0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #140 -: Ноември 13, 2007, 19:20:50 pm »
saraapl,това ,че се е задържала два поредни дни с еднакви стойности,не би трябвало да означава кой знае какво...на мен постоянно ми се случва по два-три,дори 4 поредни дни БТ да е еднаква...по важния въпрос при теб е има ли бременност?като се има предвид закъснението и ЦС..но аз не съм много веща все още в тия неща,та незнам..нали ти бяха казали и че може да е нямало ову този месец..споко 19 е близо вече..:crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: е не толкова,като се има предвид как за всички нас и един ден ни се вижда много,но...

Мерси Кате...:) и на теб успех мила.може и да е имало О. ама по-късна да е била...към 33 ден ако е имало е била(поне така си мисля)..има шанс да е била тогава..пък 19 не е чак толкова далече...:)
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #141 -: Ноември 16, 2007, 11:42:56 am »
Здравей Денис,
Надявам се на по късно включване и от теб.  :D
Този месец по не за сега съм без хормони и хормоно-заместителна терапия и почнах да меря БТ както преди. До миналата седмица имаше стойности до към 37 и 4 , не съм им обърнала внимание. Но как ти изглежда моята графика сега, защото БТ почна пак да се вдига. Просто питам има време нататък, за сега как изглежда иккаво виждаш от нея  :?
Обичам те  :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #142 -: Ноември 16, 2007, 13:45:32 pm »
Здравей Денис,
Надявам се на по късно включване и от теб.  :D
...........................

:D  Здравей!
За сега БТ е добре
Предполагам, че ще падне още.
/това покачване нищо не означава/
Не се притеснявай.
Дано всичко през този  МЦ да е както трябва.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #143 -: Ноември 16, 2007, 19:27:00 pm »
някой да ми каже защо и как да оправя това...като дам на графиката на пепито сладката и излиза моята графика...защо??? моля ви това е много гадно... :(
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #144 -: Ноември 16, 2007, 19:45:50 pm »
някой да ми каже защо и как да оправя това...като дам на графиката на пепито сладката и излиза моята графика...защо??? моля ви това е много гадно... :(

мисля че не излиза вече...какво беше това..а пък сега дава че няма потребител с такова име...какво са тези щуротии???
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #145 -: Ноември 16, 2007, 20:28:12 pm »
saraapl когато натисна твоята графика, я виждам съвсем добре. пепито сладката може би няма регистрация в календара или ако има то е с друго име.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #146 -: Ноември 16, 2007, 20:43:11 pm »
saraapl когато натисна твоята графика, я виждам съвсем добре. пепито сладката може би няма регистрация в календара или ако има то е с друго име.

fanta_23 сега излиза.ама проблема беше че като дам на графиката на пепито пак излиза моята.т.е. двама души сме с една графика...беше много обуркано,но сега вече се оправи...Мерси все пак :)
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #147 -: Ноември 17, 2007, 09:47:50 am »
Денис,  ще съм ти благодарна ако ми погледнеш графиката.меря я за 1 път -орално
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #148 -: Ноември 17, 2007, 10:35:09 am »
Съжалявам, но май не мога да се справя сама при изчисляването на подходящото време за забременяване.Меря БТ от няколко месеца, но чак сега открих този сайт и календара.Забелязах че 12 -13 дни преди новия цикъл температурата ми се качва на 37 и остава така.Правя тест за овулация, но понякога дава резултат, понякога втората черта се появява чак след2-3 часа.Когато даде резултат БТ е ниска и се покачва след 1 ден.Кога е най подходящото време за забременяване...когато е най-ниска БТ или в първия ден на покачването?
Предварително благодаря, ако някой ми отговори.Ще бъда много благодарна...защото вече съм на 40 години :(...късен брак и т.н....а и двамата много искаме бебе.
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #149 -: Ноември 17, 2007, 21:38:31 pm »
  Денис,мисля че вчера ми е била овулацията.Ти какво ще кажеш?В понеделник съм на ФМ ,да видим дали се е спукал фоликула.Имам и още един въпрос :в петък дадох кръв за естрадиол,дали съм оцелила правилния ден?Ендокриноложката ми беше написала да дам на 15 или 16 ден от цикъла,не ми е много ясно какво е имала предвид... :) и проблем ли е че дадох кръвта в 12 часа на обяд?!
 :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #150 -: Ноември 18, 2007, 09:06:01 am »
Денис,  ще съм ти благодарна ако ми погледнеш графиката.меря я за 1 път -орално

Графиката е добре. О предстои и ако имаш възможност е добре да направиш още един тест, ако ли не - кекс докато БТ се повиши.
О. е от 12 до 48 час след (+) тест.
При теб пика е вчера или днес.
Приемаме, че е вчера - и съответно: днес и утре може да е О.
Но ти го смятай днес, утре и в други ден /защото не сме сигурни за пика на ЛХ.

