0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,
Днес Ви открих и реших и аз да пиша. Ние също имаме проблем с бебетата и имаме нужда от вашата помощ. Не живеем в България и това усложнява положението. Миналата година направихме  някои изследвания и резултатите са следните:

Обем: 3,5
ph:8,5
втечняване 20 мин.
вискозитет:N
цвят: белезникав
брой сперматозоиди: 12 млн/мл
общ брой сперматозоиди 42 млн/еякулат
подвижност
нормокинетични: 10 %
хипокинетични: 8 %
акинетични:82 %
нормални форми 20 %
патологични 80 %
дефекти
главични 55 %
шийни 5 %
опашни 20 %

Ходихме при Д-р Кацаров и той изписа Провирон.
Миналата година се прибирахме за 5 седмици и липсата на информация си каза думата. Успяхме да направим тази спермограма и основни изследвания на мен, при които се установиха високи нива на Пролактин 723 при норма 72-511. Моята докторка каза, че това не е голям проблем и ми предписа Парлодел профилактично.
Планираме да се прибираме с цел лечение и искам да знам към кого точно да се обърна за изследвания и лечение.
Много ли е лошо положението със спермограмата и това, че е единствена доколко надеждна е?
Благодаря Ви и пожелавам успех на всички.
*
Re: Искам съвет /б.м. - резултати от сперограма/
« Отговор #1 -: Октомври 07, 2005, 09:51:26 am »
а там, където живеете нямате ли лекари.
спермограмата не е добра, но при вси4ки слу4аи трябва да се повтори, а след и повреме на ле4ението да се следи
zа 5 седмици няма да имате време.
*
Искам съвет /б.м. - резултати от сперограма/
« Отговор #2 -: Октомври 09, 2005, 19:24:04 pm »
Здравей Име,
Спермограмата не изглежда добре - малка е бройката и подвижността. Трябва да направите още една след като си изпие Провирона и да се види дали няма да има подобрение. А има ли причина за тази лоша спермограма?
Аз също живея в чужбина и знам, че е доста трудно да попаднеш на свестен доктор, но наистина е добре да намерите нещо на място или поне да имате по-сериозен план за лечение в България - иначе се губи много време.
Аз също съм си мислела дали няма да е по-добре да се върна и да се лекувам там, но все пак действам и тук. На този сайт ще намериш списък с добри специалисти и центрове в БГ и може да се ориентираш къде да отидете. Аз имам добри впечатления от център София. Ако си в САЩ, пиши ми на бележка и ще ти разкажа повече за центровете тук.
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Искам съвет /б.м. - резултати от сперограма/
« Отговор #3 -: Октомври 09, 2005, 20:01:16 pm »
На базата на една единствена спермограма е непрофесионално да се правят каквито и да било генерални изводи и стратегии за поведение. Затова СЗО препоръчва да се направи поне още една контрола.

След това трябва да си намерите уролог, който да направи консултация на мъжа, ендокринолог също така. Зависи в коя чужбина си, доколко сте здравно осигурени и какво можете да си позволите там.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Искам съвет /б.м. - резултати от сперограма/
« Отговор #4 -: Октомври 10, 2005, 21:46:04 pm »
Проблема е, че не сме осигурени а и с езика не сме много добре. По отношение на спермограмата-моята лекарка ми каза, че като отидем при Кацаров той ще направи още една, но той направи преглед и изписа Провирон и така и не направихме втора.
Благодаря Ви за отзивчивостта и късмет.
*
Искам съвет /б.м. - резултати от сперограма/
« Отговор #5 -: Ноември 07, 2005, 02:24:48 am »
Ime, писах ти на лични, но не знам дали си получила отговора ми. Ако искаш, пиши ми на luta.chushka@gmail.com.
Life is good.
Do what you like,
like what you do.