0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
clear ovu test- тестове за овулация
« -: Септември 26, 2007, 21:49:45 pm »
Момичета някоя от вас ползвала ли е тестове за овулация clear ovu test,пише че са американски, засега са отрицателни но ми се струва че контролната черта е прекалено бледа.Така ли трябва да бъде ? :oops:
*
Re: clear ovu test- тестове за овулация
« Отговор #1 -: Септември 26, 2007, 23:19:03 pm »
tanj74 аз в момента ги правя и наистина контролната черта е бледа, но на мен вече втори ден ми се появяват две черти и не зная това пък дали е нормално, вчера тестовата беше бледа като контролната, а днес е много по-наситена от контролната. Наистина е както пише в упътването много по-червена, а иначе вчера изглеждаха като избелели. Продължавай да ги правиш и дано скоро се появи втората чертичка. Успех!
*
Re: clear ovu test- тестове за овулация
« Отговор #2 -: Септември 27, 2007, 10:58:37 am »
Аз лично се отказах от тях. Само веднъж ми се появи бледа втора черта, а след това покачването на температурата потвърди овулацията, но не съм виждала нито веднъж положителен тест (по правилата, с по-наситена тестова линия). Може пък при мен пикът на хормона да е по-кратък и да трябва да се правят през по-кратки периоди от 24 часа. Не знам,ама доста скъпичко ми се стори да ги ползвам, а и несигурно най-вече :(
Re: clear ovu test- тестове за овулация
« Отговор #3 -: Септември 27, 2007, 14:47:05 pm »
И мен ме притесни бледата контролна черта първия месец, като сравняваш с тест за бременност. Но свикнах. Достатъчно е двете черти да са еднакво наситени, за да е положителен теста. Аз съм доволна от тях.
*
Re: clear ovu test- тестове за овулация
« Отговор #4 -: Септември 27, 2007, 16:22:32 pm »
Аз съм ги ползвала-бях доволна.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: clear ovu test- тестове за овулация
« Отговор #5 -: Септември 28, 2007, 09:53:42 am »
Не е важно колко е наситена контролната чертичка. По-важно е тестовата да е поне толкова наситена колкото нея. Тогава тестът е положителен. Аз ги ползвам през последните 5-6 цикъла и винаги са ми отчитали овулация. И - да, може и в два дни да ти е положителен теста защото ЛХ хормона се повишава през следващите 24-48 часа. Т.е. ако и в двата дни е бил теста "+", това значи, че на третия ден е била О. А що се отнася до Таня, според мен този МЦ О. все още не е имало. Може да ти е по-късна просто. Ако правиш тестове за първи път е нормално да не знаеш кога ще ти е О., но за по-нататък ще се ориентираш и просто ще започваш тестовете по-късно.

*

    Sof

  • ****
  • 1084
  • Непоправим ОПТИМИСТ!
Re: clear ovu test- тестове за овулация
« Отговор #6 -: Октомври 01, 2007, 08:37:21 am »
И аз съм на такива тестове, и нямам оплаквания от тях - последните два цикъла(да не кажа, че съм се тествала само толкова) са ми отчитали точно!

Когато животът ти поднесе лимони, поръчай си текила и сол и ми се обади!
Re: clear ovu test- тестове за овулация
« Отговор #7 -: Октомври 01, 2007, 10:11:23 am »
И аз бях на такива тестове този месец взех си 10 защото не меря БТ. На 12 дено от М отедох на док ,каза ми ,че имам доминантен фоликул. На 14-15 тестовете ми бяха положителни после отрицателни на 18 пак ми беше положителен / понеже бях взела 10 вика бе дай всичките да ги изхабя/ и отидох на док защото товая много ме учуди пред два дни след отрицателен пак да ми дава положителен. Док ми се скара,че си давам парите за тях каза ми ,че фоликула ми е с размери 18-16 и е пред спукване и изобщо тестове да не правя.....Така,че повече няма да купувам явно резултата им не е много верен.
*
Re: clear ovu test- тестове за овулация
« Отговор #8 -: Октомври 01, 2007, 12:35:02 pm »
Момичета изхарчих опаковка и половина и теста ми показа 2 дена положителен  резултат  след това отрицателен.При + резултат чертичките бяха доста наситени като цвят. Не съм ходила на фоликолометрия за да сверя резултатите, но и това ще стане,засега мога да кажа че съм доволна от тестовете.
Re: clear ovu test- тестове за овулация
« Отговор #9 -: Октомври 02, 2007, 19:58:34 pm »
здравейте , този месец за първи път ще използвам тестове за ову, някой може ли да ми препоръча точно какви да си купя защото все още не съм си купила защото ми е 4 ден от МЦ :wink:


