0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #380 -: Февруари 12, 2009, 11:52:46 am »
А аз немога да кажа нищо добро за нея. Преди години имах спонтанен аборт, наложи се да ме приемат по спешност и попаднах точно на нея. Първият въпрос беше какво работиш, явно отговора не я удовлетвори. Последва зверско остъргване по време на абразио от стажант лекар под нейно наблюдение. Понеже при самият спонтанен аборт почти се бях изчистила затова се наложило това по агресивно остъргване за да могат да съберат материал за хистология. Не бях упоена добре и усещах болката от процедурата както и какво точно се случи в залата. Анестезиоложката след това ме гледаше уплашено от единият ъгъл на асансьора, но като си спомня как буйствах и се дърпах от болка без тя да реагира въобще не ми е жал за нея. За капак на всичко последва тежко възпаление в следствие на всичко това и аз бях поизритана от болницата въпреки че им казвах че съм си мерила температурата с моят личен термометър и имам такава (става въпрос за Майчин дом - София). При условие че аз преди това съм с една извънматочна бременност и премахната тръба трябваше да се действа по-предпазливо и нежно (според мен така би било редно). Наложи се да се насоча към друга болница по спешност, е поне стажанта който ме кюретира излезна свестен човек та ме приеха в болницата в Своге (явно завеждащата отделение му беше добра позната). Съответно силни антибиотици за прекъсване на развитието на силното тазово възпаление. Всичко това се развива на 300км. от родното ми място просто станалото ме свари в района на София. Определено обаче в "провинциалната" или "селската" както има хора които биха се изразили така, срещнах много повече разбиране и отношение по случая ми бързо реагираха и с назначаването и започването на лечението. Когато отидох за епикризата си в Майчин дом реших да не и спестя преживяванията си на Тюфекчиева. Реакцията беше само ококорване, свиване на устни презрително и завъртане на пети в кръгом за да избяга по бързо от моето присъствие в коридора. Та това е моят опит с Тюфекчиева от Майчин дом - София
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #381 -: Февруари 17, 2009, 10:58:46 am »
Здравейте и от мен!Мина и моята втора лапароскопия,въпреки че мина е силно казано.Беше при проф.Горчев в Плевен,но дори не са ми огледали органите,защото съм имала много сраствания и не е било възможно да стигнат до тях.


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #382 -: Февруари 17, 2009, 11:08:15 am »
И защо тогава са ти правили изобщо лапаро :ask:
Нали обикновено целта е поне диагностика, ако не и лечение. Много момичета споделят, че понеже са имали много сраствания и няма възможност за оглед, нямат диагноза от лапарото. Е защо тогава са се подложили на това?
Аз преди лапарото казах на док, че ако може да се спаси нещо ще е добре, но ако положението наистина е трагично, да маха тръбите....Не съм пациент на проф. Горчев, но съм чела добри отзиви за него.Защо така се получи при теб?


