0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Странна менструална кръв
« -: Октомври 05, 2007, 11:37:45 am »
От известно време насам се съмнявам, че има нещо странно с цикъла ми. Първо, че задължително започва с едва забележимо бледорозово зацапване няколко дни преди същинския М. Определено преди не бях така. Това е може би от 1-2 години. Забелязвам промяна и в консистенцията на менструалната кръв - прекалено е гъста сякаш. Не капе, а се точи /извинете за подробността/, прилича по-скоро на слуз и превръзката ми не може да я попие... Това също датира от 1-2 години и е всеки месец едно и също.
Иначе болка по-силна не съм забелязала. Понякога дори почти липсва.
Дължината на М също не ме тревожи - 4-5 дни, както винаги.
Цикълът ми го смятам за редовен - 30-32 дни, по изключение 37-38.

Аз съм на 30 години.
Безуспешно опитваме за бебе година и половина.
Овулация съм си засичала с тестове.

Имам час за доктор за 16.10 и ще му изложа всичките си притеснения.
Докторите, които посетих до тоя момент така и не ми обърнаха никакво внимание.

Има ли някоя от вас с подобни проблеми?
*
Re: Странна менструална кръв
« Отговор #1 -: Октомври 05, 2007, 11:47:42 am »
Щом ти идва редовно и в еднакъв обем, не се тревожи. Хормони са-на 18 години са едни, на 30 други. Разбира се, попитай и лекаря си за това.
Alexandra
*
Re: Странна менструална кръв
« Отговор #2 -: Октомври 05, 2007, 15:08:20 pm »
Да разбирам ли, че от всички, прочели темата ми, няма никой с подобни проблеми???
Това малко ме притеснява...  :(
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Странна менструална кръв
« Отговор #3 -: Октомври 05, 2007, 15:20:02 pm »
Да разбирам ли, че от всички, прочели темата ми, няма никой с подобни проблеми???
Това малко ме притеснява...  :(
Дори и така да е това не означава, че на теб нещо ти има. Всеки организъм е различен. Говори с лекаря си най-добре.
Re: Странна менструална кръв
« Отговор #4 -: Октомври 05, 2007, 20:05:59 pm »
Мила ,не мисля че е нещо страшно ,но най добър отговор би ти дал доки.Успех .Всичко ще е наред.
*

    Sof

  • ****
  • 1084
  • Непоправим ОПТИМИСТ!
Re: Странна менструална кръв
« Отговор #5 -: Октомври 05, 2007, 21:36:42 pm »
Да разбирам ли, че от всички, прочели темата ми, няма никой с подобни проблеми???
Това малко ме притеснява...  :(
Вени, не се притеснявай! Всяка жена е различна, също така и цикъла й! Това, че тук няма момиче в положение като твоето, не означава, че изобщо никъде по света не живее жена с подобен или същия цикъл!

Когато животът ти поднесе лимони, поръчай си текила и сол и ми се обади!
Re: Странна менструална кръв
« Отговор #6 -: Декември 27, 2007, 11:39:21 am »
Здравей Вени,

и аз от известно време имам същият проблем - два-три дни преди М. имам странно неменструално течение. И смятам следващата седмица да посетя гинеколога си.
Не върви след мен,защото може да не те водя.Не върви пред мен защото може да не те последвам.Върви до мен и ми бъди приятел!
Re: Странна менструална кръв
« Отговор #7 -: Декември 27, 2007, 13:02:48 pm »
Здравей Вени,

и аз от известно време имам същият проблем - два-три дни преди М. имам странно неменструално течение. И смятам следващата седмица да посетя гинеколога си.

здравей малката;),ако говориш за зацапване преди цикъл..аз имам такова и на мен ми казаха,че може да е от нисък прогестерон(засега изследванията го доказват,но още не е категорично),разбира се това не означава,че и при теб е от същото :wink:!другата седмица като идеш при док го разпитай хубаво и му кажи за всичко което те притеснява!!! :goodluck:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: Странна менструална кръв
« Отговор #8 -: Декември 27, 2007, 13:07:32 pm »
Вени,настоявай пред лекаря си да изследва хормони.Ако причината е в тях проблема може би е решим.
*
Re: Странна менструална кръв
« Отговор #9 -: Декември 27, 2007, 13:43:29 pm »
Здравейте!
Понеже видях темата да споделя и аз.На мен също от няколко месеца ден-два преди цикъла ми се получава едно кафеникаво зацапване.Но този месец ми закъсня 3 дни и после потече една почти черна гъста кръв с някакви парченца/като месо/.Извинете ме,но се опитвам да го опиша по-добре.Започвам да се чудя дали не е било бременност и ако знае някой нещо по въпроса нека пише.Трети ден съм с адски болки в кръста и ниско долу/до сега не се е случвало/ :oops:
*
Re: Странна менструална кръв
« Отговор #10 -: Декември 27, 2007, 15:21:35 pm »
veni и аз бях като теб,но от известно време нещата се промениха но май към по лошо.Когато казвам на докторите какво ми е, те изобщо не обръщат внимание,за тях май най-важното е да има цикъл. :(
*
Re: Странна менструална кръв
« Отговор #11 -: Декември 29, 2007, 03:28:22 am »
Здравей Вени, аз имах нещо подобно преди около 2 години. Не си спомням дали зацапването ставаше няколко дни преди цикъла ми или просто случайни дни. Отидох на лекар, който ме прати на кръвни изследвания. Диагнозата му беше че имам недостатъчност на някакъв хормон. Предписа ми хапчета(не помния името им)и също ми каза да пия някъкъв вид противозачатъчни в продължение на 6 месеца(пих ги само 2 или 3, защото не си падам по химии). Оправих се и от тогава не съм имала нередовен цикъл или други проблеми.
Що се отнася до това което описваш за гъстотата на кръвта, на мен понякога ми се случва - обясниха ми че в тази кръв се съдржа плацентата или нещо подобно(не съм 100% сигурна)и затова е така. Аз си мислех че самата кръв е започнала са се съсирва (на мен точно като някакви съсиреци ми изглеждаха върху превръзката). Не знам кое е от 2те или е съвсем друго. Посъветваха ме да ползвам повече превръзки отколкото тампони (по това време ползвах предимно тампони) и аз послушах съвета. Скоро не съм забелязвала такива неща.
Съвета ми е иди все пак се консултирай с лекар, за да се успокоиш.

Mary

Never say "Never"