0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #280 -: Октомври 07, 2008, 11:07:34 am »
Абе заподозрях я аз, че преиграва малко :wink:
А за ходенето и аз тръгнах още първия ден. А на втория как ме завари док по стълбите с чаша кафе.... :lol:
Нещо нямам спомен да съм писала, че док ми забранява да ходя, просто написах, че аз лично имам проблем с движенията, т.е. сядане, ставане и навеждане. Ако вие нямате проблем с това, наистина се радвам за вас. Мислех, че тук споделяме как се чувства всяка от нас! И да уточня, за да не ме разберете пак погрешно - предполагам, че ме боли там където са лепили, местата от изрязаните тръби. А що се отнася до ходенето, лично аз още 3 часа след операцията вече ходех, е, вярно, че малко ми се маеше главата от упойката, но ходех. А сутринта вече си пиех кафе, а док ме свари на долния етаж в реанимацията да си говоря с жените. Та това е моето преиграване  :wink:! Евала ви на вас, че нищо не чувствате!
Отнасяй се с околните така, както искаш те да се отнасят с теб!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #281 -: Октомври 07, 2008, 14:42:24 pm »
Megi_78, не четеш внимателно мила. Няма начин да кажа, че ти преиграваш, защото не те познавам. Говорех за приятелката си - много си я обичам, но и си я познавам :wink:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #282 -: Октомври 07, 2008, 14:54:01 pm »
аз доколкото помня  дори  е препоръчително  раздвижването след лапаро -знам че ни повтаряха  -движете се -малки  разходки из коридорите -никой няма впредвид  маратони с натоварване  8)  - защото така се избягвали сраствания  -нещо такова помня  аз  :wink:


*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #283 -: Октомври 07, 2008, 18:46:36 pm »
Megi_78, не четеш внимателно мила. Няма начин да кажа, че ти преиграваш, защото не те познавам. Говорех за приятелката си - много си я обичам, но и си я познавам :wink:
Извинявай! Явно нещо ми става последно време! И на мен ми казаха да се разхождам повече, но пък нещо не ми държи дупето на дълги разходки. Днес ходих да пазарувам и едвам се добрах до нас-изби ме студена пот, разтреперих се... а ужасно мразя да се чувствам слаба! Както и да е, важното е, че уж най-лошото мина, а сега ще чакаме хубави дни! Успех на всички! :P
Отнасяй се с околните така, както искаш те да се отнасят с теб!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #284 -: Октомври 07, 2008, 19:18:32 pm »
Споко момичета! Аз също се раздвижих на другия пден след лапарото, но това беше поради простата причина, че операцията ми беше в 18,30 вечерта. След това - докато мине упойката и т.н.. нямаше как да тичам из коридорите :D Иначе на другата сутрин станах и  походих малко - направих си тоалет и т.н. и когато дойде доктора да ни маха конците и двете със "съквартирантката" се моткахме нещо из стаята. Още следобяд хдихме на кафе с милото и следващите дни все гледах да се мотая, че ми беше тегаво вкъщи. Така че движение му е майката, разбира се - зависи кой как се чувства. Всеки организъм е различен.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #285 -: Октомври 07, 2008, 19:35:19 pm »
Споко момичета! Аз също се раздвижих на другия пден след лапарото, но това беше поради простата причина, че операцията ми беше в 18,30 вечерта. След това - докато мине упойката и т.н.. нямаше как да тичам из коридорите :D Иначе на другата сутрин станах и  походих малко - направих си тоалет и т.н. и когато дойде доктора да ни маха конците и двете със "съквартирантката" се моткахме нещо из стаята. Още следобяд хдихме на кафе с милото и следващите дни все гледах да се мотая, че ми беше тегаво вкъщи. Така че движение му е майката, разбира се - зависи кой как се чувства. Всеки организъм е различен.
На кой ден са ти махнали конците? 8O

