0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Здравейте момичета,
имам въпрос,който ще внесе/надявам се/ по-голяма светлина в Ин Витро успеваемостта.
Въпросът ми е:Каква е причината за неуспешна Ин Витро процедура при условието,че на 12 ден от трансфера В НСG кръвни изследвания показват ранна бременност /показателите са в средата на минимума и положителния резултат! /,което респективно означава,че има имплантация...на...13 ден /малко рано за такъв тест/отрицателен Уринарен тест...и накрая..на 15 ден отрицателен В НCG резултат..спадане на показателите. :cry:
Много тъжно!
Бих искала да разбера повече за тези последствия.Защо се случват тези неща?Да намеря правилния отговор.
Благодаря на всички,които ще имат отношение към този въпрос.
Пожелавам успех на всяко едно момиче!
Бог да ви благослови!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
In Vitro - инплантиране -причини и последствия?
« Отговор #1 -: Октомври 14, 2005, 15:47:06 pm »
Мила Лита, ако някой успее да отговори на този твой въпрос сигурно вече е спечелил Нобелова награда по медицина за това. При една голяма част от ин витро циклите се получава така, че има положителен кръвен тест, но стойностите след това бързао падат - в някои от случаите се вижда на ултразвук плоден сак, в други не. При мен това се получи два пъти - ниско ЧХГ и в двата случая, а при първия дори се видяха два плодни сака. Явно въпросното ембрионче не е имало потенциала да се развие и да продължи. Това се случва доста често и при естественото забременяване, но остава незабелязано от жените, освен ако момичетата се следят изкъсо като нас - ранни тестове, кръвни тестове. Най-често причините са в самите ембриони. Има и други причини като антитела, хормонални причини, инфекции, но доколкото съм чела това е по-рядко. Ще се надявам и другите момичета да споделят защото тази тема много ме вълнува!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
In Vitro - инплантиране -причини и последствия?
« Отговор #2 -: Октомври 14, 2005, 17:12:25 pm »
Благодаря за отговора Sygnus,
аз междувременно се разрових в клуба "Проблемно забременяване" и прочетох доста информация.За съжаление този лош резултат е много често срещан в хода на процедурата.Съжалявам,че и на теб се е случило,наистина болката е голяма.
Необходимо ли е да се правят допълнителни изследвания,за да се изяснят възможни причини?
Истината е,че при мен върнаха 3 ембриона,които бяха с много висок показател.И 3-те бяха в различен стадии на деление и докато ги трансферираха се разделиха  още 2-пъти!
Искам все пак да насъча всички момичета ,да не се отказват!
Вярвайте много ми е трудно в този момент  да ви пиша това,защото много ме боли.
Но няма да се откажа!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Anonymous

In Vitro - инплантиране -причини и последствия?
« Отговор #3 -: Октомври 16, 2005, 21:43:41 pm »
Има нещо, което май не е ясно на никого във връзка с последващия имплантирането етап. След дълго чудене аз си изградих собствена теория : интензивно обгрижвана, яйцеклетката се развива, чрез явно насилие /дупчене за икси или микс със сперматозоиди/ се получава и се разива ембрион /по-вероятно с грешен генетичен код или с нещо друго грешно в него, защото процедурата се отдалечава на светлинни години от естественото оплождане/, сетне - делейки се, се имплантира в суперподготвената лигавица, нон стоп се поддържа с ударни медикаменти - прегнил например. Сякаш, както много образно се изрази Литъл Рабит, се шофира на първа скорост при непрекъснато дърпане на ръчната спирачка. Две седмици по-късно започват да се изграждат клетките, които дават зачатъци на органите и именно тогава се изхвърля, защото това би трябвало да е най-късния етап да се включи самозащитата на един добре работещ организъм...Не по-рано, защото се касае само за вълнообразно делене на клетки, за простото създаване на множество клетки, от които едва след двадесетина дена ще започне строежа на отделните органи - сърце, кожа и т.н..... Именно ниското ЧХГ е може би най-верният показател за фаталния край. Като четох един американски сайт, препоръчан ми от Сигнус - "Бета...", установих, че при ниски стойности на този хормон 15-дн.след предполагаемото оплождане /например "25-30-40"/, ужким пак е жента в нормата "бременност", но докторите много се угрижват и хич не дават надежди за развитието на бременността.
Питам ви, знаете ли дали в 30те процента успеваемост при ин витро се включват и тези като нас - установено имплантиране и нататък ...нищо. Щото аз май мисля, че точно така става и аз + Сигнус + ти сме "дали" общо пет пъти плюсчета в графите "успеваемост".    
Наталия е.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
In Vitro - инплантиране -причини и последствия?
« Отговор #4 -: Октомври 16, 2005, 22:20:24 pm »
ох, Наталия, много логично ми звучат твоите разсъждения, знам го и това за ниското ЧХГ, ама спомни си heaterbg от клуба в дир.бг - на 16-тия ден след трансфера имаше ЧХГ едва 30 и нещо... бях сигурна, че няма да се закрепи, а май всичко върви успешно.
да се чудиш и да се маеш...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
In Vitro - инплантиране -причини и последствия?
« Отговор #5 -: Октомври 16, 2005, 22:35:22 pm »
Божа работа.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Anonymous

