0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Tigar4e

Zagubih bebeto si a sega se okaza che imam i kisti!
« -: Септември 29, 2007, 14:24:36 pm »
Zdraveite na vsi4ki momicheta ot foruma!Moq problem qvno e chesto sreshtano qvlenie pri mnogo jeni no sum obarkana i neznam s kogo da go spodelq.Purvo iskam da se izvinq che pisha na latinica no nqmam kirilica!!!Moqta istoria zapochva taka april mesec bqh na genokologichen pregled za izsledvania na matkata poneje jiveq v Anglia i tova e osnoven zadaljitelen pregled slava bogo vsi4ko se okaza che mi e nared.I poneje az i moq saprug iskame mnogo bebe togava lekarite me uveriha 4e nqmam nikakvi pre4ki da zabremeneq.Sled dva meseca ni se usmihna shtastieto i zabremenqh no m/u 6 i 8 sedmica izgubih ploda.Prokarvih parvo slabo i kato otidoh na doktor mi kazaha 4e sled kato nqmam bolki tova e bilo nurmalno no ako mi se zasili kravote4enieto da otida v speshen centar.Estestveno kravote4enieto se zasili i vednaga otidohme v bolnicata tam mi kazaha da ne se pritesnqvam nishto  nemojeli da napravqt trqbva da ostavim vsi4ko na prirodata.Ot koeto nie bqhme ostanali bez dumi i bqhme izpulneni s razo4arovanie i qrost kak 21 vek shte ostavqme prirodata da reshi kakvo da stava pri taq razvita medicina. Pak me izpratiha v kashti s pojelanieto prirodata da e s mene i ako mi se poqvat bolki pak da otida v speshen centar.Estestveno 2 4asa po kasno mi se poqviha bolko karveneto stavashe vse po obilno.Ne iskam da obqsnqvam ve4e v bolnicata kolko vreme 4akahme da mi vzemat urina doktorkata koqto me prie kak se vazmushtavashe ot kolegite si i t.n.Pri parvia urin test koito tolkova 4akah imah dva tri tlaska  ot mene s ogromni kravoizlivi.I taka ostaviha me za 1 nosh v bolnicata ot koeto me uverqvaha sled pregled 4e ploda ne e zaguben i mi davaha nadejda 50 na 50% 4e ploda e jiv.Na drugia den se okaza ot rengena 4e vsi4ko sam zagubila i dori kiurtaj nqma da mi pravqt zashtoto nqmalo nujda.Nqkolko dni sled tova samo me vikaha da mi vzimat krav za da izsledvat dali hromozomite mi namalqvat.Uveriha me 4e vsi4kite mi isledvania sa mi nurmalni 4e sam zdrava i nqmalo pri4ina za aborta no pri 5 bremennosti 4 ocelqvali 5 svarshvala kato moqta.Edin mesec sled spontannia abort se pribrah V Bg i hodih na ginekolog i se okaza 4e az imam 2 pukashti kisti na dqsnia i lqvia qichnik.Doktora mi prepisa Yasmin(protivoza4atachni) i mi kaza kato gi izpia da otida na pregled i 4e tova se lekuvalo barzo i 4e nqmalo pre4ki da zabremeneq otnovo.No ot stres zabravih da go pitam kolko vreme trqbva da iz4akam za da zabremenq na novo ,kakvo zna4i pukashti kisti!!??Sega pak sam v Anglia i nqmam vazmojnost da se varna pak do Bg a i me e starh da otida na lekar v Anglia zashtoto se okaza 4e te tuka raz4itat pove4e na prirodata.Obarkana sam neznam kakvo da pravq kade da rajdam i nai mnogo se pritesnqvam dali vaobshte shte se  izlikuvam ot tezi kisti.Chesno da vi spodelq ve4e me e strah da zabremeneq otnovo a mnogo iskame s moq saprug bebe no kato se setq kakvo ni spoletq obvzemame strah.Blagodarq vi!!!
*
Re: Zagubih bebeto si a sega se okaza che imam i kisti!
« Отговор #1 -: Септември 29, 2007, 15:35:07 pm »
Тигърче,не се притеснявай от ново забременяване.Дано да е било инцедентна тази загуба и всичко след това да бъде наред.Според мен като спреш ясмина може да започвате още от следващия месец.Пък ако имаш страх от английските лекари,върни се в България при новата бременност.И все пак - моето мнение е,че не може да няма свестни лекари там,просто не си попаднала на такъв.А то и тук може да се случи да попаднеш на некадърни доктори.Защо не потърсиш някой английски форум и там да видиш мнения за добри специалисти?
 Каквото и да решиш - успех  :hello:
Re: Zagubih bebeto si a sega se okaza che imam i kisti!
