0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #420 -: Март 26, 2009, 15:04:51 pm »
Благодаря за отговора,Парси!
При теб оперативна ли беше или диагностична?
Оперативна.Премахна ми сраствания,вследствие на които тръбата беше запушена.Успех и от мен :)
Честито за успеха от мен!
Защо диагностична (?), ако има проблем нека да е оперативна, така няма да се налага втори път да се подлагаш на оперативна. Добре обсъдете ситуацията и възможностите с лекаря ти. След прекъснати проблемни тръби, шанса при ин витро оплождането значително се повишава.
Успех!
Не ми се иска да приема още Инвитрото като решение,затова съм се запънала и все ми се иска да приключи само с лапаро
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #421 -: Март 26, 2009, 15:26:48 pm »
Да но ако има
Цитат
а в другата се сабира течност
това е хидросалпингс ако се не лъжа. А течноста която се събира в тръбите е отровна за ембрионите. За нагънатата тръба не знам, но за тези с течността най-добре е да се прекъсне - мое мнение. И това е най-добре да стане с едно рязане. Ако диагностичното лапаро потвърди резултатите от снимката - тогава какво - пак да режат за прекъсване ли? Не си струва. Но ако искаш консултирай се с още един специалист. От всичко което изчетох тук и след консултация с Евро (за което и благодаря) аз реших и подписах, че ще режем направо, ако трябва и двете. Но всеки сам си решава.
Успех, каквото и да решиш!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #422 -: Март 26, 2009, 16:45:37 pm »
Благодаря ви много за отговорите. Аз още веднага се съгласих да ми ги махат и двете щом трябва,но ме разубедиха и посъветваха да потърся второ мнение.
За сега с Янакиева като говорих,тя ми каза ,че най напред ще проверят какъв точно е проблема и ако се наложи ще ги режат.Но това ще стане с едно отваряне.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #423 -: Март 26, 2009, 16:56:11 pm »
Благодаря ви много за отговорите. Аз още веднага се съгласих да ми ги махат и двете щом трябва,но ме разубедиха и посъветваха да потърся второ мнение.
За сега с Янакиева като говорих,тя ми каза ,че най напред ще проверят какъв точно е проблема и ако се наложи ще ги режат.Но това ще стане с едно отваряне.
Аз също се съгласих ако се открие хидросалпингс, на момента да режат тръбите-т.е. лапарото да премине от диагностично в оперативно. В крайна сметка така и се получи с едната ми тръба.Не съжалявам,обаче,в крайна сметка с едно отваряне да приключа!
[/url]
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #424 -: Март 26, 2009, 17:04:42 pm »
За тази с течността съм съгласна да я махат,но все се надявам да стане нещо от другата,въпреки че тя пък е много нагъната.
Поне това бяха думите на доктора , епикриза нямам само устно обяснение,на което Янакиева се изуми че липсва
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #425 -: Март 26, 2009, 17:24:08 pm »
Да бе, що не са ти дали нещо написано. Ами ще говориш с лекаря, който ще прави лапарото.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #426 -: Март 26, 2009, 17:25:28 pm »
За тази с течността съм съгласна да я махат,но все се надявам да стане нещо от другата,въпреки че тя пък е много нагъната.
Поне това бяха думите на доктора , епикриза нямам само устно обяснение,на което Янакиева се изуми че липсва


Не е нормално да нямаш епикриза,ако посетиш друг лекар как той ще се довери само на обясненията ти  :balk_161:, и не мисля,че е нормално проходима тръба да се отстранява макар и да е нагъната,все пак има някакъв шанс.Струва ми се,че ще трябва да смениш доктора.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #427 -: Март 26, 2009, 18:05:36 pm »
При проведени от мен консултации с няколко лекари ,ми обясниха че при силно нагъната тръба,независимо че се прави инвитро,ембриона може да се измести и да попадне в тръбата и да се получи извънматочна бременност.Даже повечето специалисти по репродуктивно здраве предпочитат тези тръби да бъдат отстранени или вързани(прекъснати).И това се прави или чрез лапаро, или чрез хистероскопия.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #428 -: Март 26, 2009, 18:55:51 pm »
За тази с течността съм съгласна да я махат,но все се надявам да стане нещо от другата,въпреки че тя пък е много нагъната.
Поне това бяха думите на доктора , епикриза нямам само устно обяснение,на което Янакиева се изуми че липсва