*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #383 -: Февруари 17, 2009, 11:54:16 am »
момичета чета темата и от някои редове направо ме побиват тръпки!!!!!
при мен лапароскопията беше заради тубарна бременост. мина леко и нямам оплаквания след това, освен, че стомашно - чревния ми тракт се пооплака (, но според док и личния това е нормално). регулирах с хранителни добавки микрофлората и се оправих.
до колкото знам след операцията се слага антибиотик за застраховка от евентуални възпаления.
аз имах зацапване в деня след операцията. на четвъртия ден ми дойде - 5 дена. след още 4 дни имах 2 дена кървене (не обилно). според док едното от двете е изчистване на жълтото тяло след операцията (все пак беше не просто диагностична). това се случи ноември месец. от тогава досега си имах 2 редовни цикъла.
след операцията док ми обясни, че тъй като е имало бременност е нормално да има няколко месеца нормализиране на хормоните след това. важното е да няма кръвоизлив или температура. е, слава Богу - при мен нямаше.
спомням си също, че беше важно да се раздвижа възможно най-бързо.
а колкото до компетентност и професионализъм - мен ме оперираха д-р Даскалов и д-р Минев в Селена, които не само, че ме следяха след операцията, ами и ми дадоха CD със запис на операцията - ако някой иска може по всяко време да види какво са направили и видяли!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #384 -: Февруари 18, 2009, 01:42:35 am »
Нали обикновено целта е поне диагностика, ако не и лечение. Много момичета споделят, че понеже са имали много сраствания и няма възможност за оглед, нямат диагноза от лапарото. Е защо тогава са се подложили на това?
Е как защо? Ако всяка знае какви сраствания има и какво ще и направят и какво няма да и направят по време на лапарото щеше да е друго. Но лягаш с надеждата че ще си свършат работата ,че проблемът ще е отстранен ...и понякога оставаш разочарован! И при всеки нещата са индивидуални..нали така?
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #385 -: Февруари 18, 2009, 08:47:02 am »
Аз не съм се изразила както трябва май :oops:
Възмущавам се, че toni_21_I са я отворили, видели са че има много сраствания и са я затворили. Не знам дали тя е дала съгласие да се отстранява нещо или просто е било диагностично лапаро, но не е нормално да няма резултат....
То е ясно, че никой не знае какво става в корема му, но просто не мога да си обясня защо се налага по няколко операции при положение, че и с една могат да се решат нещата....


*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #386 -: Февруари 18, 2009, 10:05:28 am »
Аз не съм се изразила както трябва май :oops:
Възмущавам се, че toni_21_I са я отворили, видели са че има много сраствания и са я затворили. Не знам дали тя е дала съгласие да се отстранява нещо или просто е било диагностично лапаро, но не е нормално да няма резултат....
То е ясно, че никой не знае какво става в корема му, но просто не мога да си обясня защо се налага по няколко операции при положение, че и с една могат да се решат нещата....

То даже не е и диагностично лапаро, защото реално няма оглед на органите и диагноза не може да се постави. А на въпроса ти защо се налагат по няколко операции вместо с една да се реши проблема. Ами просто за да може да си плащат повече пъти момичетата, пък това че ги кълцат (като пържоли понякога) няма никакво значение за недобросъвестните лекари. Ами хубаво отворили са я момичето ами да бяха премахнали срастванията за да могат да направят диагностичният оглед. Ох, писна ми да се ядосвам заради калпави лекари.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #387 -: Февруари 18, 2009, 10:47:38 am »
Благодаря на всички,които са се включили!И аз съм много разочарована,защото очаквах повече.Отидох при него за оперативна лапароскопия,за да ми прекъсне тръбите,защото диагнозата ми беше хидросалпингит,но както писах дори не са ме огледали,защото съм имала много сраствания и едва ли не било опасно за живота ми!Аз си знаех,че имам сраствания,защото имам епикриза от първата ми лапароскопия от Шейново, на която  пише за това, но д-р Попов поне се опита да направи това, което му е по силите му,за разлика от проф.Горчев едно нищо!Не искам да обвинявам никого за нищо всеки доктор си преценя как да постъпи,но пък съм разочарована,защото точно проф.Горчев да се притеснява от сраствания и да не опита поне, просто незнам!


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #388 -: Февруари 18, 2009, 14:09:46 pm »
...,за разлика от проф.Горчев едно нищо!Не искам да обвинявам никого за нищо всеки доктор си преценя как да постъпи,но пък съм разочарована,защото точно проф.Горчев да се притеснява от сраствания и да не опита поне, просто незнам!

