0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
ще ме посъветвате ли за Метформина?
« -: Октомври 11, 2005, 16:21:52 pm »
Мацки ,здравейте! :D
 Преди месец,наша позната(гинеколог) ме посъветва да пия Медформин,защото може инсулина да е причина за ПКЯ-то и липсата на овулация.Хубаво,ама аз не исках да пия лекарства ей така,без да съм се изследвала и да съм  сигурна,че е необходимо.
 Хванах се аз днес в ръце и право в Бодимед-правиха ми глюкозотолерантния тест,а ето и резултатите:
    инсулин(1-ва проба)- 7.82(3-24,9)
    инсулин(на 1-вия час)-70,5(3-24)
    инсулин(на 2-рия час)-39,22(3-24)
   
    глюкоза(първа-на гладно)-5,50(2,7-6,2)
    след първия час-8,92(2,7-7)
    след 2-рия-6,48(2,7-11,1)

  Ами това е-кажете сега какво мислите.Дали имам проблем?Дали ще трябва да си пия лекарствата?На гинеколог или на ендокринолог да отида?
<br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ще ме посъветвате ли за Метформина?
« Отговор #1 -: Октомври 11, 2005, 17:24:11 pm »
на ендокринолог
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

ще ме посъветвате ли за Метформина?
« Отговор #2 -: Октомври 11, 2005, 18:07:44 pm »
След консултация с ендокринолог и ако той ти го изпише - моят съвет е да го пиеш! Аз пия Сиофор година и 3 месеца- резултат много килограмив  повече, които явно с апречели на овулацията, овулация според БТ, бременност (неуспешна) на първия цикъл след като започнах лекарстовото, редовен цикъл- а не по 85 дни. Всичко това от сиофора и нисковъглехидратно хранене и забравяне на сладко.
Аз съм точно с инсулинова резистентност и висока кръзна захар- гадна комбинация
Успех!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
ще ме посъветвате ли за Метформина?
« Отговор #3 -: Октомври 11, 2005, 18:15:14 pm »
Благодаря! :D Ва и аз съм с адски дълъг цикъл.След лапарото се нормализира що годе-на 45 дни,но овуто нещо не го пистигам.
 А някой да ми препоръча ендокринолог?
<br />
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
ще ме посъветвате ли за Метформина?
« Отговор #5 -: Октомври 11, 2005, 18:30:30 pm »
много ти благодаря! :bighug:
<br />