« Отговор #2 -: Септември 30, 2007, 21:38:25 pm »
Тигърче, трябва да се успокоиш. Ще ти дам пример с мене си.Миналата година преживях извънматочна с такава загуба на кръв че почти бях умряла вече.Оживях и ме спасиха на косъм. И аз като тебе след това няколко месеца се плаших че това може да се повтори и да умра/ а имам дъщеря на 12 години която не искам да оставям сирак./ Все пак накрая се престраших и си казах че вече съм го преживяла и дори да стане втори път няма да допусна да ме изтърват, а и целта оправдава средствата. Опитай се да мислиш като мене и всичко ще е наред,сигурна съм.
*
Re: Zagubih bebeto si a sega se okaza che imam i kisti!
« Отговор #3 -: Септември 30, 2007, 23:55:19 pm »
zdravey
i nie zagubixme na6eto bebe  v 13 sedmitsa-kato pri men ne6tata sa o6te po ujasni na 13.08 bqx na exograf i dori si sviva6e kra4etata a na 17.08 sutrinta prokarvqx i otdax na lekar kazaxa 4e po golqma e veroqtnostta za abort no me pratixa v bolnitsata kadeto re6ixa 4e 6ansa da go spasqt e golqm i me slojixa na sistemi,no prez no6ta mi iztekoxa vodite i s ujasni bolki to izleze-edno mani4ko rozavo mom4entse-posle sigurno sa me upoili i ni6to ne pomnq kogato izlqzax ot upoika mi kazaxa 4e Gospod si znael rabotata i sigurno bilo za dobro-ne mogaxa da mi dadat obqsnenie za aborta -kazaxa 4e vilo po9d vazdeistvie na stres.
otnosno protivoza4ata4nite moqta ginekolojka sa6to mi gi be6e predpisala za uveli4avane na xodmonalnata funktsiq ako za parvi pat gi pie6 trqbva ad zapo4ne6 s parviqt den na tsikala i da sledva6 dnite koito sa napisani do vsqko xap4e  piqt se max.3 mesetsa i sled tova do 3-4 dena sled tsikala ti na vtoriqt mesets moje6 da probva6 i 6ansa e golqm da zabremenee6-pone pri men be6e taka i posle prodalgava6 da pie6 do 12 gs utrogestan-te sa pak xormoni,no tova 6te ti go kaje ginekologa.
ako jelae6 pi6i mi bertinij@abv.bg
jelaq ti uspex
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Zagubih bebeto si a sega se okaza che imam i kisti!
« Отговор #4 -: Октомври 01, 2007, 00:11:18 am »
Тигарче съжалявам за това което ти се е случило. Много трудно обаче се чете това. Има кредор, ползвай www.2cyr.com
Ето текста ти на кирилица.

Здравейте на всички момичета от форума!Моя проблем явно е често срещано явление при много жени но сум обаркана и незнам с кого да го споделя.Пурво искам да се извиня че пиша на латиница но нямам кирилица!!!Моята историа запоцхва така април месец бях на генокологицхен преглед за изследваниа на матката понеже живея в Англиа и това е основен задалжителен преглед слава бого всичко се оказа цхе ми е наред.И понеже аз и моя сапруг искаме много бебе тогава лекарите ме увериха че нямам никакви пречки да забременея.След два месеца ни се усмихна схтастието и забременях но м/у 6 и 8 седмица изгубих плода.Прокарвих парво слабо и като отидох на доктор ми казаха че след като нямам болки това е било нурмално но ако ми се засили кравотечението да отида в спесхен центар.Естествено кръвотечението се засили и веднага отидохме в болницата там ми казаха да не се притеснявам нисхто  неможели да направят трябва да оставим всичко на природата.От което ние бяхме останали без думи и бяхме изпълнени с разочарование и ярост. как в 21 век ще оставяме природата да реши какво да става при тая развита медицина. Пак ме изпратиха в къщи с пожеланието природата да е с мене и ако ми се появат болки пак да отида в спешен центар.Естествено 2 часа по късно ми се появиха болко карвенето ставаше все по обилно.Не искам да обяснявам вече в болницата колко време чакахме да ми вземат урина докторката която ме прие как се вазмусхтавасхе от колегите си и т.н.При първиа урин тест които толкова чаках имах два три тласка  от мене с огромни кравоизливи.И така оставиха ме за ъ носх в болницата от което ме уверяваха след преглед че плода не е загубен и ми даваха надежда 50 на 50% че плода е жив.На другиа ден се оказа от ренгена че всичко сам загубила и дори кюртаж няма да ми правят засхтото нямало нужда.Няколко дни след това само ме викаха да ми взимат крав за да изследват дали хромозомите ми намаляват.Увериха ме че всичките ми иследваниа са ми нурмални че сам здрава и нямало причина за аборта но при 5 бременности ч оцелявали 5 сварсхвала като моята.Един месец след спонтанниа аборт се прибрах В Бг и ходих на гинеколог и се оказа че аз имам 2 пукащи кисти на дясниа и лявиа яйчник.Доктора ми преписа Йасмин(противозачатацхни) и ми каза като ги изпиа да отида на преглед и че това се лекувало бързо и че нямало пречки да забременея отново.Но от стрес забравих да го питам колко време трябва да изчакам за да забременя на ново ,какво значи пукасхти кисти!!??Сега пак съм в Англиа и нямам вазможност да се върна пак до Бг а и ме е старх да отида на лекар в Англиа защото се оказа че те тука разчитат повече на природата.Обаркана съм, незнам какво да правя къде да раждам и най много се притеснявам дали въобще ще се  изликувам от тези кисти. чесно да ви споделя вече ме е страх да забременея отново, а много искаме с моя съпруг бебе, но като се сетя какво ни сполетя обвземаме страх.Благодаря ви!!!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Zagubih bebeto si a sega se okaza che imam i kisti!
