0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #400 -: Февруари 18, 2009, 23:47:18 pm »
Според мен лапароскопиите в клиники по стерилитет се правят главно ,за да се разбере причината за стерилитета -тубарен фактор,ендометриоза и т.н.Самите специалисти не са хирурзи ,а специалисти по стерилитет и от лични наблюдения разбрах ,че не се наемат да рискуват да премахват тъкани ,а единствено да диагностицират.
Предварително трябва да се казва на пациента докъде ще се стигне по време на операцията ,за да няма недоразумения.


Извини ме, malinkap това изказване е несериозно и звучи нелепо.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #401 -: Февруари 19, 2009, 00:00:13 am »
Винаги има доволни и недоволни...жалко че се намираме в този кошмар! Дано всеки "улучи" своят доктор и заедно да стигнат до заветната цел!
Съжалявам че наистина има много случаи в които се правят безмислени операции...


Тук не става дума за доволни и недоволни пациенти а за свършена работа.

Да бе като работата е свършена , пациентите са доволни. Това имам в предвид.
Ще ти дам примера че има страшно много доволни жени , на които въпросния професор е спасил живота , има и момичета при които нещата на са протекли в тяхна полза(за което съжалявам) Аз например съм крайно разочарована и недоволна от клиника Щерев , в която много момичета са успели да заченат и родят! Недоволна съм защото не са си свършили работата , а други всеки ден от живота си са им благодаряни за помощта! Да не разводняваме темата , повече няма да коментирам! Успех на всички!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #402 -: Февруари 19, 2009, 09:01:17 am »
Да бе като работата е свършена , пациентите са доволни. Това имам в предвид. Ще ти дам примера че има страшно много доволни жени , на които въпросния професор е спасил живота , има и момичета при които нещата на са протекли в тяхна полза(за което съжалявам) Аз например съм крайно разочарована и недоволна от клиника Щерев , в която много момичета са успели да заченат и родят! Недоволна съм защото не са си свършили работата , а други всеки ден от живота си са им благодаряни за помощта! Да не разводняваме темата , повече няма да коментирам! Успех на всички!

Аз също имам правено лапаро при д-р Александров - Варна, имам и предишни операции и съм напълно съгласна с мнението на Диип за него като професионалист. Смея да твърдя че съм обиколила половината софийски клиники и де що има по известни плевенски лекари. Не виждам смисъл да се спори тук дали е или не е добър лекар еди кой си, факт е че след поредното лапаро на момичето са му казали че не са му направили оглед на коремната кухина и органите защото е имало много сраствания. Е и аз имах много сраствания, но след 1 час борба да ги отстрани (и то не на 100% за което напълно разбирам доктора защо не го е направил от медицинска гледна точка) все  пак ми беше извършено въпросното диагностично лапаро и ми беше даден видеозапис от цялата тази процедура и най-вече бях наясно как стоят нещата с мен имам или нямам шанс за естествено забременяване и т.н. Тоест не ми се налага отново да ходя по лекари и да ме отварят и ровят, който иска може да го види и няма да ми се налага да плащам поредната голяма сума пари за да могат лично да ме погледнат от вътре, ако въобще могат (както в този случай) от сраствания. Не разбирам защо в повечето клиники не практикуват така а дават някакви си хвърчащи епикризи, които я са верни я не. А за професора сигурно се е потрудил за титлата си, но отново казвам, че това което е станало е твърде елементарно и неприятно за да гарантира "титлата" че е професионално. И след като си избрала да направиш лапарото си при него Роси ти желая двоен късмет и УСПЕХ!!!
« Последна редакция: Февруари 19, 2009, 09:06:39 am от Starlet »
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #403 -: Февруари 19, 2009, 11:29:03 am »
И след като си избрала да направиш лапарото си при него Роси ти желая двоен късмет и УСПЕХ!!! [/b] [/i] [/color]


благодаря ти! :bighug:
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #404 -: Февруари 19, 2009, 11:51:45 am »
Момичета, темата е много полезна и информативна.
Моля, не я спамете с мнения за клиники, лекари и т.н.!
Вярно е , че всеки има право на мнение, но нека да не е в тази тема и да не е придружено с обидни квалификации .
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #405 -: Февруари 19, 2009, 11:59:34 am »
Момичета, темата е много полезна и информативна.
Моля, не я спамете с мнения за клиники, лекари и т.н.!
Вярно е , че всеки има право на мнение, но нека да не е в тази тема и да не е придружено с обидни квалификации .


