0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Спермограма-лоши реzултати и инфекция
« -: Октомври 05, 2007, 11:53:01 am »
Спермограма-лоши реzултати  и инфекция

Отдавана следя форума, страшно много научих от тук и сега zа 1 път се престрашавам да zадам въпрос.
Надявам се на отговор и от Мели и други компетентни лица.

Съпругът ми има иzключително лоши реzултати от спермограма. Уточнявам, че спермограмата е направена в център по урология и андрология в чужбина. Преди спермограмата е прегледан подробно от уролог, който не е установил ниЩо обеzпокоително.

Период на въzдържание: 6 дни
Въzраст: 33г.

Концентрация
6,8 Mio/ml
20,4 -обЩо количество

Подвижност
a. бърzи, линейно подвижни: 0%
b. бавни, линейно подвижни: 1%
c. стояЩи на място, подвижни: 31%
d. неподвижни: 68%

Morphologie
normal 0%
pathologisch 100%

MAR-Test IgA 10%, IgG 20%

Микробиологията покаzва наличие на инфекция
Kultur: 10.5 (Proteus mirabilis Und E.-Coli-s.MIBI)
Хламидии, Гъбични - отрицателни

Предписан му е единствено и  само Cipro 1 A Pharma 250MG FTA 10 (Ciprofloxacin) (Прием 5 дни, 1-0-1) и след 3-4 седмици отново zа спермограма.

Въzможно ли е лошите реzултатати да са причинени от теzи инфекции и дали след иzлекуването им имаме някакъв Шанс?

Трябва ли и аz да се подложа да иzследване zа теzи инфекциии и да предпиема съЩо мерки zа лечение?

Много ви благодаря предварително
« Последна редакция: Октомври 05, 2007, 12:27:14 pm от blabla7 »
Re: Спермограма-лоши реzултати и инфекция
« Отговор #1 -: Октомври 05, 2007, 20:35:14 pm »
 Не съм компетентна, но от четене по форума, по книшки и интернет знам следното.

1.Времето на въздржане е прекалено дълго!!! 3-4 дни е нормалното
2.Направете  отново!!! и по възможност на друго място, за сравнение. (клиника по стерилитет)
3.Нека испие антибиотика и след 10 дни нека му вземат брис от уретер за антибиограма,изследване на хормони.
4.Да спира да пуши безкомпромисно!!!!
5. 3-4 седмици са много малко за нещо да се промени, на нас ни казаха че за създаване на изцяло нова сперма са нужни около 3 месеца!!! 
 За първи път ли правите спермограма?А някакви витамини, антиоксиданти не му ли изписаха?
  Не отчаявай има мъже при които параметрите на спермограмата варират нагоре надолу през различни периоди така че.....КУРАЖ !!!!!
 
Re: Спермограма-лоши реzултати и инфекция
« Отговор #2 -: Октомври 06, 2007, 11:09:58 am »
Да, това е 1та ни спермограма. Той не пуШи от 1 година вече. Преди спермограмата е прегледан от уролог доста обстойно, но не са установени никакви болести. Преди спермограмата искаха поне 5 дни въздържание.
Странно ми е, но не му е изписано абс.ниЩо освен този антибиотик.Сега се чудя, дали и аз не трябва да се лекувам от тези бактерии.
Може би Ще сменим клиниката, макар че тя е точно по урология и андрология.
Re: Спермограма-лоши реzултати и инфекция
« Отговор #3 -: Октомври 07, 2007, 13:39:20 pm »
Здравей
както вече са ти казали въздържанието е прекалено дълго.А от морфологият аизлиза че няма нормални сперматозоиди.
От инфекцията се лекуват и двамата партньори защото има опасност да си я предавате като пинг-понг.Направи свястна консултация с специалист в клиника по стерилитет,защото при такива параметри трябва да приема и витамини,може и билки ,както и бърканици от мед ,прашец и орехи за цялостното подсилване на организма.Успех ти желая