0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

спермограма
« -: Октомври 04, 2007, 15:56:28 pm »
Искам да помоля за помощ.С съпругата ми се опитваме да имаме дете от известно време,и не става.Направих си спермограма коиато се оказа лоша.Докторката е написала средна степен на олигоспермия.Сега си пуснах други изследвания в друга лабораториа,но сигурно резултатите ше са съшите.Спермата трудно се втечнява даже и те не знаят на кой час.Искам някой да ми каже ако наистина болеста е тази некува ли се,и какъв е начина.Не искам да си мисля че е нелечимо защото.....Благодаря ви предварително!
*
Re: спермограма
« Отговор #1 -: Октомври 04, 2007, 16:22:37 pm »
Напиши тук какви са резултатите от спермограмата
Добре е спермограмата да е направена в клиника по стерилитет, за повече достоверност.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
Re: спермограма
« Отговор #2 -: Октомври 05, 2007, 11:01:55 am »
Задължително спермограма в клиника по стерилитет и после консултация с андролог за изясняване на причините за лошите резултати.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: спермограма
« Отговор #3 -: Октомври 07, 2007, 09:57:40 am »
Здравейте
Искам да кажа на всички които са се отчаяли както бях се отчаял аз до преди 10 дена .
Моята спермограма беше доста лоша - Астенозооспермия и бяхме се насочили към инсеминация със съпругата ми дори това трябваше да е тези дни но след като си направи цветна снимка и още на първата седмица видяхме двете чертички.
Не мога да опиша какво е чувството .
Пожелавам на всички да го преживеят и бог да е с нас.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: спермограма
« Отговор #4 -: Октомври 07, 2007, 10:21:46 am »
как още на първата седмица- седмицата след ЦС ли?  8O
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: спермограма
« Отговор #5 -: Октомври 07, 2007, 16:40:55 pm »
Здравейте
Искам да кажа на всички които са се отчаяли както бях се отчаял аз до преди 10 дена .
Моята спермограма беше доста лоша - Астенозооспермия и бяхме се насочили към инсеминация със съпругата ми дори това трябваше да е тези дни но след като си направи цветна снимка и още на първата седмица видяхме двете чертички.
Не мога да опиша какво е чувството .
Пожелавам на всички да го преживеят и бог да е с нас.
Здравейте.Много Ви моля да ми напишете пихте ли нещо за подобряване на спермограмата?Или прилагахте ли някакво лечение -защото и моята половинка е със АСТЕНЗООСПЕРМИЯ а вече 6 години правим опити но безуспешно.Имаме също така и една безуспешна Икси процедура.Ако нещо сте прилагали като опити или лечение много Ви моля да ни напишете тук.Все пак на всички ще ни бъде полезно.Благодаря Ви предварително.
Re: спермограма
« Отговор #6 -: Октомври 09, 2007, 08:28:37 am »
Да прилагах лечение около 2 години с витамини (всякакви) и аз не им знам бройката, Л-Карнитин , Трибестан и др.
После разни отвари от бабини зъби и магарешки бодил, после Провирон по 3 пъти на ден 3 месеца - без никакъв ефект нито от Провирона нито от витамините това го установихме с контролни спермограми.
След това бяхме решили да правим Инсеминация заради която направихме цветна снимка и аз си самоназначих :) Прегнил - веднъж седмично 1500 единици .
Едва ли е подействал за 1 седмица този Прегнил по скоро го отдавам успеха на Цветната снимка.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: спермограма
« Отговор #7 -: Октомври 09, 2007, 08:39:47 am »
по правило ЦС се прави до 10- 11 ден от последния МЦ, след това има вероятност жената да овулира и да се облъчи потенциалния зародиш, за това попитах
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: спермограма
« Отговор #8 -: Октомври 09, 2007, 09:23:40 am »
Здравейте
Искам да ви опиша по подробно относно ЦС
Ние я направихме на 4.09. на 25. 08. и беше цикъла след това и кървеше около 6 дена и някъде към 10.09. започнахме да пробваме и след тази дата е забременяла.
Възможно ли е да е нещо увреден плода ?
*
Re: спермограма
« Отговор #9 -: Октомври 09, 2007, 09:58:55 am »
Да прилагах лечение около 2 години с витамини (всякакви) и аз не им знам бройката, Л-Карнитин , Трибестан и др.
После разни отвари от бабини зъби и магарешки бодил, после Провирон по 3 пъти на ден 3 месеца - без никакъв ефект нито от Провирона нито от витамините това го установихме с контролни спермограми.
След това бяхме решили да правим Инсеминация заради която направихме цветна снимка и аз си самоназначих :) Прегнил - веднъж седмично 1500 единици .
Едва ли е подействал за 1 седмица този Прегнил по скоро го отдавам успеха на Цветната снимка.
Здравейте.Много Ви благодаря за отговора но едва ли успеха е от цветната снимка по скоро от Прегнила.Сигурно и момичетата от форума ще се съгласят с мен-защото много от нас след цветна снимка сме се надявали че ще се получи но до сега може би Вие сте първият който се е похвалил с този резултат.При наличие на мъжки фактор/с проблемна спермограма-Астенозооспермия/едва ли е повлияла ЦС.Искам все пак да Ви попитам как така Вие сами си назначихте Прегнил без лекарско предписание?Много смело от Ваша страна/Поздравления/.След Прегнила правихте ли си спермограма?И още нещо бихте ли написали спермограмата с диагноза Астенозооспермия за да я видим преди това и след лечение какви са резултатите?Много станаха питанките но нали затова е този форум да обменим инфо.Благодаря Ви много.Пожелавам Ви успех на Вас и Вашата половинка.
« Последна редакция: Октомври 09, 2007, 10:08:01 am от diksa »
*
Re: спермограма
« Отговор #10 -: Октомври 09, 2007, 10:04:50 am »
Здравейте
Искам да ви опиша по подробно относно ЦС
Ние я направихме на 4.09. на 25. 08. и беше цикъла след това и кървеше около 6 дена и някъде към 10.09. започнахме да пробваме и след тази дата е забременяла.
Възможно ли е да е нещо увреден плода ?
Добре е да се отиде на консултация с акушер-гинеколог все пак.Така никой не може да Ви каже.Успех.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: спермограма
« Отговор #11 -: Октомври 09, 2007, 12:40:48 pm »
ама чакай сега- виж какво си написал /май си мъж доколкото разбирам/