Не е нормално да нямаш епикриза,ако посетиш друг лекар как той ще се довери само на обясненията ти  :balk_161:, и не мисля,че е нормално проходима тръба да се отстранява макар и да е нагъната,все пак има някакъв шанс.Струва ми се,че ще трябва да смениш доктора.
Имам само снимка,без епикриза а доктора точно това ми каза,че ако ги остави може да се получи извън маточна.
Ще говоря конкретно,когато дойде време за лапарото.
Благодаря на всички за подкрепата.
Стискам палци ,по-скоро да напуснем тази тема

лапароскопия въпрос
« Отговор #429 -: Април 07, 2009, 15:43:39 pm »
здравейте предстои ми лапароскопия при д-р димитров майчин дом, знаете ли нещо за него добър лекар ли е? оплакванията са ми стерилитет, имам една операция от миома преди пет години сега ще проверят състоянието на тръбите, яйчниците и маткатал.да ви кажа страх ме е защото от няколко месеца имам много болезнен цикъл и съсиреци при менструация, а иначе на ултразвук виждат само една много малка миома в мм и тя нямала клинично значение и матката ми била удебелена от едната страна , какво означава според вас?
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #430 -: Април 13, 2009, 21:35:43 pm »
Интересува ме цената на диагностична и оперативна лапароскопия в клиника Селена в Пловдив?Моля за инфо ако някой има актуална такава?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #431 -: Април 16, 2009, 01:11:20 am »
Вчера мина и втората ми лапароскопия.Резултат - дясна тръба - доста голям хидросалпингс, лява тръба - дебелостенен хидросалпингс в зародиш :?И двете тръби бяха премахнати изцяло.Това беше единствения изход, защото хидросалпингс не се лекува, а наличието му обрича едно инвитро на неуспех!Започвам процедура след 2 цикъла :wink:
След лапарото се чувствах добре, не ми се гадеше, нито ми беше лошо, само ми се спеше.Почти нямам болки, освен от онзи газ дето пускат за разширяване на коремната кухина :wink:Лапарото правих при д-р Александров в АГ Варна и съм изключително доволна!Ин витрото ми ще бъде пак там :D
На всички момичета, на които им предстои тази процедура, пожелавам успех с цялото си сърце и дано имат повече късмет от мен.На тези, на които им е за първи път искам да кажа, че няма нищо страшно, това е необходима стъпка напред в борбата.
Успех и късмет на всички!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #432 -: Април 16, 2009, 20:08:03 pm »


И моето второ лапаро предстои този месец, с тази разлика, че вече не се доверявам на лекари неспециалисти, които не са нищо повече от обикновени печалбари. Започвам новото си лечение в клиника Малинов и там вече съм убедена, че ще получа адекватна помощ. Много скоро и аз се включвам в листата с инвитро процедурите, защото при кашата в малкия ми таз нямам друг шанс. Успех на всички останали момичета! Пътя е труден и дълъг, но каузата си заслужава всички сълзи! :goodluck:
Успех и късмет на всички!
[/quote]
« Последна редакция: Април 16, 2009, 20:13:03 pm от petia_l44 »
[/url]
*