Съжалявам за това което ти се е случило мила, просто продължи по-бдително нататък. Мисля, че вече почти всички знаят (дори и да не са изпадали в подобни ситуации), че титлата пред името не говори за качествата на човека, като професионалист и като човек. Макар че поне за първото трябва да е гаранция. За съжаление не от скоро е така и за това е произлезнала поговорката "не питай старило, а питай патило". Мисълта ми е че може и да не стои титлата професор пред името на един лекар, но да е със златни ръце и сърце. Просто ти трябва да намериш своят златен лекар. Махай се от там и търси добри специалисти и то по стерилитет. Не се плаши от думите инвитро центрове и клиники, в тях не винаги се стига до инвитро.  :grouphug2: Успех мила!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #389 -: Февруари 18, 2009, 14:49:48 pm »
Проф. Горчев е един от малкото доктори заслужили титлата си и коментари от сорта на предния пост са нелепи! Професора е спасявал и продължава да го прави стотици животи.
toni_21_I, съжалявам за ситуацията. Аз също имам една неосъществена лапароскопия и отлично знам как се чустваш. При мен се оказа дебела коремна стена  (намала съм сраствания, предишни операции), но лекуващия ми също е преценил че би било по-опасно да продължи и е прекратил операцията. По някога наистина е в наш интерес, "каръка" да е нас.
Ако наистина имаш толкова много сраствания, другия вариант за прекъсване на тръби е хистероскопски. Д-р Стаменов го прави, а може би и други вече.
А и вероятно имаш видео от последната лапароскопия - консултирай се с друг лекар.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #390 -: Февруари 18, 2009, 18:26:11 pm »
Проф. Горчев е един от малкото доктори заслужили титлата си и коментари от сорта на предния пост са нелепи! Професора е спасявал и продължава да го прави стотици животи...

Е, съжалявам ако те разочаровам, но мнението ми няма да се промени с твоят пост имам достатъчно богат опит с плевенските лекари. И продължавам да твърдя че диагностично лапаро, трябва да е диагностично лапаро доест да има поставена ясна диагноза за състоянието на органите й, при условие че сигурно са взели поне 500-700 лв. за това. Немога да приема факта че са отворили момичето за втори път за да му кажат "извинявай миличка ама нищо не се вижда от сраствания" ами да бяха отстранили поне част от тях за да могат да поставят ако не ПЪЛНА то поне ЧАСТИЧНА диагноза. И какво да прави тя да си обикаля и да я отварят всяка година за да и казват че има твърде много сраствания и нищо не се вижда докато стане на 43 и й кажат съжаляваме миличка ама вече си твърде стара.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #391 -: Февруари 18, 2009, 19:44:07 pm »
Откъде знаеш ,че не са изчистили част от срастванията? Едва ли само са я погледнали и след 5 мин са я затворили....това не ми се струва възможно!
Предстои ми лапаро при проф.Горчев ( който ми е препоръчан от няколко д-ра , включително и от д-р Стаменов!) Чух и наистина много добри отзиви за него! Не искам ,а и не мога да променям което и да е мнение !
Аз също преминах през такова лапаро (за нищо ) - В клиниката на Щерев ми направиха лапаро (което ми беше 2-рото за близо 1 година и нещо)  и НЕ премахнаха ендометриозната киста ,която имах . Само са проверили тръбите! Сега ми предстои лапаро точно за премахването на тази киста !
Успех на всички!
Тони_21 на епикризата ти какво пише?
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #392 -: Февруари 18, 2009, 19:53:21 pm »
Здравейте и от мен!Мина и моята втора лапароскопия,въпреки че мина е силно казано.Беше при проф.Горчев в Плевен,но дори не са ми огледали органите,защото съм имала много сраствания и не е било възможно да стигнат до тях.

Тони,

направи консултация с д-р Александров в АГ Варна! Не оставяй нещата до тук и не се отказвай преди да чуеш и неговото мнение!

Повярвай ми, зная какво говоря, имам 5 лапароскопии, една от тях е направена от проф. Горчев.
Няма да изпадам в подробности, уморих се от негативизъм.

Според мен д-р Александров е най-добрия избор, когато става дума за лапаро и другият много важен факт, той се занимава с Репродуктивни проблеми, респективно ин витро процедури наясно е с целия етап от борбата със стерилитета. Знае настоящето състоянието на малкия таз дали ще има негативно влияние при една процедура.

