0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #460 -: Май 16, 2009, 17:39:02 pm »
След всяка операция дават (мисля, че така се казваше)оперативен лист, в който подробно е описано, какво точно са ти правили - ти взе ли си този лист? В коя болница си била и при кой доктор?
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #461 -: Май 16, 2009, 18:16:05 pm »
Iffi.13 ,момичето пише ,че е била при д-р Нецовв МД

 ta03 ,оперативен лист незнам дали ще ти дадат,защото дефакто не е извършена никаква оперативна интервенция.Попитай въпросния доктор поради каква причина не е могал да пробие коремната стена,какво точно му е попречило.
Моя съвет към тебе е да отидеш в Шейново при д-р Попов,той е много добър оператор,правил ми е и двете лапароскопии и се справи блестящо предвид това ,че съм с 3 коремни операции и множество сраствания, а и само той пое съществуващия риск от усложнения при мен.
За излизането от упойката не се притеснявай толкова,всеки организъм я приема различно.Много е важно преди операция ,предния ден от 16.00 ч да спреш да приемаш храна,а от 23.00ч и течности.Също зависи и от теглото на пациента и от това дали е пушач или не.
Но най-важното е да разбереш причината заради която не се е състояла лапароскопията.
Успех!
*

    ta03

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #462 -: Май 16, 2009, 18:18:27 pm »
При изписването попитах старшата акушерка ще имам ли някакъв документ за проведената операция тя ми каза че е неуспешна и нищо освен болничен няма да ми дадат Болницата е МД доктжжр Начеми д-р Стояновска екип
*

    ta03

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #463 -: Май 16, 2009, 18:23:35 pm »
може би трябва да уточня 58 кг 1.52м
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #464 -: Май 16, 2009, 18:32:22 pm »
ta03,аз ти обясних защо няма да ти дадат оперативен лист.
Настоявай да се срещнеш с д-р Начев и настоявай да ти обясни причината ,заради която не е могъл да пробие коремната стена.
Ако искаш приеми съвета ми и смени доктора.
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #465 -: Май 16, 2009, 18:33:01 pm »
Iffi.13 ,момичето пише ,че е била при д-р Нецовв МД
....

Ама и аз съм една блейка ... :oops:

Щом не е имало операция, възниква въпросът какъв е този конец....  8O
*

    ta03

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #466 -: Май 16, 2009, 18:35:06 pm »
Благодаря на всички които се включиха дано на никого не се случват подобни неща като моят случай
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #467 -: Май 16, 2009, 18:40:01 pm »
Iffi.13 ,момичето пише ,че е била при д-р Нецовв МД
....

Ама и аз съм една блейка ... :oops:

Щом не е имало операция, възниква въпросът какъв е този конец....  8O


Ами нали все пак са се опитали да пробият срастванията и след като не са успели, трябва да зашият отвора. Конеца се предполага, че е от това:)

Та03, пожелавам ти оттук нататък да няма такива неприятни изживявания и аз също бих ти препоръчала да се видиш с доктора за да ти отговори на въпросите.
В рамките на 2 часа след публикуване на пост, можеш да го редактираш и допълваш, за да не се налага да пускаш веднага втори.
Успех и напред.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #468 -: Май 16, 2009, 19:06:49 pm »
Iffi.13 ,мила, и на мен ми се случва постоянно(блеенето имам в предвид)  :lol: :lol: :lol:

На мен лично ми е много интересно защо да не е могло да се пробие коремната стена,при положение че момичето няма други операции и съответно сраствания(освен разбира се, ако не е имала хламидия или друга инфекция,която би могла да предизвика сраствания),а и тегото и е нормално.

ta03 ,след като говориш с доктора ,пиши.
*

    ta03

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #469 -: Май 16, 2009, 19:32:13 pm »
Lisko,блажодаря за  загрижеността , имам изследване на хламидия - отрицателен е !Аз ако знам колко трябва да отслабна още  ОК ,но се страхувам , че и още 10 кг да смъкна може да не е достатъчно!!!!
*

    zlatoperka

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #470 -: Май 30, 2009, 13:18:50 pm »
Здравейте момичета,
на мен ми предстой лапароскопия на 01.06....
в Шейново при доктор Чалманов ако не бъркам името и доктор Иванов
вече успях да се панирам доста :-)
някои може ли да сподели мнение за докторите и за самата лапароскопия ... :ask:
как минава времето преди операцията и това след нея
аз много се притеснявам от упойката ....  :(
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #471 -: Май 30, 2009, 15:05:27 pm »
Здравейте момичета,
на мен ми предстой лапароскопия на 01.06....
в Шейново при доктор Чалманов ако не бъркам името и доктор Иванов
вече успях да се панирам доста :-)
някои може ли да сподели мнение за докторите и за самата лапароскопия ... :ask:
как минава времето преди операцията и това след нея
аз много се притеснявам от упойката ....  :(