    kurabiika

  • **
  • 113
  • ммм....че вкусно...
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #433 -: Април 17, 2009, 02:23:21 am »
Starlet,Sixsens момичета имам въпрос към вас:пишете че сте правили лапаро във Варна при д-р Александров.Мен също ме посъветваха да направя такава и търся къде да е.Понеже съм от Варна иска ми се да е тук.Моля ви кажете какъв е реда-просто да отида при него и да му кажа ,че искам да ме оперира ли?И колко струва това.Знаете ли къде другаде в града го правят и как са цените :ask:Надявам се да ми отговорите :D
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #434 -: Април 18, 2009, 19:22:56 pm »
Здравейте момичета!
На 16 Април бях на Лапаро при Доц.Тюфекчиева в Майчин дом и останах доволна. След като и бях казала че така или иначе готвя докумети за ин витро, тя е успяла да освободи лявата ми тръба от срастванията и цялата каша в малкия таз. В дясно дори не е пипала - според нея е било загубена кауза, но тръбата не е прекъсвана. Сега като се замисля, може би е било грешка, че не сме говорили за това. Надявам се, това да не е проблем за ин витрото.
Все още има останала надежда от ляво да стане спонтанно забременяване.
Бих искала да попитам сега трябва ли да спозвам специална диета, упражнения или да отида на физиотерапия. Чела съм, че отпушването на тръбите може да не е завинаги. Ще си взема пълния месец болничен и смятам да направя всичко, което може да помогне на едно малко съкровище да бъде приютено.
Благодаря на всички, предварително.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #435 -: Април 18, 2009, 20:07:29 pm »
Рина, аз след първото лапаро правих физиотерапия, но то ми беше диагностично.Не бих казала, че е имало ефект, но все пак можеш да направиш един-два курса, но след като ти дойде цикъла.За диета -смятам че няма да навреди.Второто ми лапаро беше на 14.04.09, физиотерапия няма да правя, но питах моя док дали мога да направя една безвъглехидратна диета преди процедурата, той каза, че няма проблем.
Но няма специални неща, които трябва да правиш, освен да не се натоварваш много идните 2 седмици и да не вдигаш много тежко.Всичко останало зависи от това как се чувстваш.
Относно тръбата, която е била загубена кауза, може би трябваше да я прекъснат поне.Точно защото бяха неспасяеми, моите ги отстраниха, за да не пречат на инвитрото.
Но щом има надежда за спонтанно забременяване, аз ти го пожелавам най-искрено!
Късмет!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #436 -: Април 18, 2009, 22:25:52 pm »
Благодаря сикссенс,
ще питам като отида да ми махат конците.

А нормално ли е да кървя днес и вчера, а онзи ден беше операцията?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #437 -: Април 19, 2009, 00:11:00 am »
А нормално ли е да кървя днес и вчера, а онзи ден беше операцията?
Мисля, че е нормално.Аз например и при двете лапароскопии нямах кървене.Но други момичета казват, че са имали.Явно при всеки е различно.Нека и другите да се включат все пак :)
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #438 -: Април 20, 2009, 00:35:59 am »
Здравейте момичета!
На 16 Април бях на Лапаро при Доц.Тюфекчиева в Майчин дом и останах доволна. След като и бях казала че така или иначе готвя докумети за ин витро, тя е успяла да освободи лявата ми тръба от срастванията и цялата каша в малкия таз. В дясно дори не е пипала - според нея е било загубена кауза, но тръбата не е прекъсвана. Сега като се замисля, може би е било грешка, че не сме говорили за това. Надявам се, това да не е проблем за ин витрото.
Все още има останала надежда от ляво да стане спонтанно забременяване.
Бих искала да попитам сега трябва ли да спозвам специална диета, упражнения или да отида на физиотерапия. Чела съм, че отпушването на тръбите може да не е завинаги. Ще си взема пълния месец болничен и смятам да направя всичко, което може да помогне на едно малко съкровище да бъде приютено.
Благодаря на всички, предварително.
За отпушване препоръчват кални бани - аз лично познавам момичета на които това им е помогнало + физиотерапия! (например в Поморие) Може да пробваш , мисля че нищо не губиш. Аз самата съм ходила на кални бани и е не много приятно, но каузата...
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #439 -: Април 20, 2009, 00:42:36 am »
А нормално ли е да кървя днес и вчера, а онзи ден беше операцията?
Мисля, че е нормално.Аз например и при двете лапароскопии нямах кървене.Но други момичета казват, че са имали.Явно при всеки е различно.Нека и другите да се включат все пак :)
аз кървих 3-4 дни след лапарото ! нормално е!