0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Кредитиране на инсеминации
« -: Октомври 16, 2007, 15:09:20 pm »
Понеже се кредитира само инвитрото, ако имаше кредитиране на инсеминациите или дарения за такива,бихте ли се възползвали? От една страна по-бързо и  лесно ще се връща кредита, от друга по-лека процедурата, освен ако категорично не е препоръчано от лекаря инвитро де. Верно че всяка от нас все някак си ще отдели 500-800 лв. но пък за някой от нас и това си е трудничко.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #1 -: Октомври 16, 2007, 15:18:49 pm »
Гласувах, защото човек не знае какво го чака. Все пак парите, които получавам   не стигат доникъде през определени месеци. :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #2 -: Октомври 16, 2007, 15:21:13 pm »
Къде тая инсеминация за 800 лв?  8O
В клиника Малинов мисля е 200 лв. (нека ме поправят момичатата, ако греша).
Малко е смешно да говориме за кредитиране при такива суми. Не казвам, че са посилни за всеки, но не вярвам някоя банка да се заинтригува от кредити за по 200 - 400 лева, колкото наистина струва инсето.

lb2f
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #3 -: Октомври 16, 2007, 15:30:16 pm »
А каква е целта на анкетата, сериозно питам, щото вече за потребителски кредити за суми до 2000-3000, че и отгоре почти никоя банка не иска сериозни обезпечения? Има някаква промяна ли? Или някаква инициатива се подема?
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #4 -: Октомври 16, 2007, 15:40:31 pm »
Джази, самата инсеминация май още е 200лв, но със следенето, пускане на естрадиол, стимулация + ако пътуваш от другия край на България - на нас под 700лв едно инсе не ни е излизало.

А каква е целта на анкетата, сериозно питам, щото вече за потребителски кредити за суми до 2000-3000, че и отгоре почти никоя банка не иска сериозни обезпечения? Има някаква промяна ли? Или някаква инициатива се подема?
Предполагам идеята е да са по някакъв начин облекчени кредитите - по-ниски лихви, по-бърза обработка.

Касиел, за съжаление не всяка от нас ще отдели 500-800лв - да е еднократно да, но май още непознавам момиче с успех от първо инсе :( А не винаги можеш да вземеш на заем или да събираш известно време за поредната процедура. Харесва ми идеята за бързи и целеви кредити.


*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #5 -: Октомври 16, 2007, 15:42:09 pm »
jazzybaby освен процедурата, като добавиш прегледи, хормони, стимулацията, прегнила, след това медикаментите и теглиш тотала стига и до 400 лв., което е непосилно да си го позволи човек няколко месеца подред, както е в моя случай. мисля, че всеки гледа от собствения си джоб, иначе си права, че инсе за 800 лв. 8O 8O, то по-добре инвитро.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #6 -: Октомври 16, 2007, 15:56:45 pm »
Ако аз искам да направя инсеминация в клиника Малинов, нали трябва и да пътувам, да спя в София ... цената дори може да надвиши 400-500 лв. Ако се използва замразен и свеж материал, както може би ще е при нас, също така се плаща допълнително за замразяването. Аз бих ползвала такъв кредит, ако има.
*
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #7 -: Октомври 16, 2007, 16:04:22 pm »
И аз бих се възползвала
Лошото е че един може и да не ни свърши работа :(
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #8 -: Октомври 16, 2007, 16:07:11 pm »
Цитат
СИБАНК съвместно с Фондация “Искам бебе” разработи проект за подкрепа и активно съдействие при решаване на проблемите с репродуктивното здраве на семействата и несемейните двойки в България. Програмата включва възможност за финансиране при изключително облекчени условия на специализирани процедури за лечение на стерилитет, на процедури за асистирана репродукция ин витро, както и на процедури по замразяване на стволови клетки от пъпната връв на бебето.
 

 
Предмет на финансиране:

    * Специализирани лечебни процедури за лечение на стерилитет
    * Процедури за асистирана репродукция "ин витро"
    * Процедури по замразяване на стволови клeтки от пъпната връв на бебето

Под специализирани лечебни процедури може ли да се включи и инсето? Ако да, то тази тема се обезсмисля.

lb2f
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #9 -: Октомври 16, 2007, 16:21:26 pm »
jazzybaby  :D,
Отговорът е да.

Касиел очевидно скучае ...