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #286 -: Октомври 07, 2008, 20:43:14 pm »
Меги, ами не се напъвай, щом не се чувстваш добре. Знам какво е да не можеш да свършиш нещо като хората, така както си свикнала. Но нали всичко правим, за да постигнем мечтата си. И ще лежим и ще се чувстваме безсилни, но аз вярвам, че си струва всичко и накрая всички ще постигнем целта си. :bighug:
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #287 -: Октомври 07, 2008, 23:50:27 pm »
Споко момичета! Аз също се раздвижих на другия пден след лапарото, но това беше поради простата причина, че операцията ми беше в 18,30 вечерта. След това - докато мине упойката и т.н.. нямаше как да тичам из коридорите :D Иначе на другата сутрин станах и  походих малко - направих си тоалет и т.н. и когато дойде доктора да ни маха конците и двете със "съквартирантката" се моткахме нещо из стаята. Още следобяд хдихме на кафе с милото и следващите дни все гледах да се мотая, че ми беше тегаво вкъщи. Така че движение му е майката, разбира се - зависи кой как се чувства. Всеки организъм е различен.
На кой ден са ти махнали конците? 8O
предполагам ,че е имала в предвид дренажа! няма как да са конците...
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #288 -: Октомври 08, 2008, 21:25:31 pm »
При мен лапароскопията мина доста добре.На третия ден вече си правих двучасови разходки ,а една седмица по-късно се качихме пеш до Златните мостове.Трябва да се движим ,за да избегнем сраствания.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #289 -: Октомври 08, 2008, 23:02:14 pm »
Леле, чак сега видях ква глупост съм написала... Естествено, че става въпрос за катетъра и дренажа... :oops:Конците ми ги махнаха на 7-мия ден!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #290 -: Октомври 09, 2008, 00:04:45 am »
Хубаво е след лапароскопия да се раздвижите възможно най-бързо, за да не се получат сраствания. Аз лично при второто лапаро веднага след като ме качиха от реанимацията в стаята станах и си взех кафе, което без да искам разсипах. Наведох се да забърша и не бих казала че имах друг проблем освен лек световъртеж от упойката... Но всичко си е до човек и праг на болка. Ако можете- станете, но ако лежите не трябва да го правите само заради идеята, че сте ОПЕРИРАНИ.


*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #291 -: Октомври 09, 2008, 23:14:55 pm »
при мен единствената болка беше тази в рамената и под ребрата (ако може да се нарече точно болка) от въглеродния диоксид ! Ама това не ми попречи да се шматкам насам -натам! :lol:
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #292 -: Октомври 10, 2008, 06:57:42 am »
И аз да си кажа как беше при мен,оперираха ме на обяд,в 14 ч. се освестих от упойката,лежах до към 17 ч.,тогава ми махнаха катетъра и ми помогнаха да стана да се измия и ми казаха до се моткам в стаята и в коридора колкото се може по-вече,в началото ми се зави свят и ми забучаха ушите,но легнах за малко и се оправих.На другия ден на обяд ме изписаха и си обикалях пак на често всекидневната в къщи и още на другия ден започнах да излизам за час-два,но сама не смеех,а чаках мъжът ми да се върне и двамата се шматкахме,просто първите дни ми трепереха краката и се чувствах слаба,не бях сигурна в силите си да излизам сама,даже си правихме майтап,че аз съм като кученце чакам стопанина да се прибере и да ме изведе на разходка.Но определено движение му е майката по-бързо е и възстановяването.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #293 -: Октомври 13, 2008, 13:15:52 pm »
Марина, напълно си права с оприличаването с кученце. И аз бях така. :a_dog_03: Но да ви се похваля разбрах от какво е бил световътрежът, треперенето и студената пот - от антибиотика, който ми изписаха. Аз малко имам непоносимост към антибиотици, особено ако ги пия повече от 3-4 дни. И понеже се дразнех от симптомите, които имах се сетих да погледна листовката на лекарството. Е, след това всичко ми се изясни! :balk_132: Веднага спрях приема и още на другия ден се чувствах по-добре - вече нямаше световътреж, сърцебиене и потене. От него ден насам единственото неразположение, което чувствам е сърбежа на раничките! :wink: Вече съм си както преди, все едно нищо не се е случвало! Така вече се харесвам! :dance2: Успех на всички във възстановяването желая  :goodluck: и да четете листовките на всичко, което приемате! :bighug:
Отнасяй се с околните така, както искаш те да се отнасят с теб!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #294 -: Октомври 13, 2008, 13:36:40 pm »
просто първите дни ми трепереха краката и се чувствах слаба,не бях сигурна в силите си да излизам сама,даже си правихме майтап,че аз съм като кученце чакам стопанина да се прибере и да ме изведе на разходка.Но определено движение му е майката по-бързо е и възстановяването.
:a_dog_03:
 -много   ми е познато  -   и точно казано -след  първото лапаро   бях точно  така  - не можех да  вървя -трепереха  ми краката.
Обаче  при второто -елате ме вижте -  аз  настоявах да ме изпишат по-рано -за да не стоя   в болницата  събота и неделя    - и още  понеделник -вторник бях на работа   -чуствах с е добре  и не ми с е лежеше ,а и работата  ми  е  :balk_121: -така че  позволва .
Успех на предстоящите лапаро и само хубави новини -не е  никак страшно ,но  когато не си  го преживял изглежда плашещо!