... но след като си направи цветна снимка и още на първата седмица видяхме двете чертички.

а сега от обяснението разбирам, че по-късно сте разбрали че е забременяла, или така излиза по моите сметки де
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: спермограма
« Отговор #12 -: Октомври 09, 2007, 22:41:53 pm »
Aми имам пред вид една седмица от 4.10 до 10.10 защото тогава предполагам е станало понеже около тогава е датата когато е била в овулация .
Re: спермограма
« Отговор #13 -: Октомври 10, 2007, 14:21:03 pm »
Аз пък си мисля, че е повлияло лечението. Ние имахме доста по-тежка диагноза-всички видове спермии. Но след прием на витамини, хормони и билки има доста голямо подобрение, така че не мисля, че е повлияла само цветната снимка.
Re: спермограма
« Отговор #14 -: Октомври 10, 2007, 19:24:49 pm »
Възможно е и лечението  да е оказало влияние не отричам , но на контролните спермограми нямаше никакво подобрение .
*
Re: спермограма
« Отговор #15 -: Октомври 11, 2007, 09:30:02 am »
Виждам, че тук успявате да хвърлите малко светлина върху резултатите от спермограмите. Ще напиша резултатите от последната на мъжа ми и ви моля за разяснение. Двама лекари са му казали съвсем различни неща. Едните са му казали, че проблемът е голям, а другият е казал, че преувеличават.
Така че, моля някой да ме осветли, иска ми се да чуя и трето мнение.

Еякулат количество - 6 мл
Брой на 1 мл - 18 млн.
Блом: живи спермии - 55 %
            мъртви - 45 %
Реакция Ph - 8
Подвижност:
нормокинеза - 50 %
хипокинеза  - 10 %
акинеза     - 40 %

Морфология:
нормални форми - 50 %
дегенеративни  - 50 %

Заключение: не съм сигурна за изписването, но го пиша както го разчитам
            "олиго астено терато некроспермия ІІ степен"

Предварително благодаря!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: спермограма
« Отговор #16 -: Октомври 11, 2007, 09:39:07 am »
къде е правена тази спермограма?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: спермограма
« Отговор #17 -: Октомври 11, 2007, 09:49:00 am »
Две бележки са, на тази за спермограмата не пише име, а само Цито-имунологична лаборатория и изпращащия лекар - д-р Янакиева. Това е в София, на бул.Мария Луиза.
Втората е от микробиологично изследване - има печат МДЛ-Банов ООД,д-р Емилия Йонкова,микробиолог и пише, че микрофлората е нормална.
Re: спермограма
« Отговор #18 -: Октомври 12, 2007, 10:41:42 am »
Ами за съжаление не съм правил след Прегнила друга спермограма и не знам дали има подобрение .
Общо съм си сложил 2 Прегнила от по 1500 единици - сам защото намерих от форума основно информация за неговото действие и реших че няма какво да губя.
Re: спермограма
« Отговор #19 -: Октомври 12, 2007, 22:18:46 pm »
Виждам, че тук успявате да хвърлите малко светлина върху резултатите от спермограмите. Ще напиша резултатите от последната на мъжа ми и ви моля за разяснение. Двама лекари са му казали съвсем различни неща. Едните са му казали, че проблемът е голям, а другият е казал, че преувеличават.
Така че, моля някой да ме осветли, иска ми се да чуя и трето мнение.

Еякулат количество - 6 мл
Брой на 1 мл - 18 млн.
Блом: живи спермии - 55 %
            мъртви - 45 %
Реакция Ph - 8
Подвижност:
нормокинеза - 50 %
хипокинеза  - 10 %
акинеза     - 40 %

Морфология:
нормални форми - 50 %
дегенеративни  - 50 %

Заключение: не съм сигурна за изписването, но го пиша както го разчитам
            "олиго астено терато некроспермия ІІ степен"

Предварително благодаря!

Направете си Втора спермограма за София- в клиниката на Щерев, Владимивор или Стаменов. Тази морфология не е по Крюгер явно щото там няма такива показатели. Иначе бройката е малко.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]