In Vitro - инплантиране -причини и последствия?
« Отговор #6 -: Октомври 16, 2005, 22:42:52 pm »
Наталия е.
Джам, именно заради такива изключения нормата е минимум "5".
Ти впрочем знаеш за стотиците случаи "Мерих с уринен тест и втората чертичка беше много бледа /тоест концентнрацията е била под 25, колкото отчита този тест/, на следващия ден, като се събудих, пак мерих и двете чертички вече излязоха"...значи има ясно изразена динамика. Аз говоря за такива ин витро случаи, при които пак има динамика, но мижава така да се каже или жената не успява да издаяни до втори тест, защото се прекратява брем.
In Vitro - инплантиране -причини и последствия?
« Отговор #7 -: Октомври 27, 2005, 10:30:57 am »
Здравейте
може и мен да ме сложите в кюпа с неуспешните опити Инвитро, 18 ден след трансфера чхг-то ми беше 51, доктора каза че е имало бременост, но не се знае как се развива да изчакаме една седмица и ако не ми дойде тогава ще видим. Снощи(20 ден след трансфера) обаче не издържах и си направих тест (домашен) е по отрицателен нямаше на къде да бъде. Незнам дали повече ме е яд или повече ми е тъжно , но определено не се чуствам добре. Все още не ми е дошло,но не вярвам да ми се размине . Това е просто исках да споделя с вас.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
In Vitro - инплантиране -причини и последствия?
« Отговор #8 -: Октомври 27, 2005, 11:08:18 am »
Цитат на: malinkova
Здравейте
може и мен да ме сложите в кюпа с неуспешните опити Инвитро, 18 ден след трансфера чхг-то ми беше 51, доктора каза че е имало бременост, но не се знае как се развива да изчакаме една седмица и ако не ми дойде тогава ще видим. Снощи(20 ден след трансфера) обаче не издържах и си направих тест (домашен) е по отрицателен нямаше на къде да бъде. Незнам дали повече ме е яд или повече ми е тъжно , но определено не се чуствам добре. Все още не ми е дошло,но не вярвам да ми се размине . Това е просто исках да споделя с вас.

Съжалявам за разочарованието! Може пък нещата да се обърнат в положителна посока. Все още не е загубено всичко. Стискам палци. Дано успееш!

In Vitro - инплантиране -причини и последствия?
« Отговор #9 -: Октомври 27, 2005, 14:21:09 pm »
Малинкова, много съжалявам :cry:  Това първи опит ли ти беше?

Прегръдки!
Благодаря ти, Бени!