Елфи, никъде не виждам спам а само градивен спор.  osi_17

Всеки потребител, прочитайки постингите ще направи правилен извод за самия себе си.   osi_13


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #406 -: Февруари 19, 2009, 16:22:21 pm »
Момичета, на мен ми предстои лапароскопия .... Имам въпросче към Вас, ако някой е наясно моля да ми отговори. Колко време преди лапарото може да се пие антибиотик. Лапароскопията ми ще е на 26-ти. В момента чувствам леко драскане в гърлото. Не е кой знае какво ...не се чувствам болна, но се притеснявам да не стане по-лошо... Дали мога да изпия да речем за 3 дни Оспамокс профилактично...?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #407 -: Февруари 19, 2009, 16:26:55 pm »
Моето мнение е да не пиеш. Първо не е добре да си назначаваш сама антибиотици. И второ някои лекари изписват след лапарото профилактично.Да не си натоварваш излишно организма в рамките на десетина дни. Ако те боли гърло пробвай с тези по безвредните и разтворими. Или с бабешки илачи - мед с лимони, чай с мед.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #408 -: Февруари 19, 2009, 16:50:09 pm »
Момичета, на мен ми предстои лапароскопия .... Имам въпросче към Вас, ако някой е наясно моля да ми отговори. Колко време преди лапарото може да се пие антибиотик. Лапароскопията ми ще е на 26-ти. В момента чувствам леко драскане в гърлото. Не е кой знае какво ...не се чувствам болна, но се притеснявам да не стане по-лошо... Дали мога да изпия да речем за 3 дни Оспамокс профилактично...?

Принципно няма проблем да пиеш антибиотик преди лапарото.

При последната си лапароскопия пих до предния ден Aksef, дори ми беше  предписан за 5 дни но го прекъснах заради операцията.

Това свое решение не го коментирах с лек. лекар но не се гордея с това.  :oops:

След лапарото нямах назначен профилактичен антибиотик имам предвид консервативно лечение но зная, че са ми сложили венозен такъв.


Първо не е добре да си назначаваш сама антибиотици.

Ето това е довод върху, който все пак е добре да помислиш.

Успех!
« Последна редакция: Февруари 19, 2009, 16:51:50 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #409 -: Февруари 19, 2009, 16:59:44 pm »
Благодаря ви за бързите отговори... Аз по принцип не си назначавам лекарства самичка, но се стреснах да не би да трябва да отлагам лапарото заради нещо подобно... Ще видя утре какво ще е положението и ако нещо не е наред ще се обадя на доки да питам... иначе ще пробвам с тайлол хот май..

