0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Цикъл след извънматочна и лапаро?
« Отговор #340 -: Януари 16, 2009, 21:37:49 pm »
съжелявам за неприятностите, които си преживяла. не съм имала подобни проблеми, но мисля, че е добре да обясниш на доктора, които те следи за случващото се и той да прецени нещата. пожелавам ти бързо възстановяване и късмет.
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #341 -: Януари 18, 2009, 10:14:29 am »
Здравейте! При мен след лапарото още на другия ден имах кървене и доктора каза да си го броя като нормален цикъл.След това 3 месеца имах що годе нормален цикъл и си имах и ову.Но сега ми е 4 месец имах 10 дни закъснение и киста- най-вероятно и ову не е имало.някай знае ли какво следва след като нещата тръгнаха постаро му- липса на ову,кисти,закъснение на М...?
Май стана много обърконо, дано да сте ме разбрали :)
07.10.2009
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #342 -: Януари 18, 2009, 12:45:25 pm »
Здравейте! При мен след лапарото още на другия ден имах кървене и доктора каза да си го броя като нормален цикъл.След това 3 месеца имах що годе нормален цикъл и си имах и ову.Но сега ми е 4 месец имах 10 дни закъснение и киста- най-вероятно и ову не е имало.някай знае ли какво следва след като нещата тръгнаха постаро му- липса на ову,кисти,закъснение на М...?
Май стана много обърконо, дано да сте ме разбрали :)


Нормално е след лапарото да имаш някакво кървене ! Незнам дали се брои като цикъл.А каква ти е кистата? Фоликулярна ли? Док.има ли някакво обяснение?Ти при кой -д-р си всъщност?>
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #343 -: Януари 18, 2009, 17:04:07 pm »
Здравейте! При мен след лапарото още на другия ден имах кървене и доктора каза да си го броя като нормален цикъл.След това 3 месеца имах що годе нормален цикъл и си имах и ову.Но сега ми е 4 месец имах 10 дни закъснение и киста- най-вероятно и ову не е имало.някай знае ли какво следва след като нещата тръгнаха постаро му- липса на ову,кисти,закъснение на М...?
Май стана много обърконо, дано да сте ме разбрали :)
При мен се получи същото, даже изобщо нямах овулация?! Наистина, все едно се върнахме в началото! В последствие имах два избора: отново да почна с хапчета - дуфастон или ин витро?
Може ли да попитам и нещо друго: Възможно ли е след първата лапароскопия, рискът от повторно появяване на сраствания и запушвания да е по-висок?
*

    lawyer

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #344 -: Януари 19, 2009, 12:07:42 pm »
Аз пак ще се включа по темата.
Здравейте! При мен след лапарото още на другия ден имах кървене и доктора каза да си го броя като нормален цикъл.След това 3 месеца имах що годе нормален цикъл и си имах и ову.Но сега ми е 4 месец имах 10 дни закъснение и киста- най-вероятно и ову не е имало.някай знае ли какво следва след като нещата тръгнаха постаро му- липса на ову,кисти,закъснение на М...?
Май стана много обърконо, дано да сте ме разбрали :)
Мойта сага (както вече писах)започна като диагностична лапароскопия, ей така просто проверка. До лапарото си имах 25-дневен МЦ като слънце - точен до секундата и прекрасна редовна овулация на 11-12 ден от МЦ, имаме си и 5 инсеминации (защото спермограмата е мааалко под нормата) - и нищо! ... така се стигна до лапарото, да се види дали има нещичко случайно, което не се вижда на УЗИ, пък пречи.
Оказа се, че тръбите са идеални, напълно проходими, но има външни (от матката към коремната стена и от външната страна на тръбите към матката) ципести сраствания, които с лапарото бяха махнати. Операцията ми беше на 17-ти ден от МЦ. Дойде ми още на втория ден след операцията. Към днешна дата знам, че при мен нещата са се развили така: След лапаро е нормално да дойде МЦ, независимо на кой ден, последва уж нормален 24-дневен цикъл. Като ми дойде на 24-тия ден и кървенето премина, последваха 10 чисти дни и хоп... пак много кръв - след преглед се установи, че е цикъл. Така се получавало след ановулаторен цикъл - т.е. 24 дневния (уж нормален) е бил първи след лапарото и е бил без овулация. Докторът ми каза, че не страшно, даже е нормално след операция и стреса покрай нея да има едит такъв цикъл и за да го регулираме ще трябва да пия дуфастон от 12 ден (когато горе-долу е ову-то при мен) 2х1 хапче за 10 дни в продължение на три месеца.
Съжалявам, че се получи дълъг пост, дано на някой да му помогне с нещо моята история.
« Последна редакция: Януари 19, 2009, 12:09:23 pm от lawyer »
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #345 -: Януари 19, 2009, 12:35:44 pm »
Може ли да попитам и нещо друго: Възможно ли е след първата лапароскопия, рискът от повторно появяване на сраствания и запушвания да е по-висок? :ask:
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #346 -: Януари 19, 2009, 12:36:46 pm »
Не е възможно.
*