ПП. Добре е да мериш анално , по-точно е.
Живачен:10 мин
Дигитален 3-4 мин.след сигнала

Успех и дано да стане чудото :D

Ето схема с пика на ЛХ и вероятна О.
« Последна редакция: Ноември 18, 2007, 09:15:37 am от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #151 -: Ноември 18, 2007, 09:30:27 am »
Съжалявам, но май ..........
Здравей! :D
Добре дошла и дано скоро да се похвалиш че е станало чудото.
И тъй като си на 40г. според мен е добре веднага да се обърнеш към клиника по стерилитет. Докато минат месеците, в които може да опитвате и все още няма място за притеснение, е добре да се направят някои изследвания. Дори и да забременееш през това време- те само ще са ти от полза.
Спермограма на половинката.
За теб - преглед от АГ/мануален и УЗ/, хормони, МБ,Цитонамазка,проходимост на тръбите, хламидии и т.н.

За графиката - това, че БТ се покачва и остава висока 12-13 дни е добре -показва че има О./ но не може да сме сигурни 100%- а и  не съм видяла графиката  :D/
Зачеването става в дните от най-ниската БТ до трайното покачване на БТ.- за да съм по-конкретна трябва да погледна някоя графика. Графиките са най-различни и съответно с различно време на настъпване на О.
Нанеси си стойностите в ОКалендара и ще ги коментираме.
Успех от мен  :D


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #152 -: Ноември 18, 2007, 09:47:17 am »
  Денис,мисля че вчера ми е била овулацията.Ти какво ще кажеш?В понеделник съм на ФМ ,да видим дали се е спукал фоликула.Имам и още един въпрос :в петък дадох кръв за естрадиол,дали съм оцелила правилния ден?Ендокриноложката ми беше написала да дам на 15 или 16 ден от цикъла,не ми е много ясно какво е имала предвид... :) и проблем ли е че дадох кръвта в 12 часа на обяд?!
 :)
Ако БТ се задържи висока  това означава, че О е минала/може би на 15 ден от МЦ.
Естрадиол преди О. /1-2 дена преди О./- говори за качеството и големината на фоликула или фоликулите, за качеството на ендометриума и т.н. Той активира ЛХ. Пика му е около 37 часа преди пика на ЛХ.
Колко е Естрадиола?
Не е проблем, че изследването е направено на обяд.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #153 -: Ноември 18, 2007, 10:41:25 am »
денис мерси :balk_63:
направих още 1 тест -тест линията беше дори по наситена от контролната
А,Денис,да  те питам според теб нормално ли е при 28 дневен цикъл О. да е около 18 ден?
« Последна редакция: Ноември 18, 2007, 12:31:05 pm от jasminiki »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #154 -: Ноември 18, 2007, 17:23:37 pm »
денис мерси :balk_63:
направих още 1 тест -тест линията беше дори по наситена от контролната
А,Денис,да  те питам според теб нормално ли е при 28 дневен цикъл О. да е около 18 ден?
Не е проблем, просто МЦ ще бъде по-дълъг.
Важното е да има О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #155 -: Ноември 18, 2007, 21:12:44 pm »
 
  Денис,мисля че вчера ми е била овулацията.Ти какво ще кажеш?В понеделник съм на ФМ ,да видим дали се е спукал фоликула.Имам и още един въпрос :в петък дадох кръв за естрадиол,дали съм оцелила правилния ден?Ендокриноложката ми беше написала да дам на 15 или 16 ден от цикъла,не ми е много ясно какво е имала предвид... :) и проблем ли е че дадох кръвта в 12 часа на обяд?!
 :)
Ако БТ се задържи висока  това означава, че О е минала/може би на 15 ден от МЦ.
Естрадиол преди О. /1-2 дена преди О./- говори за качеството и големината на фоликула или фоликулите, за качеството на ендометриума и т.н. Той активира ЛХ. Пика му е около 37 часа преди пика на ЛХ.
Колко е Естрадиола?
Не е проблем, че изследването е направено на обяд.
  Утре ще си взема резултата за естрадиола,и ще пиша какво е станало с фоликула.От думите ти разбирам че вероятно късно съм изследвала Е.Благодаря ти много Денис! :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #156 -: Ноември 19, 2007, 07:42:27 am »
За нищо, ще чакам  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #157 -: Ноември 19, 2007, 11:25:08 am »
Денис, благодаря...Опитах се да изпратя графиките, но явно нищо не се получи. Ще пробвам пак.Ние сме решили след нова година да си направим изследвания. Лек ден и още ваднъж благодаря.
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #158 -: Ноември 19, 2007, 11:45:03 am »
Здравейте. С моя приятел бебеправим от няколко месеца и ми е много притеснено,че нищо не става. Моля ви, бихте ли погледнали графиката ми, как ви се вижда?  http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=sisauska
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #159 -: Ноември 19, 2007, 17:49:39 pm »
  Денис,днес бях пак на ФМ.Гинекологът ми каза ,че О е минала,фоликулът се е спукал по неговите думи скоро(може би вчера).Естрадиола не можах да взема ,но утре ще напиша колко е .Как мислиш кога ми е била ОСпоред тебе  на 15ден ,а според Док на 17,може би по средата...