Благодаря още веднъж :)
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #410 -: Февруари 19, 2009, 22:06:29 pm »
deep,положението е такова за съжаление.Клиниките за стерилитет са насочени главно към стимулации и инсеминации ,а за по-сериозните оепрации трябва да се търси специалист.Съжелявам ако не ти харесва ,но ситуацията съм я изпитала на свой гръб ,а има и други момичета ,които могат да потвърдят!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #411 -: Февруари 23, 2009, 11:34:35 am »
здравейте
Аз лично съм от хората които са доволни от проф.Горчев.Аз си направих лапаро при него след едногодишен опит (безуспешен)за забременяване без да съм имала никакви други симптом...никакви кисти и т .н .Лапарото трябваше да е диагностично,но след като са ме видяли са ми проверили и тръбите-едната от които запушена и сраствания които са отстранили(до колкото е възможно разбира се).Направено и и пробно абразио ,имала съм и полипче,което са отстранили,пробвали се и да отпушат тръбите и затова ми е малко
  трудно да повярвам че може да отворят някой и да го оставят така освен ако не е можело нищо да се направи или не е трябвало или може би е трябвало съгласието на пациента...? НА мен лично не са ми искали икакво съгласие,но аз и не съм знаела какво ми има,но са действали по своя преценка,но както знаете за всеки е строго индивидуално...има доволни и за съжаление недоволни.
Съжалявам че пр теб така са се стекли нещата,но можеш да попиташ защо и каква е причината за да постъпят така...сигурна съм,че има някаква причина и си мисля че ако потърсиш отговор от опериращия ти лекар ще е най-добре.
Успех
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #412 -: Февруари 23, 2009, 21:02:10 pm »
bubole4kataaa ,при мен се появиха запушени тръби ,но главния ми проблем е LUF синдром и съмнение за ендометриоза.Казвам съмнение,защото с лапароскопията не можа да се докаже ,че я имам.Най-вероятно я имам в някаква много лека форма и не могат да я видят.За тръбите съм леко разочарована ,че не се пробваха да ги отпушат ,но сега ми е най-малкия проблем това.Важното е да оправя luf-a и вече вървим с уверена крачка към инвитро ,колкото и травмиращо да е то
Успехи момичета
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #413 -: Март 04, 2009, 18:05:32 pm »
Странно...как така съмнения че нали лапарото е начина да се види ендометриозното огнище,кой ти прави лапарото???
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #414 -: Март 23, 2009, 18:02:12 pm »
здравейте, предстои ми лапароскопия - диагностична в майчин дом при д-р димитров да имате някакви отзиви за него?
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #415 -: Март 26, 2009, 12:26:20 pm »
Здравейте,момичета!И при мен се налага след известно време лапароскопия.
Цветната снимка ми я правиха в Пловдив. Нямам епикриза,само няколко думи ,които горе долу звучаха ами не се безпокойте,ще си имате бебе само че единствения шанс е инвитро.Преди това трябва да прекъснем тръбите,едната е нагъната а в другата се сабира течност.Така и не разбрах,какво точно означава това.
Ако ме беше ударил гръм,щеше да е по добре.
В първия момент даже се навих да я правим след два дни,но после размислих,грабнах си документите и отпраших в София при доктор Янакиева.
Оказа се че имам инфекция,която трябва да се излекува ,после куп други изследвания и чак след околко  месец може да говорим за евентуална диагностична лапароскопия.
Доволна сам като цяло от нея,много е внимателна,на всичките ми въпроси отговаря много подробно.Но конкретно за лапарото още не сме говорили.Ако някой е правил лапаро в Света София и има впечатления за специалистите да сподели.
Благодаря,и се извинявам,че стана толкова дълго
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #416 -: Март 26, 2009, 12:39:35 pm »
Здравейте,момичета!И при мен се налага след известно време лапароскопия.
Цветната снимка ми я правиха в Пловдив. Нямам епикриза,само няколко думи ,които горе долу звучаха ами не се безпокойте,ще си имате бебе само че единствения шанс е инвитро.Преди това трябва да прекъснем тръбите,едната е нагъната а в другата се сабира течност.Така и не разбрах,какво точно означава това.
Ако ме беше ударил гръм,щеше да е по добре.
В първия момент даже се навих да я правим след два дни,но после размислих,грабнах си документите и отпраших в София при доктор Янакиева.
Оказа се че имам инфекция,която трябва да се излекува ,после куп други изследвания и чак след околко  месец може да говорим за евентуална диагностична лапароскопия.
Доволна сам като цяло от нея,много е внимателна,на всичките ми въпроси отговаря много подробно.Но конкретно за лапарото още не сме говорили.Ако някой е правил лапаро в Света София и има впечатления за специалистите да сподели.
Благодаря,и се извинявам,че стана толкова дълго
Правих там през месец август само че при Д-р Николова.Много съм доволна-все пак резултатът е налице :D

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #417 -: Март 26, 2009, 12:54:46 pm »
Благодаря за отговора,Парси!
При теб оперативна ли беше или диагностична?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #418 -: Март 26, 2009, 13:21:15 pm »
Защо диагностична (?), ако има проблем нека да е оперативна, така няма да се налага втори път да се подлагаш на оперативна. Добре обсъдете ситуацията и възможностите с лекаря ти. След прекъснати проблемни тръби, шанса при ин витро оплождането значително се повишава.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #419 -: Март 26, 2009, 14:54:19 pm »
Благодаря за отговора,Парси!
При теб оперативна ли беше или диагностична?
Оперативна.Премахна ми сраствания,вследствие на които тръбата беше запушена.Успех и от мен :)