    lawyer

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #347 -: Януари 19, 2009, 13:42:12 pm »
Моят доктор казва, че лапароскопията не предизвиква, а премахва сраствания ... и ако няма пак причина за появяването им - възпаления и пр. - изчезват завинаги.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #348 -: Януари 19, 2009, 21:06:28 pm »
аз доколкото знам е възможно да се обарзуват сраствания след лапарото , но  не толкова много , колкото биха се получили от отворена (коремна) операция. И разбира се всичко става с времето и както е казала Lawyer - стига да няма причина за появяването им.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #349 -: Януари 19, 2009, 21:26:44 pm »
Здравейте и от мен!
Аз лично нямах никаво отклонение в цикъла след лапарото.Лапароскопията беше на 13 ден от цикъла, след това си ми дойде нормално, когато по принцип трябваше да ми дойде.Нямах дори зацапване - нищо.Възстанових се много бързо.Явно при веки различно.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #350 -: Януари 20, 2009, 20:46:19 pm »
След моето лапаро нямах кървене, даже и в болницата. След това цикълът ми дойде като по часовник. Лутеалната ми фаза стана точно 14 дни, като преди това беше седемдневна /"надупчили" са ми яйчника/. Шест месеца по-късно ЛФ започна да намалява и сега е около 10 дни, но пак е по-добре от преди.
*

    gerita

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #351 -: Януари 20, 2009, 23:56:20 pm »
zdraveite i na men mi predstoi laparo na 28.01.09 6te mi ia pravi troian4ev v toraks mnogo se trevoja  :(imam 3 miomi i mnogo iskam bebe4e
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #352 -: Януари 21, 2009, 13:05:07 pm »
Може ли да попитам и нещо друго: Възможно ли е след първата лапароскопия, рискът от повторно появяване на сраствания и запушвания да е по-висок? :ask:

Освен някой да се е учил на теб не виждам друг вариант или да е толкова некадърен ...
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #353 -: Януари 21, 2009, 16:40:16 pm »
При мен много бързо се взе решение за лапароскопия. Може би трябваше по-подробно да разгледам нещата? Сега ми се въртят толкова много неща в главата...
Не искам да обвинявам никой, в крайна сметка след операцията нямам сериозни усложнения, освен че получих обилно бяло течение. Възможно ли е всеки да получи възпаление веднага след лапарото? Нали възпалението предизвиква запушванията? Оттървах се от запушването(на едната тръба) а получих възпаление?!
След лапарото на 20 ден имах първия цикъл, втория цикъл след 40 дена а третия след 54 дена и толкова, дори нямам доказана овулация :(
Добре, че намерих зачатие и този форум, научих много неща, които до сега не знаех. Ами така е като живееш в някоя затънтена част на провинцията...
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #354 -: Януари 21, 2009, 16:58:00 pm »
Може ли да попитам и нещо друго: Възможно ли е след първата лапароскопия, рискът от повторно появяване на сраствания и запушвания да е по-висок? :ask:


при наличие на инфекция е възможно да се появят сраствания отново, но риска не е по-висок. а и важно е и движението след лапарото
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #355 -: Януари 21, 2009, 18:00:55 pm »
при наличие на инфекция е възможно да се появят сраствания отново, но риска не е по-висок. а и важно е и движението след лапарото

При наличие на инфекция изобщо не трябва да се пристъпва към лапаро, а се лекува инфекцията и едва след това се прави лапарото иначе както писах по-горе и лекарят не става. За движението е наистина точно така, трябва да има движение от момента в който се събудиш (не става въпрос за спорт разбира се), но да е разнообразно движение.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #356 -: Януари 21, 2009, 20:22:46 pm »
при наличие на инфекция е възможно да се появят сраствания отново, но риска не е по-висок. а и важно е и движението след лапарото

При наличие на инфекция изобщо не трябва да се пристъпва към лапаро, а се лекува инфекцията и едва след това се прави лапарото иначе както писах по-горе и лекарят не става. За движението е наистина точно така, трябва да има движение от момента в който се събудиш (не става въпрос за спорт разбира се), но да е разнообразно движение.

Много малко лапароскопии са направени след изследване на уреаплазма и миколазма например. Инфекции които могат да доведат до сраствания.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #357 -: Януари 22, 2009, 10:35:48 am »
Много малко лапароскопии са направени след изследване на уреаплазма и миколазма например. Инфекции които могат да доведат до сраствания.

При мен бяха направени тези изследвания, но това не е важно в случая. Важното е, че това отново може да се счита за лекарска грешка защото пациентите не са длъжни да знаят това. И пак води до извода че доста лекари като се захващат не са си научили урока добре предварително. При мен причините за проблемите са именно след 2 само че коремни операции извършени твърде некадърно и водещи след това до толкова години проблеми и ходене по мъките. Лапарото ми обаче беше направено изключително професионално и въпреки че пристъпих с голям страх към него сега вече не съжалявам. Просто важното е да попаднеш на ЛЕКАРЯТ според мен.  :) Влезнахме в излишна полемика, но това с оглед да обясня изречението си "Освен някой да се е учил на теб не виждам друг вариант или да е толкова некадърен ... "  :)
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    gerita

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #358 -: Януари 22, 2009, 11:05:58 am »
niakoi pravil li si e laparo pri dr.troian4ev v piovdiv toraks na men mi predstoi na 3 miomi i tarsia mnenia na ve4e prejivia li momi4eta .za6toto lekarite v plovdiv pri koito hodih sa na razli4ni mnenia i sam mnogo obarkana
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #359 -: Януари 22, 2009, 21:01:03 pm »
niakoi pravil li si e laparo pri dr.troian4ev v piovdiv toraks na men mi predstoi na 3 miomi i tarsia mnenia na ve4e prejivia li momi4eta .za6toto lekarite v plovdiv pri koito hodih sa na razli4ni mnenia i sam mnogo obarkana
Братовчедка ми е пациентка на Троянчев и е много доволна. Миналото лято й прави лапаро. Успех!