0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    did

Имам ли проблем?
« -: Октомври 13, 2005, 11:59:28 am »
Наближава поредния рожден ден, от известно време планираме свадба, започнах и за деца да се замислям....Само, че имам известни притеснения  :). Да започнем с това, че първия ми секс преди години/по- скоро последствията/ беше малко стресиращ. Същата вечер получих някакъв страхотен кръвоизлив. Беше малък кошмар, постоях си час два на тоалетната чиния докато дойде бърза помощ, дадоха ми някакви кръвоспиращи или не знам какво. Цялата история продължи 4,5 часа. На следващата вечер се повтори отново. Чесно казано толкова бях ошашавена, че не разпитвах много, казаха ми само да не се притеснявам, че е било случайно.
Това от една страна, от друга - цикъла ми винаги е бил нередовен. Идва ми на от 38 до 40 дни, така да се каже по часовник, но на толкова дни. Има и няколко месеца, обикновенно лятото - почти като по учебник - на 29-30 дни. Ходила съм през годините на гинеколог - чувала съм мнения  и "Абе не се занимавай с глупости, всеки организъм е уникален" до "Абе момиче луда ли, давай да видим какво ти има". В начлото на тази година реших да походя по лекари та да видим какво ми има и има ли ми нещо. Както казах - цикъл на толкова дни, няколко косъмчета на брадичката (2,3), за които се сещам от време на време като хвана пинсетата, косъмчета и по корема, които почнаха да растат след като трябваше да го обръсна за операция от апендисит. И почнахме :
Енокринолог - два пъти повторени хормонални изследвания /не помня какви хормони, мога да видя/ - всичко в норма. Съмнения за "малка щитовидна жлеза", трябвало пак да я гледат зимата. От това трябвало да се чувствам перманентно  уморена, да ми е суха кожата и косата - нищо от това не е така. Гинеколог- няма кисти, още хормонални изследвания - наред са, гъбична инфекция - вече излекувана. Решение -  ще ти изпишем противозачатъчни, та да се регулира цъкъла.
Та се чудя да почвам ли да ги пия? Или да му миля като решим да правим бебе?
Всякакви мнения ще са ми от полза, ако не друго поне да се успокоя малко :)
Благодаря ви, предварително!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Имам ли проблем?
« Отговор #1 -: Октомври 13, 2005, 12:30:01 pm »
на мен противозачатъчните не ми нормализираха цикъла,даже стана по-лошо-не ми дойде 7 месеца(след като ги спрях) и не знам кога изобщо щеше да ми дойде,ако не ми бяха направили лапароскопията.
<br />
*

    did

Имам ли проблем?
« Отговор #2 -: Октомври 13, 2005, 13:00:46 pm »
какво е лапароскопия и защо се прави?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Имам ли проблем?
« Отговор #3 -: Октомври 13, 2005, 13:28:57 pm »
Цитат на: did
какво е лапароскопия и защо се прави?


на мен ми я правиха ,защото съм с поликистоза.А ето какво представлява:http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=137
<br />
*

    did

Имам ли проблем?
« Отговор #4 -: Октомври 13, 2005, 13:34:25 pm »
Да, прочетох, мерси :)
ама при мен няма такова нещо, аз май за сега ще приема, че съм "странна" и няма да се занимавам повече.
Все пак, ако някой мисли, че трябва да продължа да търча по доктори .....
Имам ли проблем?
« Отговор #5 -: Октомври 13, 2005, 17:43:12 pm »
Нищо ти няма - редовен цикъл, нищо че е по-дълъг. Споко.
И моят цикъл е дълъг (34-35 дни), но съм ОК.
Недей да пиеш хапчета просто ей така - няма сми.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Имам ли проблем?
« Отговор #6 -: Ноември 05, 2005, 18:19:32 pm »
Мила,направила си куп изследвания и ето ,че всичко е в норма.Спри за малко.Успокой се!Ами явно всичко е ОК!Горе главата и спри с тези лекари.Мисли позитивно!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Имам ли проблем?
« Отговор #7 -: Ноември 05, 2005, 22:44:32 pm »
не пии противозачатъчни (или каквито и да е хормони) без доказана нужда. тия приказки "пии малко противозачатъчни, та да се регулира цъкъла" и аз съм ги слушала. сгреших че им повярвах. резултат - 10 кг нагоре (които си ми останаха и кой знае защо не мога да загубя колкото и да се опитвам) и нерегулиран цикъл. може би ти няма да качиш кг, защото сега са малко по-пречистени от времето когато аз ги пих. но всъщност никой не знае как ще ти подействат. хормоналните препарати са нож с две остриета.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    taka

Имам ли проблем?
« Отговор #8 -: Ноември 06, 2005, 19:12:58 pm »
да,не пий противозачатъчни ще ти объркат овулацията,успокой се,понякога притесненията са напразни :wink:
Имам ли проблем?
« Отговор #9 -: Ноември 06, 2005, 19:26:21 pm »
Цитат на: taka
да,не пий противозачатъчни ще ти объркат овулацията,успокой се,понякога притесненията са напразни :wink:

Ще я спрат, няма да я объркат.