0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Отново за кафеникавото зацапване
« -: Септември 28, 2007, 18:36:11 pm »
Ами пуснах търсачката, но навсякъде имаше случаи на кафеникаво зацапване непосредствено преди или след цикъл, даже вместо цикъл.
При мен какво се получи-от месец януари-Регулон заради големи кисти.Спирам хапчетата и хоп!Днес -10 ден от цикъла-кафеникаво петно на бикините.Шок и ужас!Идея си нямам на какво може да се дължи.Някой има ли предположения, какви изследвания да си направя?Писна ми вече.Тия проблеми с цикъла са от 2005та година, а всички хормонални излседвания и такива на щитовидната жлеза са перфектни.
*
Re: Отново за кафеникавото зацапване
« Отговор #1 -: Септември 28, 2007, 19:08:49 pm »
В листовката като страничен ефект няма ли междуменструално кървене.
За да не се притесняваш иди на гинеколог.
Re: Отново за кафеникавото зацапване
« Отговор #2 -: Септември 28, 2007, 19:43:59 pm »
Мила , Мимка!
 Аз имах такъв проблем,е не беше причинен от лекарства или поне не съм разбрала,но яко ме тормозеше почти през целия месец такова течение.След като бях на гинеколог заради него,той ми каза да пия "калций фос" ,а аз вътрешно побеснях че не ми е взел на сериозно проблема и ми изписва витамини.Реших все пак да го пробвам защото по никакъв начин нямаше да ми навреди .Бах скептична , но доктора се оказа прав.От тогава нямам кафяво зацапване 3 дни преди цикъл и 10 дни след това.
Бях пуснала тема по въпроса,така че може и там да я прочетеш.
Успех :wink:
*
Re: Отново за кафеникавото зацапване
« Отговор #3 -: Септември 28, 2007, 20:20:58 pm »
Примолих се на един Разградски доктор, който има ВУЗ и ме прие току що в частния си кабинет.(alia_alia ме натири там  :oops:).Човека заминава утре сутрин за Испания и затова се съгласи сега.
Виско е 6-матка, маточна лигавица ( 8мм), яйчниците са без кисти, и в двата има малки фоликулчета, но той каза, че няма доминиращ.Общо взето-причина няма. 8O
Каза ми да пия витамин С.А ако продължи-Дуфастон и Метардин..или нещо от сорта, имам рецепта.(кръвоспиращо).Сега нямам нито течение, нито зацапване.....
*
Re: Отново за кафеникавото зацапване
« Отговор #4 -: Септември 28, 2007, 20:38:02 pm »
ВУЗ
Какъв е тоя вуз бе, душата.
Метардин
А това е метаргин и се изписва за кръвоспиране.

А иначе по твоя въпрос, колкото пъти съм имала такова кафеникаво зацапване, винаги са обвинявали хормоните, е вярно, че и те никога не са били както трябва.
*
Re: Отново за кафеникавото зацапване
« Отговор #5 -: Септември 28, 2007, 21:02:43 pm »
ВУЗ-Вагинален Ултра Звук  :lol:
*
Re: Отново за кафеникавото зацапване
« Отговор #6 -: Септември 28, 2007, 21:04:37 pm »
А аа ясно :)
*
Re: Отново за кафеникавото зацапване
« Отговор #7 -: Септември 29, 2007, 08:32:42 am »
Тая сутрин пак, само че вече е розово.... :(
Re: Отново за кафеникавото зацапване
« Отговор #8 -: Октомври 03, 2007, 13:53:28 pm »
Мимка,приемаш ли някакви лекарства в момента,освен тези,които ти е изписал докторът,например аспирин?
*
Re: Отново за кафеникавото зацапване
« Отговор #9 -: Октомври 03, 2007, 13:59:39 pm »
Ами не...трябва ли?
*
Re: Отново за кафеникавото зацапване
« Отговор #10 -: Октомври 03, 2007, 14:00:31 pm »
Преди 2-3години като пиех противозачатъчни ми се случи това.Смених марката противозачатъчни,и отпадна проблема.Възможно е и при теб да е така.
Re: Отново за кафеникавото зацапване
« Отговор #11 -: Октомври 03, 2007, 14:04:30 pm »
Ами не...трябва ли?

Не,не,че трябва.Просто понеже и аз имам подобен проблем и си мислех,че може да е от аспирина,защото аз го приемам от доста време и почти от тогава имам такова зацапване-розово,но е преди цикъл.Пак не ти помогнах,извини ме!
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Отново за кафеникавото зацапване
« Отговор #12 -: Октомври 03, 2007, 14:21:28 pm »
Мимка,и при мен беШе такова положението преди няколко години, като пиех противоза4атъ4ни хап4ета. Както ти е казала Жекова, смени марката(ако е нужно да ги продължаваШ де)и Ще видиШ подобрение.
На мен 4есто ми се слу4ваШе и без противоза4атъ4ни да имам към 8_10 ден кафеникаво зацапване, така и не разбрах на какво се дължи :oops:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Отново за кафеникавото зацапване
« Отговор #13 -: Октомври 03, 2007, 14:22:08 pm »
При мен няма как да е от противозачатъчните, защото аз проблема с цикъла го имам от 2005г. а хапчета пия от тази зима.Да чукна на дърво за сега спря, пък ще видим.
Re: Отново за кафеникавото зацапване
« Отговор #14 -: Октомври 03, 2007, 14:48:07 pm »
Мимка, и при мен е същото. След втория мисед пих 2 цикъла Регулон. Дори и тогава имах зацапвания. Като го спрях пак - след края на мензиса и после от 20 ден до края на цикъла. С всеки следващ цикъл положението се подобрява (по-малко дни зацапва). Сега ми е 4 цикъл от както го спрях. И сега и миналия нямах зацапване през фоликулярната фаза. Предният цикъл изследвах прогестерона. Май е нисичък. В петък съм при Владимиров и ще видя какво ще каже.
*
Re: Отново за кафеникавото зацапване
« Отговор #15 -: Октомври 08, 2007, 08:31:38 am »
Момичета, и аз го имам този проблем със зацапването. При мен, обаче, е когато му кефне. Два месеца не ми е зацапвало, но този си навакса. На 22 ден получих ужасно главоболие, като пристъп на мигрена, и до следобяд прокървих, но малко. След това го обърна на кафяво зацапване. Вече се чудя при наличие на това главоболие дали не е рязко спадане на хормоните. Имате ли си на идея кои хормони вършат тези поразии.
До тази година не съм имала никакви проблеми. Борихме се с мъжки стерилитет и тъкмо сме на ръба да го докараме до естествено забременяване аз започнах да не издънвам.
Пия аспирин 100мг., фолиева к-на и витамин Е.
Като си прочетох това, което съм писала, излиза че искам да ми поставите диагноза. Далеч съм от тази мисъл. Просто ми е криво и искам да споделя с хора, които имат същия проблем.
« Последна редакция: Октомври 08, 2007, 08:41:16 am от Abloy »

Re: Отново за кафеникавото зацапване
« Отговор #16 -: Октомври 08, 2007, 13:01:10 pm »
Зацапване във фоликулярната фаза може да е причинено от нисък прогестерон. Хубаво е, че пиеш витамин Е.
*
Re: Отново за кафеникавото зацапване
« Отговор #17 -: Октомври 15, 2007, 11:03:06 am »
Мимка, какво стана, оправи ли се?