0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #260 -: Септември 29, 2008, 18:19:13 pm »
Момичета да ви попитам колко време след лапарото се махат конците и задължително ли е в същата клиника да ги махат или може и другаде. Предполагам че пак се записва час и затова. Нещо вече съвсем изперквам колкото по-малко остава по-лошо става. 8O
на 5 ден махат конците в "Малинов", можеш да идеш и на друго място.
час не се записва, отиваш когато си искаш през деня, казваш че си за конците и готово
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #261 -: Септември 29, 2008, 19:25:40 pm »
Момичета някоя от вас знае ли телефона на д-р Попов от Шейново и кои дни преглежда.Предварително ви бллагодаря.
02/96 59 420 - вторник сутринта и сряда следобяд!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #262 -: Октомври 03, 2008, 12:50:34 pm »
Zdraveite,momi4eta,ot dalgo vreme 4eta foruma,no dosega ne sam pisala.Na men mi praviha laparo na 18.09-operativna v Mai4in dom Sofia,napravili sa mi rezekcia na ia4nicite,ne 4e znam to4no kakvo e-nadup4vane na ia4niite,nshto takova,imah polikistozni ia4nici.Sled laparoto dok mi kaza 4e vsi4ko e normalno,dade mi da piai dufaston ot 14 den,samo 4e niamam predstava koga shte mi doide,poneje vinagi sam bila s neredoven cikal.Ima li drugi momi4eta s takav problem,molia vi kajete mi neshto pove4e,a shto se otnasia do tezi,na koito im predstoi laparo,da znaete 4e niama nishto strashno,daje i ne boli i uspeh na vsi4ki! :) :) :)
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=mimi5][/url]
*

    смилена

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #263 -: Октомври 03, 2008, 23:01:14 pm »
При кой д-р беше? И аз имам насрочена, при д-р Филипов в Майчин дом. Как е там, мизерия ли е? Наистина ли трябва да си нося и чаршафи, аз не съм от София. И какво друго трябва да не забравя? Ти по Здравната каса ли беше и плаща ли за избор на оператор? За мен е доста 450 лв, + престой и разни консумативи..., но се чудя, ако не си платя, дали няма да попадна на специализанти?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #264 -: Октомври 03, 2008, 23:34:44 pm »
Вярно хич не е страшно. Моето лапаро мина вчера. Следобед ме вдигнаха да походя, после още веднъж и след това сама си щъках. И днес сутринта доктора каза, че мога да си отивам и ей ме на.  :D Страха май е повече от необходимото - така че не се плашете всичко ще мине.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #265 -: Октомври 03, 2008, 23:45:00 pm »
Аз съм правила лапаро там.Всичко което си чула за мизерията и чершафите е така.Лапарото се поема от касата но лекаря пак ми взе 300лв. преди две години.Нямам впредвид д-р.Филипов.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #266 -: Октомври 04, 2008, 09:51:52 am »
Здравейте, момичета!
Хайде и аз да ги кажа тези думички - мина и моето лапаро! Операцията беше на 02.10. и още на 03.10. си бях вкъщи. Имаше болка, но не и за умиране! По-кофтито е сега когато трябва много да се внимава при ходене и разни други движения. На тези, на които им предстои казвам смело: няма страшно, не си хабете нервите, защото няма смисъл! От тук нататък, както каза док гледам устремено в една посока - ин витро! Успех на всички!
Отнасяй се с околните така, както искаш те да се отнасят с теб!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #267 -: Октомври 06, 2008, 13:09:05 pm »
При кой д-р беше? И аз имам насрочена, при д-р Филипов в Майчин дом. Как е там, мизерия ли е? Наистина ли трябва да си нося и чаршафи, аз не съм от София. И какво друго трябва да не забравя? Ти по Здравната каса ли беше и плаща ли за избор на оператор? За мен е доста 450 лв, + престой и разни консумативи..., но се чудя, ако не си платя, дали няма да попадна на специализанти?
Az e pravih pri prof.Nalbanski,platih 450lv.za izbor na ekip,zashtoto i men me beshe strah da ne popadna na specializanti.Ne e 4ak tolokova goliama mizeria tam,ne e nujno da si nosish 4arshafi,tam ti davat.Personala e mnogo mil,az sam dovolna,a za dr,Filipov 4uh samo dobri otzivi tam.Jelaia ti uspeh na laparoto!
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=mimi5][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #268 -: Октомври 06, 2008, 15:22:24 pm »


Абе я кажете за това голямо внимаване с ходенето. За всичко друго не съм заритала, но да не скитосвам! :wink:? Моето лапаро също беше на 02.10. и аз на следващия си бях в къщи, но нямам спомен док. да ми е забранил да излизам. Пък днес една приятелка ми разправя 3 седмици поне да лежа - е що така. Не че ще хукна да тичам или да нося торби от пазара, но все пак - дори вървенето ли натоварва толкова? Я по опитните да кажат хич ли не бива да се върви! Щото аз смятам утре да се разходя лекичко.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #269 -: Октомври 06, 2008, 15:46:34 pm »


Абе я кажете за това голямо внимаване с ходенето. За всичко друго не съм заритала, но да не скитосвам! :wink:? Моето лапаро също беше на 02.10. и аз на следващия си бях в къщи, но нямам спомен док. да ми е забранил да излизам. Пък днес една приятелка ми разправя 3 седмици поне да лежа - е що така. Не че ще хукна да тичам или да нося торби от пазара, но все пак - дори вървенето ли натоварва толкова? Я по опитните да кажат хич ли не бива да се върви! Щото аз смятам утре да се разходя лекичко.
На мен док също не ми е забранявала разходките.И аз още от първия ден след лапарото,когато още бях в болницата непрекъснато щъках,защото не ме свърташе и никой не ми е казал да не го правя.А пък когато на следващия ден ме изписаха просто нямаше как да лежа,защото имах много домакинска работа за вършене(изключвайки вдигането на тежко).

