка прави секцио при него и също е много доволна!
*

    ta03

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #491 -: Юни 08, 2009, 17:01:24 pm »
nunu ,благодаря за бързият отговор ще съм благодарна ако някой друг сподели за въпросният доктор!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #492 -: Юни 18, 2009, 13:30:16 pm »
Момичета, здравейте,
има нещо, което ужасно ме тревожи. Трябва да си направя оперативна лапароскопия за отстраняване на киста. Реших да я направя в Майчин дом. Искам да разбера, ако не си избера оперативен екип как стоят нещата? Кои извършват обикновено тези операции? Говоря за лекар.Страхувам се дали всичко ще е ок, ако оставя на дежурния в деня. А пък финансово съм затруднена.....уф:(
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #493 -: Юни 18, 2009, 13:59:39 pm »
станеь ,
Има си оперативна програма,която се обсъжда всяка седмица и са разпределя между лекарите,т.е който ти се падне.Заплащаш си само лапароскопските инструменти и престоя в болницата(преди 1 година беше около 150 лв).
За да не преповтарям всичко за лапарото - как се извършва и какво е възстановяването,ти препоръчвам да прегледаш темата,а мисля че и в библиотеката на Форума е обяснено какво точно представлява самата лапароскопия.
Успех!!!!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #494 -: Юни 18, 2009, 17:32:10 pm »
Благодаря ти много:)
Вълнуваше ме само лекаря как се избира за деня
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #495 -: Юни 18, 2009, 20:29:01 pm »
оф, съвсем ме гони нервата:( А кои лекари обикновено се въртят в този график?:(
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #496 -: Юни 18, 2009, 20:34:55 pm »
Нямам представа,моите лапароскопии бяха в Шейново.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #497 -: Юни 18, 2009, 20:38:34 pm »
Ако става въпрос за Майчин дом - София, миналата година бяха Емил Филипов, проф. Налбантски, д-р Пъневска.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #498 -: Юни 18, 2009, 20:47:55 pm »
Да, за Майчин дом. То еднозначно мнение няма за никой, но дали има риск ако се остави човек на течението?
« Последна редакция: Юни 18, 2009, 21:34:24 pm от станеь »
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #499 -: Юни 19, 2009, 14:12:50 pm »
Здравейте,момичета.Предстои ми лапароскопия следващата седмица при д-р Начев в Майчин дом.Снощи си взех изследванията от личната лекарка и се оказа,че имам някакъв проблем с урината и съм много притеснена да не би да ми отложат операцията.Много моля ако някой разбира да коментира резултата,а той е -
белтък-урина   - следи
седимент       - бактерии,епит.клетки,3-4 левкоц.
Благодаря предварително