*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #295 -: Октомври 18, 2008, 16:40:56 pm »
Здравейте, моята лапароскопия ще е след две седмици при д-р Даскалов в АГ Селена. Някой правил ли си е при него и по точно в Селена.
Много е тъжно когато виждаш как твоите мечти се сбъдват на някой друг
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #296 -: Октомври 19, 2008, 12:54:34 pm »
Да аз. На 02.10 ми беше операцията, изписа ме на следващия ден. Нищо страшно и притеснително няма. Очаквах да е по болезнено и бавно възстановяването, но не беше. Дори под лепенките не знаех къде точно са ми разрезите и ги видях на следващия ден когато ми махнаха въпросните лепенки. Разрезите са много малки и ги усетих едва когато започнаха да зарастват, щото взеха да ме сърбят :lol:. Единствената болка която усетих беше в корема като от мускулна треска - мина миза 2 дни. И в гърлото от тръбата за интубация явно и тя мина за 2-3 дни. Ако имаш други въпроси питай. И не се стряскай - всичко ще е наред, нали знаеш, че си в добри ръце.
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #297 -: Октомври 20, 2008, 01:23:30 am »
ROSLE аз съм правила при д-р ДАСКАЛОВ но не в СЕЛЕНА,а в МЕДИКУС АЛФА където работи,това е наи добрия специялист така че не се притесняваи,нищо страшно няма,много внимателен,в добри раце си,въстанових се много бързо ако искаш нещо питаи
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #298 -: Октомври 20, 2008, 18:55:05 pm »
Здравейте и от мен. Не знам до колко е по темата, но да ви разкажа на кратко за моята лапароскопия.
Декември 2007 ми правиха цветна снимка в Света София, резултат - непроходими тръби. След това, края на март 2008 ми направиха лапароскопия в Майчин дом София, д-р Филипов. Резултат - ендометриоза, непроходими тръби и куп още неща. Не искам да си спомням за лапароскопията, защото отрицателните емоции все още са прекалено силни. Първите думи на д-р Филипов са били (на мен 3 дни така и не ми каза какво ми има): кажете на жената да си осинови дете, невъзможно е да роди. След като съпругът ми му напомнил, че при нас е вторичен стерилитет, много се учудил как е възможно да имаме дете.

Сега ходя при друг лекар, един от често споменаваните във форума :D. Днес ми направи нова цветна снимка, защото каза, че според него има противоречие между предишните снимка и лапароскопия. Резултата е: напълно проходими тръби.
Да, имам миомен възел, който трябва да се махне, защото 'е на кофти място'. Да имам ендометриозно огнище, което обаче е малко и за сега няма нужда да се оперира. Да много е вероятно въпреки проходимите тръби да се наложи да правим ин витро. Но така или иначе, според мен, лапароскопията в МД беше абсолютно безхаберие и непрофесионализъм.
С всичко това исках първо да си помрънкам и второ да ви кажа, че трябва много да се внимава къде и при кого правите лапароскопия.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #299 -: Октомври 20, 2008, 20:13:27 pm »
marion и при мен се откриха странни неща.Преди 5 месеца имах проходими търби ,сега при лапароскопията се оказа ,че са непроходими и много лека форма на ендометриоза.
Засега съм на лукрил депо 3 месеца и след това ще правим инвитро
Смятам ,обаче да си направя още една цветна снимка ,защотото имам големи съмнения как тръбите ми са били проходими 5 години и за 5 месеца се оказват непроходими