0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
как си пресмятате дължината на цикъла
« -: Октомври 22, 2005, 22:00:34 pm »
въпроса ми е доста глупав, но наистина не знам как да си пресметна дължината. знам че първия ден е денят в който прокървявам, но кой е последният. ако напр. ми е дошъл следващия цикъл на 28-ия ден това какво означава - че продължителността на цикъла ми е 27 или 28 дни. и ако е 28 така не се ли брои един и същ ден 2 пъти. не знам дали има начин да си задам въпроса по-объркано и несвързано и много се надявам поне някой да го разбере и да е в състояние да ми отговори.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
как си пресмятате дължината на цикъла
« Отговор #1 -: Октомври 22, 2005, 22:06:10 pm »
Ясно си го задала. Първи ден се брои деня на кървене. Последен ден се брои предишния ден преди следващото кървене, с други думи последния чист ден. Така всеки ден се брои по 1 път.  :)

Ако ползваш календара, той автоматично ще ти смята дните.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
как си пресмятате дължината на цикъла
« Отговор #2 -: Октомври 22, 2005, 22:21:08 pm »
Мели, ми и аз да питам  :oops:
Лутеалната фаза включва ли деня на ову или не?
Т.е. ако ову-то е на 14-тия ден, а прокървяването е на 29-тия, колко дни е лутеалната фаза?

(все си мисля, че би трябвало да е 14 дни, т.е. в лутеалната фаза се брои и деня на ову-то)
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
как си пресмятате дължината на цикъла
« Отговор #3 -: Октомври 22, 2005, 22:24:58 pm »
т.е. ако ми дойде на 28 ден се смята че цикъла ми е с продължителност 27 дни
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
как си пресмятате дължината на цикъла
« Отговор #4 -: Октомври 22, 2005, 22:29:50 pm »
Цитат на: Lilly
т.е. ако ми дойде на 28 ден се смята че цикъла ми е с продължителност 27 дни

Лили, да.
как си пресмятате дължината на цикъла
« Отговор #5 -: Октомври 25, 2005, 10:29:17 am »
И аз имам въпрос , цикъла ми идва на 35 ден това значи , че са 34 , защото се брои до последния чист ...овулацията се получава , като се върна 14 дни назад, а фертилните дни са 4 около овулацията
Трябва ли да правим секс всеки ден от тези 4 или може през ден... така има ли шанс да се покрие цялото време на възможна овулация?
Може да загубиш битката , но важното е да спечелиш войната.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
как си пресмятате дължината на цикъла
« Отговор #6 -: Октомври 25, 2005, 16:44:39 pm »
Цитат на: anushka
овулацията се получава , като се върна 14 дни назад, а фертилните дни са 4 около овулацията


Анушка, при идеалния женски цикъл, наистина точно така се смята кога е овулацията. само че, практиката е показала, че при всяка жена може да има различия. аз например, дълго време си определях фертилните дни по тая схема, и чак като почнах да меря температура и да правя тестове за овулация открих, че всъщност моята лутеална фаза е 10-11 дни, а не 14 и на практика сме пропускали най-фертилните дни!
Затова ти препоръчвам да пробваш няколко цикъла с мерене на базална температура или поне с правене на тестове за овулация, за да определиш: първо, дали имаш овулация, второ, кога точно е тя, и трето: дали е постоянна във времето.

Цитат на: anushka

Трябва ли да правим секс всеки ден от тези 4 или може през ден... така има ли шанс да се покрие цялото време на възможна овулация?


по книжките съветват да се прави секс през ден, като това се счита за достатъчно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

как си пресмятате дължината на цикъла
« Отговор #7 -: Октомври 25, 2005, 16:46:56 pm »
А на мойто въпрос кой ще отговори :cry:

Цитат на: little_rabbit
и аз да питам  :oops:
Лутеалната фаза включва ли деня на ову или не?
Т.е. ако ову-то е на 14-тия ден, а прокървяването е на 29-тия, колко дни е лутеалната фаза?

(все си мисля, че би трябвало да е 14 дни, т.е. в лутеалната фаза се брои и деня на ову-то)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
как си пресмятате дължината на цикъла
« Отговор #8 -: Октомври 27, 2005, 11:51:47 am »
на твойто въпрос ще отговори д-р Стаменов :P
аз само ще отбележа, че ФФ включва деня на овулацията в бройката на лутеалната фаза.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

как си пресмятате дължината на цикъла
« Отговор #9 -: Октомври 27, 2005, 16:14:32 pm »
Цитат на: jam
на твойто въпрос ще отговори д-р Стаменов :P
аз само ще отбележа, че ФФ включва деня на овулацията в бройката на лутеалната фаза.

Джамче, не ме бъзикай, няма да виждам скоро доктора. Чак към края на годината.