*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #270 -: Октомври 06, 2008, 15:48:48 pm »

[/quote]

Абе я кажете за това голямо внимаване с ходенето. За всичко друго не съм заритала, но да не скитосвам! :wink:? Моето лапаро също беше на 02.10. и аз на следващия си бях в къщи, но нямам спомен док. да ми е забранил да излизам. Пък днес една приятелка ми разправя 3 седмици поне да лежа - е що така. Не че ще хукна да тичам или да нося торби от пазара, но все пак - дори вървенето ли натоварва толкова? Я по опитните да кажат хич ли не бива да се върви! Щото аз смятам утре да се разходя лекичко.
[/quote]

чак пък да лежиш 3 седмици... множко е. разхождай се толкова, колкото се чувстваш добре. ти сама ще усетиш, че не можеш да го правиш много дълго. малко по-бързо ще се изморяваш. само тежки неща не носи  :wink:
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #271 -: Октомври 06, 2008, 16:08:01 pm »
Абе заподозрях я аз, че преиграва малко :wink:
А за ходенето и аз тръгнах още първия ден. А на втория как ме завари док по стълбите с чаша кафе.... :lol:
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #272 -: Октомври 06, 2008, 16:28:13 pm »
Моята лапароскопия беше на 30.09 и на 1.11 ме изписаха. Можех да ходя с леки обтягания в областта на операцията, но предпочетох да си полежа. На следващия ден вече можех и да се навеждам по-внимателно. Наистина е важно как се чувстваш, иначе докторът даже ми каза да се раздвижвам повече.
Вчера ми махнаха металните скоби и много ме боля. Имам чувството, че от цялата операция това ми беше най-неприятното нещо.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #273 -: Октомври 06, 2008, 18:21:48 pm »
Моята лапароскопия беше на 30.09 и на 1.11 ме изписаха. Можех да ходя с леки обтягания в областта на операцията, но предпочетох да си полежа. На следващия ден вече можех и да се навеждам по-внимателно. Наистина е важно как се чувстваш, иначе докторът даже ми каза да се раздвижвам повече.
Вчера ми махнаха металните скоби и много ме боля. Имам чувството, че от цялата операция това ми беше най-неприятното нещо.
ееееее мацко и на мен лапарото ми беше на 30.09! Изписаха ме на 1.10 , на 2.10 си бях в къщи , ама се мотах цял ден ( не лежах) , а от 3-ти меря улиците  :lol: Конците ( аз не съм със скоби) ще ми ги махат утре!
аз се поправих  :wink:
« Последна редакция: Октомври 06, 2008, 18:27:08 pm от rossy * »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #274 -: Октомври 06, 2008, 18:25:06 pm »
Сладурки, как по едим месец лежите бе
Цитат
Моята лапароскопия беше на 30.09 и на 1.11 ме изписаха.
,
Цитат
и на мен лапарото ми беше на 30.09! Изписаха ме на 1.11 , на 2.11 си бях в къщи ,
:balk_21:
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #275 -: Октомври 06, 2008, 18:26:25 pm »
 :lol: :lol: :lol: олееееее ами да става въпрос за 30.09 и за 01.10  :lol: :lol:
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #276 -: Октомври 06, 2008, 22:22:47 pm »
Ох да извинявам се за грешката, че и Роси съм подвела  :oops:
 :lol: :lol: :lol:
30.09 и на 1.10 си бях вкъщи, да не подвеждаме другите момичета, на които им предстои лапаро.
Ами Роси от тук нататък все така с усмивки и само хубави новини  :D
нещо не мога да си поправя грешката в горното мнение
« Последна редакция: Октомври 06, 2008, 22:38:54 pm от Roxy »
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #277 -: Октомври 06, 2008, 22:39:03 pm »
а дано! на теб за какво ти правиха лапаро? При мен не е много розово ( че е и за втори път за последната година и нещо...) Пожелавам ти съвсем скоро да видиш онези 2 чертички , които преобръщат живота ти на 360 грдуса :wink:
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #278 -: Октомври 06, 2008, 22:45:22 pm »
При мен беше диагностична лапароскопия, но се оказа че съм имала на едната тръба някакво стеснение/доктора ми обясни, че е било нещо като пръстен, който е стеснявал тръбата/. Отстранено е и сега продължавам напред  :)
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #279 -: Октомври 06, 2008, 22:53:02 pm »
Ами ще видим, май няма да стане толкова лесно, но вяра и надежда имам. При теб нещата сега след втората операция не са ли обнадеждаващи?