0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #300 -: Октомври 20, 2008, 22:19:40 pm »
Здравей malinkap,
Кой лекар ти направи снимката и при кого лапароскопията? Това беше целта на мнението, което публикувах, да внимаваме при кой лекар ходим.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #301 -: Октомври 23, 2008, 19:44:38 pm »
Здравейте ,момичета!Искам да попитам дали имате представа в кой дни се прави лапароскопия в смисъл преди или след менструация.Аз имам насрочена дата за средата на ноември при доктор Стаменов за отстраняване на хидросалпингс.Бях останала с впечатление,че се прави след мензис и преди овулация.А при мен се пада да е след овулация.Днес се чух с доктора и той каза,че тази дата е чудесна.Малко съм притеснена и затова се обръщам към вас с молба да споделите мнение.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #302 -: Октомври 23, 2008, 19:58:02 pm »
Здравейте ,момичета!Искам да попитам дали имате представа в кой дни се прави лапароскопия в смисъл преди или след менструация.
моята беше няколко дни преди цикъла, дори се наложи да пия лекарства за да го отложим малко
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #303 -: Октомври 23, 2008, 20:02:06 pm »
Здравей marion,
Правих всъщност хидротубация и лапароскопия при д-р Андреева в клиника Щерев.
Тя също много се зачуди как за 5 месеца имам толкова противоречиви резултати-от напълно проходими тръби до непроходими.
Може би ендометриозата ги е запушила за 5 месеца,нямам никакво обяснение. :(
Засега проблемът с тръбите не ми е с най-голям приоритет.Първо трябва да се справя с ендометриозата ,макар и в много начална форма тя пречи на забременяването  :( :(

gotina_2007 на мен ми правиха лапароскопия на 14 ден от цикъла.
Съвпадаше с овулацията ми и затова го помня
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #304 -: Октомври 23, 2008, 20:39:49 pm »
pop4o,malinkap,благодаря ви много за своевременните отговори!Щом докторът казва,че датата е подходяща,значи е така.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #305 -: Октомври 24, 2008, 00:23:34 am »
Мояите и двете бяха след цикъла , до 10 ден ! Щом доктор Стаменов казва че е добре - значи е добре! Не се безпокой! Стискам палци всичко да е ок !
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #306 -: Октомври 24, 2008, 08:49:49 am »
rossy,мерси!И аз е доверявам изцяло на компетентността и професионализма на доктор Стаменов.Не мога да не се безпокоя,макар че имам две гинекологични операции зад гърба си,пак си ме е страх бая.Желая ти всичко най,най хубаво!
*

    vilimili

  • ****
  • 512
  • Ще ми липсваш много татко!Поклон пред паметта ти.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #307 -: Октомври 26, 2008, 12:25:38 pm »
А,знаете ли някой добър док.в Пловдив(спец по лапарото)?Аз пак съм с миома 2-3см.Утре ще ходя за второ мнение,защото първото беше или спирала"Мирена" или пак да забременея(все едно е концерт пожелание 8O)!Изчетих доста за лапарото,дано миомата ми да не е прекалено голяма,щот хич не ми се ще пак да ме режат! :(И мислите ли ,че е прекалено рано да бебеправим,след като съм родила преди осем месеца?(родих секцио)
« Последна редакция: Октомври 26, 2008, 12:28:03 pm от vilimili »
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #308 -: Октомври 27, 2008, 22:26:27 pm »
А,знаете ли някой добър док.в Пловдив(спец по лапарото)?Аз пак съм с миома 2-3см.Утре ще ходя за второ мнение,защото първото беше или спирала"Мирена" или пак да забременея(все едно е концерт пожелание 8O)!Изчетих доста за лапарото,дано миомата ми да не е прекалено голяма,щот хич не ми се ще пак да ме режат! :(И мислите ли ,че е прекалено рано да бебеправим,след като съм родила преди осем месеца?(родих секцио)
не мисля че е рано , но все пак зависи какво казват докторите!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #309 -: Октомври 30, 2008, 12:40:24 pm »
Нормално ли е да имам температура /37 / втори ден след лапарото и където са ми конците ми прокървява по малко
Много е тъжно когато виждаш как твоите мечти се сбъдват на някой друг
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #310 -: Октомври 30, 2008, 21:41:55 pm »
Нормално ли е да имам температура /37 / втори ден след лапарото и където са ми конците ми прокървява по малко
Не съм си мерила температурата, но все пак мисля, че не е добре. За раничките - ами май не ми е прокървявало на втори ден. Според мен е най-добре да се свържеш с док!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #311 -: Октомври 31, 2008, 17:21:35 pm »
По колко време на ден е добре да се раздвижвам?
Много е тъжно когато виждаш как твоите мечти се сбъдват на някой друг
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #312 -: Октомври 31, 2008, 17:51:52 pm »
Май зависи как се чувстваш ти самата. Аз от както се прибрах на втория ден, не станах от компа. След още две дни се разхождах и след 1 седмица готвех, простирах и всичко както обикновено, но просто се чувствах добре.
Мисля, че ти ще прецениш, ако се чувстваш добре, май е по-хубаво да ходиш, а не да се залежаваш.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #313 -: Октомври 31, 2008, 21:36:57 pm »
Аз честно казано, трудно се възстанових... Опитвах се да се разхождам в къщи, до колкото мога. Не съм лежала по цял ден. Гледах да се движа доста, но чак след 10 дни излязох навън. А точно след месец, колкото е болничния, се почувствах достатъчно сигурна да се върна на работа.
Но при всеки е различно. Аз по принцип май изобщо не нося на болка.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #314 -: Ноември 21, 2008, 09:06:14 am »
Разгеле!Преди два дни мина и моята лапароскопия.Всичко е точно,клампирали са тръбата.Искам да кажа на мацките,на които им предстои лапаро-няма нищо страшно,смело напред.Всичко се случва много експедитивно,болка почти липсва.От вчера съм си вкъщи ,леко ме наболяват рамената и мястото,където са разрезите,но като цяло се чувствам перфектно.Радвам се,че всичко мина и нямам търпение да започваме процедура.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #315 -: Ноември 21, 2008, 17:10:55 pm »
Lions,,искам да знаеш,че съм получила съобщението ти на ЛС и правя опит да ти отговоря,но явно има някакъв проблем.Ще пробвам,докато стане.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #316 -: Ноември 21, 2008, 21:06:44 pm »
Браво, Gotina 2007! Наистина страхът преди операцията е голям, но докато не мине не спираш да си мислиш за резултата. Но надеждата след това е в пъти повече. Независимо, че при нас още няма две чертички, след лапароскопията си вдъхнах много кураж/операцията ми беше на 30.09.2008/
« Последна редакция: Ноември 21, 2008, 21:10:25 pm от Roxy »
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #317 -: Ноември 22, 2008, 10:17:48 am »
gotina_2007, кой доктор ти прави лапаро?
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #318 -: Ноември 22, 2008, 11:45:10 am »
sisa77,доктор Стаменов извърши лапароскопията.Много съм доволна от него и от целия екип на клиника "Малинов".Ако имаш други въпроси-насреща съм.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #319 -: Декември 02, 2008, 13:32:49 pm »
Здравейте,имам и аз едно питане-някой правил ли е лапаро в "Селена"?Много ще съм благодарна за отзиви,Благодаря ви
Dum spiro,Spero!
нашите две ангелчета с две мисии са вече с нас!