0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
От къде да започна ?
« -: Октомври 13, 2005, 12:36:28 pm »
Здравейте, момичета!
Реших, че е крайно време да започна с правенето на хорм. изследвания през този цикъл! Необходима ми е вашата помощ - на първо време с кои хормони да започна и в кои дни? Не успях да намеря точно такава информация в сайта!  :roll:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
От къде да започна ?
« Отговор #1 -: Октомври 13, 2005, 13:57:18 pm »
1. между 3-ти и 5-ти ден от началото на цикъла - LH, FSH, Estradiol
2. 7 дни след овулация - Progesteron
3. без значение в кой ден на цикъла - Prolactin, Testosteron.

Всички се поемат от здравната каса, нужно е направление от гинеколог или ендокринолог.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
От къде да започна ?
« Отговор #2 -: Октомври 13, 2005, 14:10:29 pm »
Благодаря! А за хормоните на щит.жлеза пак ли е необходимо да се ходи в определени дни? Питам, защото ми е увеличена и преди години пих L-tiroksin, но без изследвания!
*
От къде да започна ?
« Отговор #3 -: Октомври 13, 2005, 15:29:45 pm »
Цитат на: jam
1. между 3-ти и 5-ти ден от началото на цикъла - LH, FSH, Estradiol
2. 7 дни след овулация - Progesteron
3. без значение в кой ден на цикъла - Prolactin, Testosteron.

Всички се поемат от здравната каса, нужно е направление от гинеколог или ендокринолог.


Jam,това което пишеш много ме заинтригува.Специално за прогестерона,пролактина и тестост.Попринцип така ли се прави,защото ми предстои да ходя на лекар и искам да съм запозната с полужението.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
От къде да започна ?
« Отговор #4 -: Октомври 13, 2005, 16:16:28 pm »
Цитат на: sisi4
Благодаря! А за хормоните на щит.жлеза пак ли е необходимо да се ходи в определени дни? Питам, защото ми е увеличена и преди години пих L-tiroksin, но без изследвания!


щитовидните хормони могат да се правят на всеки ден от цикъла.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
От къде да започна ?
« Отговор #5 -: Октомври 13, 2005, 16:17:16 pm »
Цитат на: a_s_n
Специално за прогестерона,пролактина и тестост.Попринцип така ли се прави,защото ми предстои да ходя на лекар и искам да съм запозната с полужението.


да, така се прави по принцип. затова и съм го написала :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!