0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Донорство на семенна течност
« -: Октомври 17, 2007, 05:10:53 am »
С жена ми имаме 2 деца и всичко ни е наред. Аз от самото начало настоявах да имаме повече деца, тя обаче не иска и да чуе.  За да се съгласи за второто дете трябваше да водим дълги разговори в продължение на няколко години.

Бих желал да даря семенна течност в случай че има толкова много нуждаещи се. Бихте ли дали повече информация за това къде може да се направи подобно дарение.
*
Re: Донорство на семенна течност
« Отговор #1 -: Октомври 17, 2007, 08:47:54 am »
А какво мисли за това жена Ви?
Re: Донорство на семенна течност
« Отговор #2 -: Октомври 17, 2007, 09:08:30 am »
Предполагам, че трябва да се обърнеш към клиниките по стерилитет.

lb2f
Re: Донорство на семенна течност
« Отговор #3 -: Октомври 17, 2007, 15:33:57 pm »
А какво мисли за това жена Ви?

Жена ми е категорична за едно: не би понесла още едно раждане. Иначе сме си говорили с нея за осиновяване. Но тъй като децата ни са вече сравнително поотраснали едно такова рашение би ги изненадало и опасявам се би ги стресирало.

Относно даряване на семенна течност:  не виждам в това действие никаква взаимовръзка с нея. Това би имало по-скоро  символично значение за моето семейство и би внесло повече разбирателство и хармония в нашите отношения. 
Re: Донорство на семенна течност
« Отговор #4 -: Октомври 17, 2007, 16:53:59 pm »
За този тип донорство , знам ,че има определени изисквания , възраст , здравословен статус , добри показатели на семенната течност ...

Бих желал да даря семенна течност в случай че има толкова много нуждаещи се.

Ако това е акт , от твоя страна за помощ , към хора страдащи от стерилитет ( поне аз така го разбирам ) , то поздравявам те !
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Донорство на семенна течност
« Отговор #5 -: Октомври 17, 2007, 18:25:44 pm »
На мен пък ми е странно!
Ти няма да станеш баща за 3-ти път по този начин.
И защо жената да няма връзка с това решение? 8O


Ей това пък хич не го разбирам:


 Това би имало по-скоро  символично значение за моето семейство и би внесло повече разбирателство и хармония в нашите отношения. 
« Последна редакция: Октомври 17, 2007, 18:28:09 pm от eganeva »
Re: Донорство на семенна течност
« Отговор #6 -: Октомври 17, 2007, 18:59:58 pm »
На мен пък ми е странно!
Ти няма да станеш баща за 3-ти път по този начин.
И защо жената да няма връзка с това решение? 8O


Ей това пък хич не го разбирам:


 Това би имало по-скоро  символично значение за моето семейство и би внесло повече разбирателство и хармония в нашите отношения. 


Някои постъпки са ирационални, в смисъл че човек ги прави без да съумее да им даде достатъчно добро рационално обяснение. В същото време човек може да бъде абсолютно убеден в необходимостта от извършване на едно такова действие. Затова не винаги е необходимо да има пълно разбиране. За мен лично това  има смисъл - съпоставим с въжможността да спасиш човешки живот. ( в случая става дума да спомогнеш за неговото биологично създаване).  А бащинството е социална роля.  Не е нужно да си биологичен баща, за да възпитаваш и формираш един човек. Тук става дума повече за обществена полезност. Човек трябва да помага с това, което може и с това, което има в повече. Човек трябва да раздава от себе си, а не само да получава. Добрия генетичен материал не е лична собственост на индивида. Това е част от обществото.
Същото важи и за личността.  Личността на човек не се самосъздава,  тя е продукт на  обществените взаимоотношения, възпитанието, средата, най-вече семейството.
Някои хора даряват кръв и помагат по този начин.  Аз не мога да давам кръв - понеже след това ми причернява. Мога да раздвам от личността си.  Защо да не се дарява и от най-ценното, което човек носи в себе си?

Друг е въпроса какво ще стане с генетичния материал. Ако човек се замисли по-сериозно по този въпрос, притесненията за евентуални неудобства, които неясния биологичен произход биха породили у получателя и евентуалното психическо неудобство у детето впоследствие - биха ме отказали в много по-голяма степен отколкото притеснения от рода какво би казала жена ми по въпроса.

Въпроса е етически, социален и в много по-малка степен морален.
Re: Донорство на семенна течност
« Отговор #7 -: Октомври 17, 2007, 19:13:58 pm »
 :good_post:
Приветствам такава мъжка поява във форума
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Донорство на семенна течност
« Отговор #8 -: Октомври 17, 2007, 19:52:31 pm »
Наистина с този вид донорство се занимават клиниките по стерилитет. Ако отговаряш на критериите за донор (това, че имаш собствени деца не е достатъчно :) ), то не виждам пречка да осъществиш този хуманен акт. На началната страница на този сайт има адреси на клиники, от които можеш да се възползваш и да се почувстваш полезен  :)
ПП Донорството е анонимно и за двете страни. Успех. Все пак самото ти желание е похвално :D

Re: Донорство на семенна течност
« Отговор #9 -: Октомври 17, 2007, 21:11:39 pm »
И аз те поздравявам за това ти решение да станеш донор.
*

    руслан

коментари
« Отговор #10 -: Септември 20, 2008, 12:32:01 pm »
аз лично смятам,че не е ПОДХОДЯЩТО  да се ДАРЯВА(или друго),важни неща от
организма.  ОПРАВДАНО е само за ИЗСЛЕДВАНИЯ,които са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ.
*
Re: Донорство на семенна течност
« Отговор #11 -: Септември 20, 2008, 12:48:09 pm »
 Г-н Руслан, я да ви задам един въпрос аз.
Ако Вие или Ваш близък се нуждаете от трансплантация на огран, от която зависи живот, какво ще си мислите за хората, които смятат , че не е подходящо да де дарява?
 Със сигурност това, което аз си мисля за Вас сега, но няма да го кажа.

 Жив и здрав, и Вие и Вашите близки!
*
Re: Донорство на семенна течност
« Отговор #12 -: Септември 20, 2008, 14:06:32 pm »
Г-н Руслан,уважавам вашето мнение и се надявам това да е ваше лично мнение ,че Вие не желаете да дарявате,защото ако не е така е много жалко! Ако не е имало мъже ,които да са донори ,много други нямаше да изпитат чувството да са родители.. А всеки знае че да си Баща не е достатъчно да имаш качествена сперма..