« Отговор #5 -: Октомври 01, 2007, 00:35:50 am »
тигар4е горе главата и не губи надежда.вси4ко ще баде наред следващият пат.само сам разо4арована 4е в развита страна като англия някои остава нещата на произвола на садбата без дори да направят минимални усилия да направят нещо по вапроса.ина4е и на мен така ми обясниха когато загубих парвото си бебе 4е една от 5 бременности заваршва по този на4ин.но никои нищо не ми обясни когато при втората загубих близнаци в шести месец само предположения.стегни се и бади силна защото от теб зависи да продалжите да се борите за така желаното бебе.успех мила
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*
Re: Zagubih bebeto si a sega se okaza che imam i kisti!
« Отговор #6 -: Октомври 01, 2007, 10:37:16 am »
Tigar4e,
съжалявам zа това, което си преживяла  :(. Жалко е, но това не е случайна практика в Англия. Там в такива случай оставят природата да реШи сама.
И аz имам горчив опит с английската zдравна система. Там zагубих плод в 20 г.с.
Една поzната ми раzкаzа как тя е прокървила в първите седмици на бременността и лекарите от спеШното в лондонска болница я иzпратили в къЩи да си почива и пие чай. Загубила е бебето.
Забременях отново в Англия. В 7 г.с. прокървих. Дори не си направих труда да ходя на лекар. Качих се на самолета и се върнах в Германия при моят гинеколог. Биеха ми инжекции до 12 г.с. Запаzих бебето, но прокървявах до 20 г.с.
НямаШе гаранция, че таzи бременност Ще се zапаzи, но исках да направя всичко zависеЩо от мен. Тоzи път природата, подпомогната от добра медицина, реШи в наШа полzа.
Съветът ми е, ако при нова бременност се получат усложнения, отиди при гинеколог на когото имаШ доверие.
Желая ти скороШна беzпроблемна и успеШна бременност.
Re: Zagubih bebeto si a sega se okaza che imam i kisti!
« Отговор #7 -: Октомври 01, 2007, 11:13:58 am »
Blagodarq vi mnogo za podkrepata i razbiraneto momi4eta!!!Edinstveneto koeto moga da vi pojelaq Gospod da vi dava zdrave i shtastie i da vi pazi!Galkoto e che pri tazi razvita medicina se nalaga da iztarpqvame takiva nejelani i nepriqtni  emocii. Blagodarq vi oshte vednaj i prosto nemoga da vi opisha kolko mnogo sam vi blagodarna za savetite i podkrepata!!! :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Zagubih bebeto si a sega se okaza che imam i kisti!
« Отговор #8 -: Октомври 01, 2007, 19:11:55 pm »
Тигърче, съжалявам много за случилото се. Наистина това не е случайна практика в Англия, а и не само. Аз загубих моето бебче в 20 седмица, в Канада. Тук системата е такава, оставят природата да реши. Имах течение, никой не ми обърна внимание, казаха, че било нормално. При контракции не изписват нищо, само витамините си пиеш.
Съветът ми е да намериш доктор на който да имаш доверие.
Дано всичко лошо е до тук.
Бързо въстановяване и гледай напред.
Re: Zagubih bebeto si a sega se okaza che imam i kisti!
« Отговор #9 -: Октомври 01, 2007, 23:35:13 pm »
Благодаря РІРё РјРЅРѕРіРѕ Р·Р° подкрепата Рё разбирането момичета!!!Единственето което РјРѕРіР° РґР° РІРё пожелая Господ РґР° РІРё дава здраве Рё щастие Рё РґР° РІРё пази!Жалкото Рµ че РїСЂРё тази развита медицина СЃРµ налага РґР° изтърпяваме такива нежелани Рё неприятни  емоции. Благодаря РІРё още веднъж Рё просто немога РґР° РІРё РѕРїРёС?Р° колко РјРЅРѕРіРѕ сам РІРё благодарна Р·Р° съветите Рё подкрепата!!!  :bighug:
Re: Zagubih bebeto si a sega se okaza che imam i kisti!
« Отговор #10 -: Октомври 02, 2007, 01:17:19 am »
Тигърче мила ,много съжалявам за загубата на бебчо ,но не се отчайвай ,намери док на когото да вярваш.Успех ти желая и много скоро да забременееш и да си спокойна.