Лекари, които не са специалисти в АРТ по-добре да не правят диагностични и оперативни лапароскопии, защото в повечето случаи се оказва, че навреждат, от колкото да вършат нещо добро и градивно.

Успех!
« Последна редакция: Февруари 18, 2009, 20:23:25 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #393 -: Февруари 18, 2009, 19:55:22 pm »

 И продължавам да твърдя че диагностично лапаро, трябва да е диагностично лапаро доест да има поставена ясна диагноза за състоянието на органите й, при условие че сигурно са взели поне 500-700 лв. за това. Немога да приема факта че са отворили момичето за втори път за да му кажат "извинявай миличка ама нищо не се вижда от сраствания" ами да бяха отстранили поне част от тях за да могат да поставят ако не ПЪЛНА то поне ЧАСТИЧНА диагноза. И какво да прави тя да си обикаля и да я отварят всяка година за да и казват че има твърде много сраствания и нищо не се вижда докато стане на 43 и й кажат съжаляваме миличка ама вече си твърде стара.

Абсолютно съм съгласна с мнението на Старлет.
« Последна редакция: Февруари 18, 2009, 19:57:06 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #394 -: Февруари 18, 2009, 20:00:02 pm »
rossy *,стискам палци операцията да премине успешно!
Изглежда д-р Горчев е голям специалист щом толкова лекари ти го препоръчват!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #395 -: Февруари 18, 2009, 20:08:04 pm »
Винаги има доволни и недоволни...жалко че се намираме в този кошмар! Дано всеки "улучи" своят доктор и заедно да стигнат до заветната цел!
Съжалявам че наистина има много случаи в които се правят безмислени операции...
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #396 -: Февруари 18, 2009, 20:20:45 pm »
Винаги има доволни и недоволни...жалко че се намираме в този кошмар! Дано всеки "улучи" своят доктор и заедно да стигнат до заветната цел!
Съжалявам че наистина има много случаи в които се правят безмислени операции...


Тук не става дума за доволни и недоволни пациенти а за свършена работа.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #397 -: Февруари 18, 2009, 21:20:10 pm »
Според мен лапароскопиите в клиники по стерилитет се правят главно ,за да се разбере причината за стерилитета -тубарен фактор,ендометриоза и т.н.Самите специалисти не са хирурзи ,а специалисти по стерилитет и от лични наблюдения разбрах ,че не се наемат да рискуват да премахват тъкани ,а единствено да диагностицират.
Предварително трябва да се казва на пациента докъде ще се стигне по време на операцията ,за да няма недоразумения.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #398 -: Февруари 18, 2009, 21:34:17 pm »
Според мен лапароскопиите в клиники по стерилитет се правят главно ,за да се разбере причината за стерилитета -тубарен фактор,ендометриоза и т.н.Самите специалисти не са хирурзи ,а специалисти по стерилитет и от лични наблюдения разбрах ,че не се наемат да рискуват да премахват тъкани ,а единствено да диагностицират.
Предварително трябва да се казва на пациента докъде ще се стигне по време на операцията ,за да няма недоразумения.

това отчасти е истина. при моеята лапароскопия попитах какво ще правят и те ми обясниха, че ще е диагностична. аз обаче реших да дам карт бланш на доктора и ако се усъмни в проблем да го маха само и само да имам дете. добре, че се разбрахме предварително защото след това трябваше второ лапаро, а така си го спестих и две години след това нещата са ок  :), но бебе няма. :(
сега ще изпробвам инвитро и ще успея.
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #399 -: Февруари 18, 2009, 21:59:49 pm »
joli,
както често ме поправя моя близка приятелка - няма да ти кажа "дано", а както ти си написала ЩЕ успееш!!! както и аз, нали? а и другите момичета!
 :goodluck: