0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Стимулация за инсеминация
« -: Октомври 16, 2005, 15:47:40 pm »
От кой ден на цикъла ви правиха и с какво?
Стимулация за инсеминация
« Отговор #1 -: Октомври 16, 2005, 15:56:50 pm »
Клостилбегит 2-6 или 3-7 ден по 1 хапче (разделено на 1/2 сутрин и 1/2 вечер) и веднага след това няколко инжекции с гонадотропини в 2 или 3 последователни дни (Фостимон или Меногон или и двете). Веднъж имах два фоликула, останалите пъти - по един.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Стимулация за инсеминация
« Отговор #2 -: Октомври 16, 2005, 16:24:41 pm »
стимулациите за инсеминация обикновено започват с Кломифен цитрат (търговско название Кломид, Серофен, Клостилбегит).
дозата се определя от лекаря индивидуално, най-малката е 50 мг дневно, най-много се допуска по 200 мг дневно.
приема се в продължение на 5 дни, има различни схеми на започване, определят се отново индивидуално - 1-5, 2-6, 3-7, 4-8, 5-9 ден.

при неуспех в продължение на 2-3-4 стимулирани с Кломифен цитрат инсеминации, се преминава към стимулация с ФСХ - уринарни или рекомбинантни препарати. там схемите са безкрайно разнообразни според пациентката и реакцията й.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Стимулация за инсеминация
« Отговор #3 -: Октомври 16, 2005, 16:29:54 pm »
Ако лекарят ме вика на 13-я ден, това какво означава?
Стимулация за инсеминация
« Отговор #4 -: Октомври 16, 2005, 16:34:02 pm »
Че няма да има стимулация, Лали.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Стимулация за инсеминация
« Отговор #5 -: Октомври 16, 2005, 16:38:14 pm »
Да, ама ние обсъждахме стимулация!??!?
Значи се е объркал?!??!?
Стимулация за инсеминация
« Отговор #6 -: Октомври 16, 2005, 16:39:15 pm »
Лалинка, не съм чувала за стимулация, която да започва на 13-тия ден.
С какво ти каза, че ще те стимулира?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Стимулация за инсеминация
« Отговор #7 -: Октомври 16, 2005, 16:44:07 pm »
И аз. :evil:
Аз казах, че се притеснявам от страничните ефекти на стимулацията  и той каза, че ще ми направи лека стимулация, която правела 3-4 фоликула.
И аз казах - добре, щом ще е лека.
 :roll:  :?:  :roll:  :?:  :roll:  :?:
И той ме пита вторник или сряда предпочитам?
Ако е за този вторник, тогава ще ми е 5-ти ден.
Има ли стимулация от 5 или 6 ден?
Стимулация за инсеминация
« Отговор #8 -: Октомври 16, 2005, 17:43:45 pm »
Лалинка, може и от 5 ден да започне стимулацията.
Не се тревожи излишно, изчакай до тогава.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Стимулация за инсеминация
« Отговор #9 -: Октомври 16, 2005, 17:58:55 pm »
абе да не би да става дума за бодване на 1-2 инжекции ФСХ малко преди овулацията?
и аз не бех чувала за такава стимулация, ама прочети в темата на Фрешо, там коментираха, че в клиниката на Щерев прилагат подобен подход...

изобщо душа, ти сливи ли имаш в устата си кога ходиш на лекар? :)
питай бе, човека отговаря...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Стимулация за инсеминация
« Отговор #10 -: Октомври 16, 2005, 17:59:51 pm »
Ама как да не се тревожа?!?!?
Той ми е записал час за 13-я ден?!?!
Аз тогава не обърнах внимание :roll:
Ами понякога дори овулацията ми е на 12-я ден!
Както и да е, ще се обадя в понеделник по телефона да питам.
*
Стимулация за инсеминация
« Отговор #11 -: Октомври 17, 2005, 08:37:04 am »
Мен ме стимулираха със серофен по 1/2 таблетка на ден от 3-7 ден. При това положение първият ми преглед след стимулацията е на 10 ден. С това стимулиране правех по 2-3 /а последния път 4/ фоликула. Каква полза, успех нямаше...  :( Вече ще го карам без стимулации.
Лали, ако лекарят те вика направо на 13 ден ще си без стимулация или с някаква, която на мен не ми е известна. 8O
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin