0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    did

nastinala bremenna
« -: Октомври 11, 2005, 18:46:49 pm »
Здравейте!
Моля ви кажете ми - настинала съм ужасно много-носът ми е запушен-гърлото ме боли.Бременна съм в петия месец-мога ли да ползвам капки за нос , вредни ли са-опитах всякаква народна медицина за носа, но не помага.Помогнете ми ако можете
Благодаря
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
nastinala bremenna
« Отговор #1 -: Октомври 11, 2005, 19:36:08 pm »
Използва ли солена вода? Помага.
Иначе за ксилометазолина знам, че е противопоказен.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
nastinala bremenna
« Отговор #2 -: Октомври 11, 2005, 19:43:51 pm »
а сок от лук :?:-за носа
<br />
nastinala bremenna
« Отговор #3 -: Октомври 11, 2005, 20:47:38 pm »
Или сок от ябълка - по-малко неприятен е.
*
nastinala bremenna
« Отговор #4 -: Октомври 11, 2005, 21:40:28 pm »
Осцилококцинум (дано не обърках името).Хомеопатични са и ми помагаха през цялата бременност.А за гърлото-Хомеожен-също хомеопатични на същата фирма.Бързо оздравяване ти желая  :wink:
*

    did

nastinala bremenna
« Отговор #5 -: Октомври 12, 2005, 20:02:25 pm »
благодаря
nastinala bremenna
« Отговор #6 -: Октомври 18, 2005, 09:38:32 am »
А има ли хомеопатични капки за нос?
nastinala bremenna
« Отговор #7 -: Октомври 18, 2005, 10:47:35 am »
вземаш ампула витамин Ц и с капкомер капеш в носа.след най-много два дена пресица хремата.на мен това ми помага,защото капките за нос не ги обичам много :roll:  :lol:
*
nastinala bremenna
« Отговор #8 -: Октомври 20, 2005, 12:55:09 pm »
С риск да се обrдите,но не мисля,че може да се лекувате чрез интернет.Според мен бременноста е сериозно нещо,а въпроса носът ми тече какво да правя-несериозно.Това,че сме патили и препатили от какви ли не лекари и обменяме опит в сферата на стерелитета не значи,че вече сме лекари в сферата-личен лекар.Извинявай,но няма ли лекар при който да отидеш и да те прегледа?Направо се изумявам как ние правим всичко за да забременеем,а бремените колко безотговорно постъпват.Замисляш ли се ако направиш бронхит или неща подобно какво ще правиш щом си бременна?????? :x
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
nastinala bremenna
« Отговор #9 -: Октомври 20, 2005, 14:42:02 pm »
Ами както виждаш  НИКОЙ НЕ И ИЗПИСВА ЛЕКАРСТВА.
В края на краищата и тече носа.
Какво толкова, ако беше нещо сериозно тя сама нямаше да пише тук, ами щеше отдавна да е отишла на лекар.
Бременността не е болест.
Ако е нормално протичаща -  не изисква чак такова вглеждане.
И това, че ние не успяваме означава, че имаме репродуктивни проблеми, а не че забременяването е чак толкова трудно нещо.
Но не сме единствените в тоя свят.
Може да ти се вижда странно, но повечето момичета забременяват в рамките на първите два-три месеца.
Да не споменавам случайно забременелите.
*
nastinala bremenna
« Отговор #10 -: Октомври 21, 2005, 09:44:17 am »
Лали,аз исках да се обърна по-скоро към нея.Това е недостатъка на интернет,че понякога нещата звучат по друг начин.Аз не съм бременна,но също ми течеше носът.Въпреки,че взех мерки в момента имам страхотна кашлица.Исках да кажа,че е по-добре да отиде на лекар да я прегледат като се има в предвид,че в момента има толкова грипове.За мен тя постъпва доста безотговорно,но това си е неин проблем.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
nastinala bremenna
« Отговор #11 -: Октомври 21, 2005, 15:16:39 pm »
Аз лично съм пробвала да смъркам чай от лайка и отпушва също.
*

    did

nastinala bremenna
« Отговор #12 -: Октомври 23, 2005, 18:37:47 pm »
Цитат на: a_s_n
С риск да се обrдите,но не мисля,че може да се лекувате чрез интернет.Според мен бременноста е сериозно нещо,а въпроса носът ми тече какво да правя-несериозно.Това,че сме патили и препатили от какви ли не лекари и обменяме опит в сферата на стерелитета не значи,че вече сме лекари в сферата-личен лекар.Извинявай,но няма ли лекар при който да отидеш и да те прегледа?Направо се изумявам как ние правим всичко за да забременеем,а бремените колко безотговорно постъпват.Замисляш ли се ако направиш бронхит или неща подобно какво ще правиш щом си бременна?????? :x

Ами да ти кажа хддих на лекар-но той каза че всички лекарства и капки за нос са противопоказни-та за това се обърнах към момичетата от форума-за някакъв безобиден лек-мисл,че който е патил-малко или много знае нещичко-както и да е-оправих се вече - без никакво лечение.Медицинската сестра ми беше препоръчала морски соли,но от тях няма голяма файда.Както и да е-вече съм добре и благодаря на всички които споделиха лекове с мен.