*
Re: clear ovu test- тестове за овулация
« Отговор #10 -: Октомври 02, 2007, 20:16:25 pm »
Аз ползвах точно тези-те са 5 и 1 тест за бременнот
*
Re: clear ovu test- тестове за овулация
« Отговор #11 -: Октомври 02, 2007, 21:15:54 pm »
meli ако искаш пробвай тези .  ползват се от - до - резултат.не ми стигна 1 опаковка понеже започнах по рано. иначе на тях пише от кой ден започнеш да тестваш.успех
Re: clear ovu test- тестове за овулация
« Отговор #12 -: Октомври 03, 2007, 09:36:41 am »
Тестовете за О. са на един принцип. Марката няма значение.
Re: clear ovu test- тестове за овулация
« Отговор #13 -: Октомври 03, 2007, 14:27:08 pm »
здравейте,днеска по пътя за работата ми влезнах в една аптека и поисках тест за ову, но надписа върху кутийката  е clear choice и има един тест вътре, и го взех нямали са друга марка, но май не етози тест който е 5 броя и един за бременност аз прибързах май  :oops: ще питам в друга аптека за тези 5 броя, които са в кутийка :(


*
Re: clear ovu test- тестове за овулация
« Отговор #14 -: Октомври 03, 2007, 23:28:21 pm »
да не е от тези, които са по 5+1 за бременност, но те всички са на един принцип, така че не се притеснявай! Успех!
Re: clear ovu test- тестове за овулация
« Отговор #15 -: Октомври 03, 2007, 23:55:27 pm »
И аз съм ползвала clear ovu test, отчитаха точно. В началото наистина се хабят повече тестове, докато си открие човек кога му е овулацията, особено ако е по-ранна или късна от стандартното. При мен се оказа на 8-9 ден при цикъл 25 дни. Но ако цикълът е редовен, след като веднъж се открие пикът, в следващите цикли се хабят по-малко тестове. Не е чудно да дава положителен резултат в 2 поредни дни, просто тестът е чувствителен към ЛХ и го отчита още в деня преди пика. На него си пише, че ову се очаква в следващите 12-36ч след пика на хормона (т.е. позитивирането на теста). Но дали действително е имало овулация може да се види само при фоликулометрия - пикът на ЛХ не гарантира, че фоликулът ще се спука, за съжаление.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: clear ovu test- тестове за овулация
« Отговор #16 -: Октомври 04, 2007, 09:38:03 am »
tani77  мерси милааа  :bighug:


Re: clear ovu test- тестове за овулация
« Отговор #17 -: Октомври 15, 2007, 23:02:04 pm »
Аз ползвах CLEARBLUE digital овулационен тест, но е доста скъпо удоволствие.

За това си купих Ovulation Predictor Fertility Test/Kit SALIVA Unlimited (microscope), от който съм доволна.

 :bfp:
The life is too short! Let's enjoy it!
Re: clear ovu test- тестове за овулация
« Отговор #18 -: Октомври 15, 2007, 23:42:56 pm »
Cookie,пиши колко струва това ,сигурно е микроскопче което отчита ову чрез слунка
Re: clear ovu test- тестове за овулация
« Отговор #19 -: Октомври 16, 2007, 10:19:02 am »
Аз, до сега, не съм срещнала много добри отзиви за тези микроскопчета :? Стигам до извода, че не са много надеждни.