Здравей, за докторите не мога да ти кажа нищо, нямам впечатления от тях.
За лапароскопията - няма от какво да се притесняваш.Преди операцията ще ти е нервно и притеснено, което е напълно нормално.Но няма за какво да се шашкаш.Когато ти сложат упойката дори няма да разбереш кога си заспала.Следващото нещо, което ще помниш е как се събуждаш в реанимация :)Болка няма, поне при мен нямаше и двата пъти/аз съм с две лапароскопии, при втората ми отстраниха тръбите/.Беше ми замаяно и не можех да си координирам движенията :lol:Тресеше ме, но това е от упойката.Възможно е да ти се гади, аз нямах такъв проблем, но при всеки е различно.След около 2 часа вече ме закараха в стаята.Сама си станах от леглото.Първия път ме беше страх, че може да ми се отворят шевовете :lol:, което не може да стане, ама пусти страх :DТа малко по-трудно ставах.Ама втория път вече знаех, че няма страшно и се рзхождах из болницата 3 часа след лапарото.
Няма нищо страшно, повярвай ми.Минава и заминава.Важното е, че това е начин да се види какъв е проблема и е една голяяяма крачка напред в борбата :D
Успех ти желая!Ако имаш други въпроси, питай.Относно лекарите - поразрови се с търсачката, може да намериш нещо за тях.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #472 -: Май 30, 2009, 15:51:29 pm »
Не се притеснявай за лапароскопията миличка.Не е страшна.На мин ми правиха лапаро ноември 2008, цялата работа  приключва много бързо. След упойката, бързо и лесно се възстанових.В ден петък към 12 ч.влезнах в операционната, в 15ч.си бях в стаята а на другия ден се прибрах в къщи. Ходех си  нормално,нищо не меболеше а в понеделник си бях даже и наработа, макар че имах болнични.Горе главата и всичко ще е ОК.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #473 -: Май 30, 2009, 16:07:19 pm »
Да се включа и аз при вас с моето мнение.Килограмите изобщо не са причина за неуспешното лапаро прави се и на доста по пълни жени а що се отнася до срастванията те са по скоро меки образования и мисля че не са пречка за достигането на коремната кухина.Аз дях с три коремни операций преди лапарото което значи че е имало доста сраствания и пак устяха да го направят.А що се отнася до оперативния лист-епикриза,е задължително след изписване от болница да се даде документ за извършените процедури или лечение без значение имало ли е операция или не.
*

    ta03

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #474 -: Юни 01, 2009, 23:46:43 pm »
Надя, би ли споделила къде ти правиха лапаро-то, че вече се скапах от режими на хранене но все пак не мога да стана 40 кг че да мине успешно и при мен интервенцията!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #475 -: Юни 02, 2009, 02:04:00 am »
ta03 ,не се побърквай с килограмите,бе момиче,те нямат значение,просто смени доктора.Аз съм 52кг и 3 коремни операции и 2 лапароскопии.
Ти все пак поиска ли обяснение от твоя лекар,защо не е могъл да направи лапароскопията?
*

    ta03

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #476 -: Юни 02, 2009, 21:59:08 pm »
Да настоявах да разбера, но той беше категоричен че трябма да смъкна кг и това е!!!Не знам може би е  така ,затова бих искала ако на някого му се е случвало да сподели!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #477 -: Юни 03, 2009, 16:02:28 pm »
Да настоявах да разбера, но той беше категоричен че трябма да смъкна кг и това е!!!Не знам може би е  така ,затова бих искала ако на някого му се е случвало да сподели!

Следя темата с интерес и единсвенотот което в момента ми е на душа е да ти кажа да сменяш този некадърник. Такова нещо на нищо не прилича! Един въпрос само след като не ти е извършено лапаро каква сума заплати и имаш ли документ. Ако си заплатила сумата за лапаро и имаш документ моментално го съди този "лекар". Успех ти желая и просто не търси повече причини да го оправдаваш а повярвай че си била прекарана по най-гадният и наивен начин.  :grouphug2:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #478 -: Юни 03, 2009, 16:10:42 pm »
ta03,би ли казала колко кг си,защото моя приятелка има вече една неуспешна лапароскопия в "Малинов" точно заради кг-те .И на нея са й казали ,че трябва да отслабне.И тя реши да пробва ин витро без лапароскопията,в петък е на преглед ,ще говори с док.Не знам какво ще решат .


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #479 -: Юни 03, 2009, 16:43:26 pm »
ta03,моето лапаро беше в Майчин дом-София при док.Димитров.Тогава бях някъде към 50 кг. и от вас тук виждам че килата са проблем.Наистина смени док. и на мен това с теглото ми се струва несериозна причина.А за интервенцията не се плаши за ден два ще си като нова.Желая ти успех.