In Vitro - инплантиране -причини и последствия?
« Отговор #10 -: Октомври 27, 2005, 14:33:12 pm »
Малинкова още е рано за уринния тест, аз на 21 ден от трансфера и ми показваше отрицателен резултат а се оказа след това че съм бременна.Само че в края на третия месец от бременноста на бебока му спраха сърдечните тонове и се наложи кюертаж но това е друга тема.При теб все още нищо не е загубено така че изчакай . Ще ти стискам палци и на ръцете и на кракато . Дано всичко да е наред.
In Vitro - инплантиране -причини и последствия?
« Отговор #11 -: Октомври 27, 2005, 16:58:54 pm »
Благодаря ви за отговорите,
да това ми е първо Инвитро,преди това имам 2 инсета, но понеже при нас мъжкият фактор е по големия проблем и за това реших да мина към Инвитро.
И на мен ми остава една малка надежда ама не знам дали да залагам на нея. Чакането е най изнервящия период от цялата процедура, а при мен стана доста дълго и вече се чудя какво да правя.
*

    GOST

ЧХГ
« Отговор #12 -: Октомври 27, 2005, 17:44:14 pm »
Jam,

на heaterbg ЧХГ-то беше 55 на 14 ден от ембриотрансфера и беше в норма.

Поздрави!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ЧХГ
« Отговор #13 -: Октомври 27, 2005, 19:10:55 pm »
Цитат на: GOST
Jam,

на heaterbg ЧХГ-то беше 55 на 14 ден от ембриотрансфера и беше в норма.

Поздрави!


Госте, благодаря за напомнянето. Все пак, искам да отбележа, че "норма" при ЧХГ-то е много разтегливо понятие. Там по-важно е да се удвоява за средно 48 часа. 55 си беше нисичко, независимо, че попадаше в реф.граници.

А ти имаш ли някакви сведения за heaterbg? Как е тя, добре ли е? Отдавна не е писала в клуба...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Anonymous

In Vitro - инплантиране -причини и последствия?
« Отговор #14 -: Октомври 28, 2005, 00:25:39 am »
Скъпа Мalinkova,
не смея да ти кажа нищо.Надявам се независимо от негативния резултат бременност да има,със сигурност няма да е прецидент в Медицината.
При мен след спирането на Утрогестана ми дойде менстр.цикъл още на другия ден.
Бог да те благослови! :rainbow:
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
In Vitro - инплантиране -причини и последствия?
« Отговор #15 -: Октомври 28, 2005, 00:29:25 am »
Гостът по-горе съм аз!
:rainbow:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
In Vitro - инплантиране -причини и последствия?
« Отговор #16 -: Октомври 28, 2005, 10:21:56 am »
Здравейте,
за съжаление днес сутринта ми доиде, но да се надяваме, че следващият ми опит ще бъде успешен.
Пожелавам успех на всички в начинанията.
In Vitro - инплантиране -причини и последствия?
« Отговор #17 -: Октомври 28, 2005, 10:55:05 am »
И на мен ми дойде след голяма закъснение.. Нали бях пуснала тема, че правих 2-ри опит. Само да ти кажа, че имах два теста на 14 и 16 ден с бледи втори чертички, но на 25 ден вече нямаше втора чертичка. И аз търся причини за неуспеха, но нямам обяснение..
In Vitro - инплантиране -причини и последствия?
« Отговор #18 -: Октомври 28, 2005, 11:31:52 am »
И аз да се включа с лошите новини..
първо ICSI неуспешно    :cry:

преди това 4 инсета със същия резултат както се сещате.

Проблема така и не е ясно какъв е.. лека астенозооспермия при мъжа ми която после си стана астенозооспермия и от инвитро преминахме на вариант ICSI/invitro за да сме сигурни че ще има оплождане.
От 19 яйцеклетки извадени 9 от 10 оплодени с ICSI и 2 от 9 с инвитро. Върнаха ми двата най-хубави бластоциста и въпреки това няма успех.. На 7 ден от трансфера получих зацапване, което премина в кървене и днес вече в същинска М.

Това е в кратце... сега стискаме зъби и продължаваме..

Желая на всички късмет от все сърце!
и аз да се отчета...
« Отговор #19 -: Октомври 28, 2005, 12:14:31 pm »
Много съжалявам за неуспеха ви момичета.Преминавам и аз през всичките тези емоции.Единственото,което ни остава да гледаме по-философски на нещата и да бъдем наистина силни.Сигурна съм,че един ден тези всички изпитания ще бъдат възнаградени с положителни резултати!