0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Лаборатория" Писанец" в Пловдив
« -: Октомври 11, 2007, 16:52:33 pm »
Тази лаборатория е ужасна бременна съм в почти 5 месец миналата седмица ми се наложи да пусна изследвания-кръв и урина и ме изкараха болна от хепатит В след това ходих в Медикус алфа и там ми направиха изследване за 1час и се оказаха отрицателни изкараха ми акъла за 1час ,НИКОЙ ДА НЕ  ХОДИ ТАМ,Като се има впредвид че съм бременна инвитро ,също ми бяха  писали за урината-доста бактерии пак пуснах микробиология в медикус алфа и там ми казаха че нищо такова няма
*
Re: Лаборатория" Писанец" в Пловдив
« Отговор #1 -: Октомври 11, 2007, 17:25:24 pm »
И аз загубих двуплодна бременност в 6-та седмица благодарение на тях и грешните им резултати, така че към всички от Пловдив не ходете в Писанец
Re: Лаборатория" Писанец" в Пловдив
« Отговор #2 -: Октомври 11, 2007, 19:01:58 pm »
И при мен ситуацията е подобна-правих изсл.в Писенец и резултатите отчайващи-тромбоцитите под норма,а аз бременна в 6мес.Искаха да ме вкарат в болница,повторих резултатите в Боди мед,после в Торакс и всичко си беше наред,просто в Писанец имаше грешка.
*
Re: Лаборатория" Писанец" в Пловдив
« Отговор #3 -: Октомври 11, 2007, 19:58:54 pm »
А моите изследвания там са винаги перфектни...почвам да се плаша май нещо.... :?
« Последна редакция: Октомври 11, 2007, 21:02:06 pm от Мимка »
*
Re: Лаборатория" Писанец" в Пловдив
« Отговор #4 -: Октомври 11, 2007, 20:25:19 pm »
А моите изследвания там са винаги перфекни...почвам да се плаша май нещо.... :?
и аз така

*
Re: Лаборатория" Писанец" в Пловдив
« Отговор #5 -: Октомври 11, 2007, 20:47:41 pm »
Аз също
*
Re: Лаборатория" Писанец" в Пловдив
« Отговор #6 -: Октомври 12, 2007, 00:08:16 am »
НИКОЙ ДА НЕ  ХОДИ ТАМ

не искам да плаша никой, но ето какво се случи с мен във въпросната лаборатория: десет дни след ембриотрансвера направих уринен тест и той положителен, на 14-ти решавам да пусна кръвен в Писанец и-оооо ЧХГ-46.000, това НЕ БЕШЕ ВЪЗМОЖНО! Притесних се много. Разговарях с клиниката в която ми правиха инвитрото и те казват-как така, ние не сме ти върнали 10 ембриона. На 17-ти ден отново повтарям теста, но в Хронолаб и ЧХГ-5269.04, което си беше напълно нормално за двте ембриончета, които се бяха инплантирали и дните.
Re: Лаборатория" Писанец" в Пловдив
« Отговор #7 -: Октомври 12, 2007, 13:09:31 pm »
Прочетете тук: http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=150517.20
Има доста "положителни мнения" за въпросната лаборатория и "великата" д-р Писанец.
Да вмъкна също, че и аз съм много разочарована от лабораторията, ако изобщо може да се нарече.
« Последна редакция: Октомври 12, 2007, 13:19:39 pm от Zvezdichka »
Re: Лаборатория" Писанец" в Пловдив
« Отговор #8 -: Октомври 13, 2007, 13:22:38 pm »
Аз също си изпатих от тази лаборатория и вече не ходия там. Изкараха ми пролактина 4 пъти над нормата ,на следващият дет повторих изследванията в Хронолаб и всичко беше ок. А на сестра ми детенцето което е на годинка и половина го изкараха с нисък хемоглобин ,след повторно изследване в друго лаборатория се оказа че всичко е наред.
*
Re: Лаборатория" Писанец" в Пловдив
« Отговор #9 -: Октомври 13, 2007, 20:38:27 pm »
Да се впиШа и аz в списъка на недоволните. Иzкараха ми хламидии и zавиШени антифосфолипидни антитела. И понеже не живея в България, ми струваШе около 100 ?, zа да раzбера, че и двата им реzултата не са били верни. Повторих ги по два пъти в две раzлични лаборатории и в двете тестовете бяха отр. За хламидиите си направих освен това тест с вагинален секрет, който съЩо беШе отр.  8O 8O
*
Re: Лаборатория" Писанец" в Пловдив
« Отговор #10 -: Октомври 16, 2007, 16:32:08 pm »
И аз да докладвам. Преди години там ми изкараха, че яйчниците не работят нормално, а на ниво надбъбречна жлеза. След повторни изследвания в друга лаборатория всичко беше ок.
*
Re: Лаборатория" Писанец" в Пловдив
« Отговор #11 -: Октомври 16, 2007, 17:49:55 pm »
До тук чувам само мнение на момичета, чиито излседвания там са им изкарали 1001 болести.А има ли такива, на които излседваният там са перфектни, а всъщност се е оказало, че не са добри?Както казах аз често съм си изследвала там нивата на хормоните и винаги са били идеални.Затова питам.
Re: Лаборатория" Писанец" в Пловдив
« Отговор #12 -: Октомври 16, 2007, 21:50:24 pm »
При мен ЛХ винаги е бил на горна граница. Аз съм с поликистоза.  Изследвала съм го поне 5 пъти в други две лаборатории. Когато си пуснах изследване на хормоните в Писанец, ЛХ-то беше идеално.
Re: Лаборатория" Писанец" в Пловдив
« Отговор #13 -: Октомври 17, 2007, 08:56:26 am »
Момичета и аз започвам да се плаша...Пътувам всеки месец до пловдив за да си изследвам хормоните в тази лаборатория и аз и лекаря ми се доверяваме на резултатите им, ако наистина не са вярни :( :( :(Аз до колкото зная имат няколко лаборатории,аз ходя на централната им,мисля че е на родопи 2(до военна болниця),за нея ли става въпрос?

*
Re: Лаборатория" Писанец" в Пловдив
« Отговор #14 -: Октомври 17, 2007, 10:08:56 am »
И аz на нея ХОДЕХ, но да ти кажа честно си мисля, че и на другите реzултатите Ще са еднакво неверни. Те работят с едни и съЩи реактиви.
Re: Лаборатория" Писанец" в Пловдив
« Отговор #15 -: Октомври 17, 2007, 14:29:22 pm »
Правила съм хормони в Писанец до военна болница.
Първият път ЛХ и ФСХ бяха доста високи, при положение, че в други лаборатории преди това са ми били в граници.
Следващият месец отново ги изследвах в Писанец и вече бяха със стойности, които винаги съм имала. Но не мога да твърдя, че първият път са ми ги сгрешили, все пак това са променливи величини, има много фактори, заради които някой месец нивата на хормоните да не са обичайните, които си имате.Всъщност веднъж от изследванията ми в Хронолаб ФСХ беше под долна граница, излиза че трябва и тях да обвиня в некоректни резултати.


Ха сега, по-добре да спрем да хулим Писанец и да видим, ОТ КОЯ ЛАБОРАТОРИЯ НЯМА ОПЛАКВАНИЯ, че да се ориентираме нататък  :)
« Последна редакция: Октомври 17, 2007, 14:33:10 pm от symphony* »
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Re: Лаборатория" Писанец" в Пловдив
« Отговор #16 -: Октомври 17, 2007, 15:27:29 pm »
Нямам оплаквания от Бодимед.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Лаборатория" Писанец" в Пловдив
« Отговор #17 -: Октомври 17, 2007, 21:38:01 pm »
Нямам оплаквания от Бодимед.
и какви са цените на хормоните в Бодимед???
*
Re: Лаборатория" Писанец" в Пловдив
« Отговор #18 -: Октомври 17, 2007, 21:39:48 pm »
Те работят ли с касата?
*
Re: Лаборатория" Писанец" в Пловдив
« Отговор #19 -: Октомври 17, 2007, 23:47:00 pm »
Бодимед работят с касата. Знам zаЩото съм виждала хора с направление там. АЗ не съм zдравно осигурена в България и zатова си плаЩам. Ами цените на хормон са от 12 до 16 лв. Зависи кои хормони пускаШ. Последния път платих zа Прогестерон, тестостерон, пролактин, фт3, фт4 и ДХЕА С 96 лева, като ми направи впечатление, че дхеа с беШе по скъп от другите. А после платих zа естрадиол, ЛХ и ФСХ 38 лева.