П.С. И аз си задавам въпроса на Нина, въпреки че и двете знаем отговора.
Абе с една дума Тамараааа къде си?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #10 -: Октомври 16, 2007, 16:23:23 pm »
Моля ви, не опорочавайте темата.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #11 -: Октомври 16, 2007, 16:31:40 pm »
Ми ето мен примерно.До преди 22 юни бях напълно сигурна, че съм с 2 напълно проходими тръби (след лапаро при д-р Александров, но на въпросната дата ми установиха запушени....както и да е).Със сериозен мъжки фактор сме.Нищо лично към останалите клиники, но единственото място, където бих направила инсеминация е Пловдив, при Мели и д-р Даскалов.
Цената от 400 лева не е окончателна за мен.Към нея прибавяме 100 лв бензин, към 200 за престоя в Пловдив за мен и златото, лекарства и храната-и ето ти 800 лева.Сума, която не вадим изпод дюшека.
Именно заради това аз лично не виждам какво лoшо е направила Касиел като е пуснала такава анкета.Гласувам с "ДА".
« Последна редакция: Октомври 16, 2007, 16:37:20 pm от Мимка »
*
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #12 -: Октомври 16, 2007, 16:35:23 pm »
Може и 200 лв. да е инсеминацията, ама преди нея има куп други неща които трябва да се проверят - хормони, тръби, спермограма. Аз определено бих се заинтересувала от подобен кредит, защото не самата инсеминация е скъпа, а по-скоро подготовката докато стигнеш до нея ....

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #13 -: Октомври 16, 2007, 16:42:05 pm »
Кой не би се "възползвал" от заем /кредит/ или дарениЯ, ако няма достатъчно средства да си позволи АРТ процедура? Дори без облегчени условия.
Не познавам такива хора, едва ли ще срещна и тук.
Това имах предвид.
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #14 -: Октомври 16, 2007, 16:42:35 pm »
ММЕРИ ,не скучая мила. Нека още малко мнения видим тези дни и ще ти кажа защо питам това. Очевидно има смисъл щом има такива които биха се възползвали. Аз също бих се възползвала с 2 ръце, първо защото не може да се сравни цената на инвитрото с инсето а и двете трябва да се изплащат. Бих предпочела поне няколко опита с по-безболезнения начин на изплащане. А относно потребителските кредити, тях може да ги ползваме за обзавеждане стаята на бебетата , но и те се изплащат дълго и с лишения повече.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #15 -: Октомври 16, 2007, 16:48:53 pm »
Кой не би се "възползвал" от заем /кредит/ или дарениЯ, ако няма достатъчно средства да си позволи АРТ процедура? Дори без облегчени условия.
Не познавам такива хора, едва ли ще срещна и тук.
Това имах предвид.

Доскоро и аз мислех така. После срещнах хора, които са притеснени финансово и имат нужда от АРТ, но не могат да теглят кредит (няма как да го изплащат, а банката не раздава кредити просто така и си търси покритието, колкото и социално да звучи "кредит при облекчени условия") и са достатъчно горди да не приемат дарение. И на мен ми е чудно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #16 -: Октомври 16, 2007, 16:52:26 pm »
Мимка, извинявай за въпроса, не ги разбирам много нещата с инвитрото и инсеминациите, и затова те питам, ама не се ли иска поне една проходима тръба за инсеминация? Може въпроса ми да е глупав и ме извини ако е така, защото гледам ти имаш бая мнения тука и си чела много а аз още съм начинаеща.

А да питам коя от вас става за инсеминация и би теглила кредит, като така и така взех да задавам лични въпроси. Ако прекалявам ме спрете. :oops:
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #17 -: Октомври 16, 2007, 16:56:21 pm »
Извън темата малко ще вметна че братовчетка ми се опитва от 5 месеца да вземе кредит от 3 000 лв. за кола и не й дават защото го иска с изплащане за 5 години/не може да си позволи по-големи вноски/ а другия й проблем е че е с много малка заплата. Но дори докато вярваше че ще й дадат кредит се вайкаше ще съумее ли да го изплаща после.
*
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #18 -: Октомври 16, 2007, 17:00:47 pm »
Мимка, извинявай за въпроса, не ги разбирам много нещата с инвитрото и инсеминациите, и затова те питам, ама не се ли иска поне една проходима тръба за инсеминация? Може въпроса ми да е глупав и ме извини ако е така, защото гледам ти имаш бая мнения тука и си чела много а аз още съм начинаеща.


Хехе, Касиел!Да, аз съм с 2 запушени тръби, затова казах че допреди 22 юни съм мислела да правя инсеминация, за която така или иначе щяха да отидат 800 лева.Сега няма смисъл и пристъпваме директно към ИКСИ.Говорех хипотетично. :wink:
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #19 -: Октомври 16, 2007, 17:12:52 pm »
Доскоро и аз мислех така. После срещнах хора, които са притеснени финансово и имат нужда от АРТ, но не могат да теглят кредит (няма как да го изплащат, а банката не раздава кредити просто така и си търси покритието, колкото и социално да звучи "кредит при облекчени условия") и са достатъчно горди да не приемат дарение. И на мен ми е чудно
За мен това е голямо изключение и удивление.
В този частен случай, щом не са способни и дарение да приемат не биха приели и безплатна процедура /лекарската форма на дарение/. Не остават много варианти. Трябва да им се търси доходна работа ...